Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért foglalkozom ilyen nagy...

Miért foglalkozom ilyen nagy mértékben az evéssel? Lehet ebből komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
Sajnálom, ha hosszú lesz, igyekszem rövidre fogni. Jelenleg 19 éves lány vagyok, Budapesten élek. Csonka családban nőttem fel, apám 10 évesen itt hagyott minket, anyukám azután teljesen összeomlott. Egy idegi roncsa gyakorlatilag, és az csak ront a helyzeten, hogy apámra hasonlítok mindenben (testalkatban is) és bennem folyton őt látja. Világéletemben a súlyom miatt piszkált, pedig valójában sosem voltam vészesen elhízva. Most 65 kiló vagyok 170 centihez, 76 volt a legmagasabb súlyom. Sokszor éheztünk, nem volt itthon semmi, amikor meg volt, akkor egyszerre megettem az egészet, és egy idő után kialakult nálam egy kezdeti bulimia, de abból mondhatni hamar kijöttem. Aztán minden általam elfogyasztott kajáért leszidott, és mindig azt mondta, hogy aki nem dolgozik, ne is egyék. Ő nevelőtanár, így a héten csak három éjszakát alszik itthon, nem hagy itthon soha semmi ételt, mostanság a párom szokott bevásárolni, hogy egyáltalán legyen mit ennem a héten. Régebben vagdostam magam (kb. négy évig) aztán a párom hatására leálltam, és akkor vált még fontosabbá a súlyom, illetve az, hogy mennyit eszem. Úgy érzem, hogy két énem küszködik egymással, egyik aki folyton koplalna, hányna, a másik aki meg folyton zabálna. Egész nap ezzel foglalkozom, hogy "nehogy többet egyek 500 kalóriánál" és "holnapra már ennyi és ennyi szeretnék lenni" Mindig megszegtem a fogyókúrát, meg az ígéreteimet, és ha bezabáltam vagy kitaláltam valamit, hogy felmentsem magam, vagy kemény büntetéssel toroltam meg a dolgot. Volt amikor beletettem a kezem a centrifugába, és az öklöm véresre súrolta, stb..de ebbe most nem megyek bele. Aztán nemrég egy olyan "szerződést" kreáltam magamnak, amit vérrel írtam alá, és azt sikerült megtartanom, tegnapig...Bezabáltam, bár nem úgy, hogy teljesen tele legyek. Annyira kikészültem, hogy a páromnak kellett átjönnie, hogy megnyugtasson. Megnyugtatott, de valahol ő is tehetetlen. Kérlek ne tartsatok nevetségesnek, bennem ezek nagyon komoly harcok, és meg fogok őrülni, ha ez így megy tovább. Pszichológushoz nem megyek. Mit tehetnék?

2013. okt. 7. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Én is ilyenben voltam benne, csak én 9évesen kezdetm. Most 14 vagyok.

Szakember nélkül NEM FOGOD TUDNI MEGOLDANI. Ez egy ördögi kör, nem lehet belöle kiszállni, csak segítséggel. Méghozzá komollyal. Evészavaros vagy, és amiket még elmeséltél, valószínüleg személyiségzavaros lehetsz. Nem lesz jó vége. Vagy nincs vége, vagy az a vége, hogy eldurran az agyad és kinyírod magad.

Pszichológus szerintem itt már nem segít, pszichiáter kell. Kérd meg mondjuk a barátodat, hogy kísérjen el, segítsen, mert ö csak akkor tud segíteni, ha te is akarod a változást.

(hidd el, nem csak egy hülye 14 éves csitri vagyok aki itt ugat, sok mindent átéltem, még ha ez elég közhelyesen hangzik a számból)

2013. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

*,,Sokszor éheztünk, nem volt itthon semmi, amikor meg volt, akkor egyszerre megettem az egészet, és egy idő után kialakult nálam egy kezdeti bulimia, de abból mondhatni hamar kijöttem."* - ez nem bulimia hanem teljesen természetes dolog,hogyha mikor végre újra van otthon kaja akkor eszel.


A kaja az nem lehet büntetőeszköz vagy jutalom. A kaja az kell mert létszükséglet.ennyi.


,,,*Ő nevelőtanár, így a héten csak három éjszakát alszik itthon, nem hagy itthon soha semmi ételt, mostanság a párom szokott bevásárolni, hogy egyáltalán legyen mit ennem a héten."* - te miért nem vásárolsz magadnak ételt?


Meg akarsz felelni a környezetednek! Kár.

Félsz attól,hogy ha husisabb vagy már nem kellesz a párodnak.


Elmondanán neked,hogyha a párodnak nem jönnek be a husilányok,akkor amíg vele maradsz kínozhatod magad a fogyókúráiddal.


Kérdezd meg tőle,hogy tetszenél-e neki husisabban is!

Ha igen a válasza akkor örülj:)


Ha nem?! Akkor értéktelen ember,már ne is haragudj,egy embert a kinézete alapján megítélni!?


Tanácsom tovább,hogy próbáld meg elhinni,hogy bár a média a kinézetet próbálja sugallni az eltorzított címlapfotós lányokkal , de az élet nem az alakról s nem az evésről szól.


Próbálj meg olyat keresni magadnak ami kikapcsol,szórakoztat,amiben megélheted a kreatívitásod,s az legyen az életcélod!


Én szurkolok nagyon neked! :)

2013. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából tudom, hogy segítség kell, és mindenképpen szeretném én is a változást, de három pszichológusnál voltam már, és mindegyik olyan szörnyű volt, hogy el sem tudom képzelni mi történne, ha még egyszer előfordulna ilyen. De, majd megkérdezem a páromat, tud-e valakit ajánlani.

Kedves utolsó! Azért nem én veszem az ételt, mert nincs jövedelmem, tanuló vagyok egy okj-s képzésen. (19/L) Diákmunkákat állandóan keresek, több kevesebb sikerrel. A páromnak 180 kilósan is tetszenék, ezt ő is megmondta. Nem miatta aggódom, ő tudom, hogy nagyon szeret, akármilyen vagyok. Igazából minden késztetésem, ami a vékonyságra hajt belülről, magamból jön. Nem a média, és nem más emberek hatására. Nem tudom miért, egyszerűen el akarom érni, és ha egészségesen akarnám (1500 kcal+sport) már rögtön jön az agyamban a hang, hogy nem, ez nagyon sok, kevesebbet kell enni. És eljutok megint a végkimerülésig. Szörnyű. :( Úgy szeretnék az ételre tekinteni, mint bárki más..

2013. okt. 8. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:
azóta mi a helyzet?
2020. aug. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huh, csak most láttam, hogy jött kérdés. Nagyon rég néztem fel erre az oldalra. Köszönöm kérdésed, nem lett jobb a helyzet. Bár már magamat tartom fenn, anyámtól függetlenül, de szerintem anorexiába csúsztam, bár ki tudja. 30 kilót fogytam eddig.
2021. ápr. 21. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!