Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel nyugtassam le magam?...

Mivel nyugtassam le magam? Nagyon feszült vagyok!

Figyelt kérdés
régebben frontint, majd rivotrilt szedtem, elég nagy dózisban (orvos által felírt és a napi maximumon túlit) közben sokat dohányoztam. most kb. egy hónapja sikerült lejönnöm a rivotrilról, elhagytam az antidepresszánst, hangulatstabilizálót is, mert nagyon letimpítottak, alig dohányzom (nem is minden nap) és iszonyúan szorongok, feszült vagyok. Tudtok valami tényleg hatásos készítményt (Nem gyógyszert!!!!!!) ami tényleg erős tünetekre is hat?
2013. szept. 19. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg valamilyen sport? Mondjuk futás... Miért vagy ilyen feszült? Hány éves vagy?
2013. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem egy, hanem több hónap alatt kell csökkenteni, mert elvonási tünetek jelentkeznek.

Én, amikor apránként abbahagytam az antidepresszánst, a nulla adag után olyan rosszul voltam, hogy csak több szem Xanax segített, hogy ne kelljen mentőket hívnom.

Úgyhogy lassítottam a leállással és még kisebb adagokban csökkentettem, egy darabig Xanax segítségével, aztán azt is sikerült elhagynom.

Sajnos kb. fél év után mégis visszaestem, de azt betudom a fokozott stressznek, amik értek.

2013. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem a gyógyszer abszolút nem hiányzik, szerintem többet rontott az állapotomon, mint használt, undorító szerek... Amúgy biciklizek, meg nagyon sokat sétikálok.

21 éves vagyok, most kezdtem az egyetemet tőlünk nagyon messzire, kolis vagyok, ez is fokozza a feszkót...

2013. szept. 20. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kellene ennyire stresszelne magad, ez nem normális. Próbálj meg változtatni az életeden, amin tudsz, például az étkezésed, például a cukros ételeket hagyd el, az alvás, hogy mennyit mozogsz, miket csinálsz szabadidődben, az emberekhez hogyan állsz. A hozzáállásodon is változtathatsz. Idővel el fog múlni, hidd el. Azt mondod egy hónapja jöttél le. Ne szedj semmit, ha jobb tőle, akkor dohányozz nyugodtan (azért próbáld ezt is hanyagolni ha lehet). Egy hónap még nem hosszú idő, eddig kitarthat egy erősebb stresszes, szorongós időszak. De lassan javulni fog, ha változtatsz.
2013. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!