Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen táplálkozási zavar?...

Ez milyen táplálkozási zavar? És ha nem is az? Ha hipochonder vagyok és fel akarom hívni magamra a figyelmet? Vagy csak szeretnék hipochonder lenni. Nem azért vagyok ilyen, mert utána olvastam valahol. Mi bajom van?

Figyelt kérdés
Hónapokkal ezelőtt kezdődött. Bizonytalan vagyok, azt hiszem könnyen lehet manipulálni... Akaratomon kívül megbántottam valakit, aki nagyon közel állt (áll) a szívemhez, és teljesen hátat fordított nekem. Nem akartam enni. Úgy éreztem nem érdemlem meg. És hirtelen: fogyni akartam, le is fogytam 34,5 kilóra! Mindenkinek azt mondtam hogy "fúj, kaja" nem akarok enni, nem vagyok éhes - de belül meg szó szerint azt akartam hogy megtömjenek! Volt kisebb nagyobb időnként egy egy olyan nap, amikor rám tört a falásroham, és konkrétan egész nap csak zabáltam! Utána napokig, hetekig semmi. Vagyis mindig próbáltam minimalizálni a táplálékot, gyakran léböjtöltem, eleinte sportoltam is, de egy idő után kimerültem, és az sem ment. Gyakran kényszeresen eszem, tömöm magam, utána böjtölök. Már mindenhogyan próbálom manipulálni magamat, hogy ne egyek. Ritkán, de előfordul hogy meghánytatom magam - de félek a baciktól. Multkor egy napra rá torokgyulladásom lett... Vagy egyszerűen még lenyelés előtt kiköptem az ételt.Úgy érzem sokkal egészségesebb az, ha nem eszem, mintha ennék. Egészségesen kezdtem el táplálkozni, mellőztem a nasikat, a cukrot. Most kb 39 kiló vagyok, újra sportolok, minden nap, többször is. Egy ideig normálisan ettem, de minden újra kezdődött. Az eltelt két nap zabálással telt, előtte egy hétig böjtöltem. Csak kubut ittam, vizet, cukormentes teát. Persze ezt is mértékkel! Előre ki van számolva mennyi kubut ihatok egy nap. Eleinte 1000 kalóriára csökentettem az ételt, majd 500-ra, most már ha 400 kcal fölé megy, az nem jó! Az előző héten naponta 100-200 valamennyi kalóriát ittam meg. A szüleimet becsapom. Van egy "dugi" tálam, beviszem a kaját a szobámba, 5 percenként belekotrok egy keveset a tálba. Azért nem egyszerre, mert az túl gyanus lenne, ha anyu esetleg bejönne... Aztán amikor nincs otthon, zacskóba kotrom a kaját és kiöntöm. Vagy megkenek egy vajas kenyeret, és kézzel kicsipkedem, mintha haraptam volna, de mindet a kutyának adom. Játszok az étellel, díszítgetem, a kutyának csinálok extra szendvicset. Tegnap és tegnap előtt is zabáltam! Akkor is eszek, ha nem is vagyok éhes!! Most viszont eldöntöttem - újra nem eszek pár napig... 1 hétig.. Kitisztítom a szervezetemet.
2009. júl. 8. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
A táplálkozási problémák mentális (lelki) eredetű problémára vezethetők vissza. Nálad úgy tűnik, meglehetőse komplex problémáról lehet szó, kérd szakember segítségét! (pszichológus!)
2009. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Ez egyáltalán nem gyerekjáték! Valld be anyukádnak a problémádat és menjetek ezzel orvoshoz! Az külön szerencse, hogy te észrevetted, hogy gond van, mert sok étkezési problémával küzdő lány/fiú nincs is tisztában vele, hogy beteg. Egy percet se halogasd ezt tovább, mert ezzel úgy tönkre teheted a gyomrod, hogy talán visszafordíthatatlan is lehet! Ez tényleg nagyon veszélyes! Számtalanszor lehet hallani, hogy ebbe már többen belehaltak! Az orvos képes megváltoztatni a gondolkodásodat úgy, hogy normálisan lásd a világot!

Sok sikert!

2009. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

mivel te tudod már magadról h gond van, így jóval egyszerűbb. csak akarat erő kéne hozzá, és teljesen rendbe jönnél, meg ha nemlennél ilyen gyenge.


azt amúgy tudod h az éheztetéssel egyáltalán nem tisztítod ki a szervezetedet? sőt, komoly problémákat okozhatsz magadnak. menzeszed rendszertelen lesz, szőröd is megnövekedhet, és a szived is megállhat, ha nagyon éhesre éhezteted magadat.


felismerted a problémádat, nemtudom mit szenvedsz még, úgylátszik egy nagyon gyenge és határozatlan ember vagy. kezelést igényelsz, menj pszihiáterhez.

2009. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!