Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is szokott olyan lenni...

Másnak is szokott olyan lenni hogy mondjuk depressziós vagy pánikbeteg és annyira ideges hogy nagyon nehezen múlik az hiszi rosszul lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos nálam előfordul, és nagyon rossz... Szinte semmi nem használ ha rámjön. Veszek be nyugtatót persze. Erős remegés is előfodulhat. Bármi apróság miatt nagyon ideges leszek. Már sikerült javulnom. Amikor sokáig aggódom valami miatt, vagyis ideges periódusban vagyok mondjuk napokig, akkor jön rám egyszer csak. Ilyenkor kimerül az agy vagy mi történik? Másnak is van vagy volt már ilyen? Segített valami? Nekem volt már régebben is, aztán elmúlt, de mostanában visszajött. Persze gyógyítom magam azzal amit az interneten olvastam, meg magamtól is ami eszembe jut persze.

2013. szept. 8. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Az, hogy összevissza szeded a nyugatót meg mindent összeolvasol a neten, nem fog segíteni, ezzel szakemberhez kell fordulni. Persze mindjárt be fogják írni páran, hogy "nehogy pszichiáterhez menj, mert az milyen már", de ne hallgass rájuk.
2013. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Az az igazság hogy már régebben voltak problémáim depresszióval, de igazából az elmúlt, aztán 7 évig nem volt semmi gond csak sajnos erősen hipochonder vagyok pontosabban a szívem miatt vagyok fóbiás, ami elég hülyeség, de nagyon rossz, mert ha sokáig aggódom miatta, akkor rámtör ez a nagyon erős stresszel járó időszak. Meg az is baj hogy amint kissé rosszabbul érzem magam, akkor félek hogy valami komoly bajom van. Két éve volt egy betegségem és utána egy ideig depresszióban voltam, aztán kijött rajtam ez a stressz is egy hónap múlva. Akkor sokat szenvedtem de elmúlt. Egy évig nem volt semmi de tavaly nyáron megint rosszabbul voltam, viszont akkor annyira nem lettem stresszes. Aztán mostanáig megint nem volt semmi, de most valami kiváltotta, talán sokat jártattam az agyam rajta meg volt egy kisebb változás is az életvitelemben, aztán valahogy kijött. Letargiában nem vagyok, inkább a stressz a rossz, meg a rossz érzések. A frontin nyugtató szerencsére sokat segít. Attól el is múlik. Amit a neten olvastam, az az volt amire egyébként is gondoltam, hogy a negatív gondolatokat pozitívra kell kicserélni. Találtam erről egy jó oldalt angolul. Ez segítene is, csak nem olyan könnyű, de ha elmúlik most ez a rosszabb időszak, akkor biztos hogy megpróbálok örökre megszabadulni ettől. Mert a probléma az hogy amikor egyébként tényleg jól vagyok és jól érzem magam, akkor is bennem van egy kis aggódás, félelem, vagy ha rosszabbul érzem magam, akkor is egyből félni kezdek, vagyis nem vagyok teljesen rendben, és ezért tér vissza mindig... Ezt kellene végleg megszüntetni
2013. szept. 10. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 9 évesen kezdödöt... 13 évesen odáig jutottam, hogy amilyen gyógyszere csak volt anyának, antidepresszáns, szorongásoldó, fájdalomcsillapító, beszedtem. Vagy vagdostam magam.

De ez nem megoldás, menyj szakemberhez, az segíteni fog.

2013. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg szakember kellene ehhez. A Frontin ugyan nagyon jó (én Xanaxot szedtem, az ugyanaz), de hozzászokik az ember, nekem eleinte fél szem is hatott a legkisebből, most már másfél kell, ha nagyon ideges vagyok, pedig nagyon ritkán szedem már, asszem egy éve nem vettem be egyet se.
2013. szept. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretem a gyógyszereket. Annak idején mikor depressziós voltam a pszichiáter felírt, de egyet vettem be belőle csak, a többi mind ott maradt ahogy volt. Ritkán szoktam frontint is szedni. Annak idején két éve mikor ez az erősebb stressz először jelentkezett, talán 1-2 szemet vettem be. Pedig akkor jóval többször voltam nagyon ideges. Tavaly nem is vettem be egyet sem. Most az elmúlt hétben mióta elkezdődött már többet. Nem akarok stresszes lenni. Az az extrém stressz nem is tört rám, csak egyszer, de lehet hogy ha nem vettem volna be, akkor többször. Egyébként mikor tavaly nyáron rajtam volt ez, és egy nehezebb fizikai munkát végeztem, 3 napra teljesen elmúlt. Utána sajna visszajött de akkor már nem sokáig volt rajtam. Mondjuk ilyen volt tavaly előtt is csak akkor kevesebb időre ment el, de a mozgás rengeteget tud segíteni. Olyan ami tényleg kifáraszt. Persze ez azért is jó lehet mert boldogság hormonokat termel, nem csak a stresszhormon szintet csökkenti. A neten szoktam olvasgatni meg videókat nézegetni. Főleg angolul. Nagyon jók vannak amikből rengeteget tanulok. Tegnap is megnéztem egy másfél órásat. Már tavaly le kellett volna számolnom ezzel, csak aztán amint jobban lettem nem foglalkoztam vele. De már sok mindenre rájöttem, sok mindent tanultam, és egyre jobban fejlődök. Ma is volt egy pillanat, mikor kicsit idegesebb kezdtem lenni, és amikor megváltozott bennem az amire gondoltam pozitív irányba, egyből elmúlt. Még én is meglepődtem. Ilyen hirtelen változást még nem tapasztaltam. Jobbulást mindenkinek!
2013. szept. 12. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
tudatositsd magadban, hgoy csak a szervezeted járatja veled a bolondját! egy idő után le lehet győzni, ha nem dőlsz be a tüneteknek.
2014. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ilyen videókat tudnál ajánlani?
2014. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!