Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy droghasználónál ha már...

Egy droghasználónál ha már kialakult a pszihotikus zavar (elmezavar), akkor ha leteszi a szert, azaz leszokik, utána megmarad ez az elmezavar?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Meg, ha az idegsejtek elpusztulnak pl alkoholtól,drogtól,stb.,akkor soha nem épülnek vissza.
2013. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Kérdés, hogy az elmezavart mi okozza? Okozhatja például a hormonrendszer, a kémiai egyensúly felborulása, ez helyre állhat miután letette a szert. Ha viszont leépülés a kiváltó ok, azt sajnos nem lehet visszafordítani.
2013. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Tapasztalataim szerint megmarad. Aki egyszer leépül, az élhet akármilyen tiszta életet, olyan marad, amilyen. Na nem mondom, hogy nem lehet teljes életet élni, egy helyi meki simán lecsaphat még rá, de örökre magán viseli a nyomokat.
2013. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem! Ez esetleg függ attól is, hogy mióta használja a szert? Tegyük fel, ha tudomásunk szerint kb. 1,5 éve használja, és mondjuk idén még sikerül leszoknia, akkor is zizzent marad? Vagy ezt így nem lehet megállapítani?

Reménykedhetünk esetleg, hogy valaha normális lesz, olyan mint régen, vagy ez az állapot már visszafordíthatatlan?

Függ attól is, hogy mit használ?

2013. szept. 17. 09:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze,függ attól,h mit használ, mennyi ideje,de ez általánosság,biztosat nem lehet mondani,mert,mindenkire más hatással van. Valaki 1-2 év alatt teljesen leépül,van aki hosszú évekig "bírja".

Egy biztos egy neurológiai leépülés nem visszafordítható,bár kezelhető,h megálljon a folyamat.

2013. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 17. 10:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Milyen szert használ másfél éve?
2013. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sok mindent használ. Fűvel kezdte, aztán speed, amfetamin és még ki tudja mit.
2013. szept. 17. 14:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerencsére a fű és speed nem túl durvák.

Az amfetamin nekem határeset, reméljük más nagyon nem volt. Hátha volt esze, és elkerülte az igazán problémásakat, mint pl heroin.

2013. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Heroin, kokain szerintem kizárt, nem volt pénze rá. Azok ha jól tudom a drága kategória.

Voltunk egy alapítványba és ott mondta egy szülő, hogy az ő fia 150 receptet tudott, amit házilag meg is csinált. Ki tudja mik vannak még, amiket házilag lehet kutyulni.

2013. szept. 17. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!