Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed vki sertralin-ratiopharm...

Szed vki sertralin-ratiopharm (korábbi nevén sertralin-teva) nevű antidepresszánst? Szerintetek butít vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Miután felírták, néhány alkalommal bevettem és nálam az lett a mellékhatás, hogy alig aludtam néhány órát éjszakánként, éber voltam, folyton kattogott vmin az agyam. Ezért már kb. két hete nem szedem. Sokak szerint az antidepik nagyon eltompítják az agyat, és -eltúlozva- vegetatív állapotba kerül tőlük az ember. Ez szerintetek így van? Vizsgaidőszakom van és arra gondoltam, megint szedném, ha már ilyen éberen tart, vagy szerintetek csak eltompítana és nem tudnék koncentrálni? Rossz ötlet lenne ezzel a céllal szedegetni most?

2013. jún. 20. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem butít, csak tompít, álmosít, kicsit kábává tesz, és főleg az első két hétben, amíg nem állsz rá. Leginkább hízlal, de nem mindig az antidepresszáns, legtöbbször a mellé adott nyugtató.


SzedeGETni nem szabad, sőt tilos! Vagy szeded rendesen vagy ne szedd sehogyan sem.

2013. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ, tanácsot:) Nem igazán tudom normálisan betartani a rendszerességet egy gyógyszernél sem:S. Mi lehet abból a bajom, hogyha nem tartom be megfelelő rendszerességet?
2013. jún. 20. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:

'A kérdező kommentje:

Mi lehet abból a bajom, hogyha nem tartom be megfelelő rendszerességet?"


Csak annyi, hogy nem gyógyulsz meg, és a betegséged tovább súlyosodik. Ha a gyógyszered rosszullétet okoz, vagy gátol az életben, akkor menj vissza az orvoshoz, és mond el neki. Kérjél másfélét. Az antidepresszánst hónapokig kell szedni ( rendszeresen), hogy valami eredménye legyen. Ez nem egy aszpirin, hogy elmúljon a fejfájásod, hanem egy gyógyszerkúra.

2013. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: az antidepresszáns nem butít, és nem hízlal. A beteg gyengeségee az, ami ezt teszi. Elhanyagolja magát, a napi teendőit, és bánatában falni kezd. No, ez az ami butít, és hízlal.
2013. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!