Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha frusztrált, feszült vagyok...

Ha frusztrált, feszült vagyok amiatt, mert porosak a polcok, akkor tisztaságmániás vagyok?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören annyi a problémám, amit felismertem magamon, hogy ha a lakásban poros egy-egy polc, vagy akár zsírfoltot fedezek fel, akkor frusztrált leszek. Nagyon zavar, hogy olyan, és amíg nem jut időm a takarításra, mindig ezen kattog az agyam, hogy kosz van. Egész nap erre gondolok, hogy mit hogyan fogok kitakarítani és amíg kész nincs, nyugtalannak érzem magam és nem érzem jól magam a bőrömben.

Ez tisztaságmánia lenne? Hogyan lehetne változtatni ezen?


N


2013. jún. 8. 21:16
 1/4 anonim válasza:
Akkor olyan vagy mint anyam. Megertenetek egymast
2013. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, valami nem stimmel.

Azt nem hinném, hogy tisztaságmániás lennél, mert akkor nem jutna odáig a lakás, hogy porosak legyenek a polcok, viszont emiatt ennyire aggódni nem normális.

Próbálj meg arra koncentrálni amit éppen csinálsz, ahol éppen vagy. Ha nem köt le a napi tevékenységed, akkor gondolkozz el azon, hogy talán nem a neked megfelelő munkát végzed, vagy esetleg valami más problémád van (a polcokon kívül), amiért nem tudsz az aktuálisan történő dolgokra koncentrálni. A polcokkal meg akkor foglalkozz, ha már hazaértél.

2013. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az agyunk azért van, hogy állandóan figyelje a bajt, és riasszon, ha észlel valamit. Ő maga rájön, hogy mi az, amivel téged folyamatos agyhasználatra tud rávenni (pl nehogy elaludjál). Nálad a takarítás jött be. Adjál az agyadnak feladatot, hadd dolgozzon. Valszeg olyan a munkád, vagy elfoglaltségod, ami nem köti le az energiáit. Valszeg épp akkor vagy frusztrált, és feszült, amikor épp nem csinálsz semmit. Ezen változtass. Kössél, horgoljál, olvassál, fejtsél jó nehéz keresztrejvényt, stb

2013. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én homeopátia kedvelő vagyok. Úgy emlékszem, ha valaki tisztaság mániás, akkor Arsenicum album CH9-et kellene szednie. Minden nap 1-szer 5 globuluszt elszopogatni. Van más tüneted is? Pl. őrülten szomjas vagy, de ha kapsz egy pohár vizet, akkor csak egy pici kortyot iszol belőle?


Egyébként, van, aki akkor kezd el (kompenzálásból) takarítani, amikor elveszíti egy közeli hozzátartózóját, tehát gyászol. Ekkor sóhajtozik is és lehetne szedni rá: Ignatia CH30-at, hetente egyszer 5 globuluszt elszopogatni (a homeopátiás szabályok szigorú betartása mellett).

Szóval röviden a válaszom: Igen, ez egy diszharmonikus elmeállapot, amiben vagy.

2013. jún. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!