Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miben fogom észre venni hogy...

Miben fogom észre venni hogy hat az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

4. napja szedem. Felet, de holnaptól egy egészet kell bevennem. Szorongásos depresszióra kaptam. Hogy fog ez nekem segíteni? Mikortól? Mostanában épp jobb időszakom van, de a háziorvosom "utasítására" mentem el pszichiáterhez. Érdekes, mikor beszélnem kellett a problémáimról, még ott is elbőgtem magam. Ezek a problémák elfognak tűnni az életemből?


Valaki írjon nekem valamit!


26N



2013. szept. 6. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Bár én pánikra és generalizált szorongásra kaptam antidepresszánst (Zoloft), de azért elmondom a tapasztalataimat.

Azt mondta a doktornő, hogy változó, hogy kinél mikor kezd hatni a gyógyszer, általában 3-5 hét között fejti ki a hatását. Nekem azt hiszem 4 hét után segített. Éreztem, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, eltűnt a feszültség, a rossz gondolatok, kevésbé lettem érzékeny,és nem voltak utána rohamaim.

A lényeg, hogy a folyamatos szorongásom megszűnt, persze ehhez kellett a pszichoterápia is (nekem kognitív pszichoterápiát adott a doki, nagyon jól bevált).

6 éve rendben vagyok.

2013. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Az első két három hétben általában erősödnek a tünetek, és jelentkezhetnek újabbak is. ( pl. hasmenés, álmatlanság, sexetlenség) Ez jelenti, hogy a szer megkezdte a hatását. Kb egy hónap mulva a mellékhatások szépen elmúlnak, és kezd javulni az állapotod. A sex kivételével. Az ugyanis amíg szeded a gyógyszert, nem fog nagy örömet okozni. Viszont gyógyulás, és a gyógyszer elhagyása után visszakapsz mindent, amit elvett tőled. A gyógyszert rendszeresen, minden nap azonos időben, siránkozás nélkül szedni kell. Alkoholt, bagózást nem javasolnak, de nem is tiltanak. Én mindkettőt elhagytam, ennyi hasznom volt a dologból. Arra ügyelj, hogy azokat a stresszhelyzeteket, amik okozták a betegséget, azt lehetőleg kerülni kell. Tehát az életmódon is változtatni kell. De csak módjával. Szóval van esély!

Ha van kérdésed, írjál. Ez is egy terápia. Mármint az írás.

Egy volt pánikbeteg.

2013. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nálam semmilyen tünet nem erősödött. :)
2013. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon kedvesek vagytok! Igazából mellékhatás már a második nap jelentkezett, álmosság, hányinger, és ezáltal étvágytalanság. Már a súlyom is apadt. Ez is normális?


A stressz kiváltó okát nem egyszerű kerülnöm, mert sajnos a munkahelyemen ér. Míg itthon voltam két hétig szabin sokkal jobban lettem. De kezd olyan lenni már mint előtte. A problémám az emberekkel van. Nagyon zárkózott vagyok, és tudom hogy ez miatt "bántanak". Nem szó szerint, csak így érzem. Úgy érzem mindig figyelnek, nézik mikor hibázok. Persze nem szoktam hibázni, lehet ezért is utálnak. Sokszor összesúgnak a hátam mögött, és mikor odanézek szétugranak.


Szeretnénk már babát is, de tuti ez miatt nem jön össze. Ez egy jó ok lenne otthagyni őket, és ezért túlságosan is rágörcsöltem.


A pszichiáter elküldött pszichológushoz, majd jövőhéten tudok időpontot kérni...

Autogen tréninget javasolt, hogy tanuljak meg relaxálni.

2013. szept. 6. 21:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem egy gusztustalan ördögi kőrbe kerültem. Amíg nem jön a baba dolgoznom kell, de azért nem jön mert olyan helyen dolgozok ahol megőrülök. Jó lenne munkahelyet váltani, de ennyit fizető munkát biztos nem találok érettségi meg szakma nélkül.
2013. szept. 6. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz?
2013. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Citagen 20 mg-os
2013. szept. 6. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Citagen / citapram nem különösebben erős, ne várj tőle ütésszerű hatást, ki kell próbálni 1-1,5 hétig, ha semmit nem érzel, esetleg nem olyan kellemes, akkor le kell cserélni. Sokan hatástalannak érzik, egyéni érzékenységtől függ.

Autogén tréning mindenképpen hasznos.

2013. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Emberenként változik, hogy kiből milyen hatásokat hoz ki.


Én szedtem pl citaloprám hatóanyagú gyógyszert és valóban megszűnt a libidóm; egysíkú lettem érzelmileg, nem tudtam semminek sem örülni, de szomorú sem tudtam lenni; állandóan feszült és ideges voltam; remegtek a végtagjaim... Aztán elhagytam úgy május, június környékén és még mindig nem vagyok az igazi...


Egyébként nem tudom, de remélem, hogy jársz pszichoterápiára is mellette, mert csak a gyógyszer NEM fog segíteni. Amint elhagyod őket, visszatér szinte minden régi tünet.

2013. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!