Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút? Vagy csak a halál a...

Van kiút? Vagy csak a halál a megoldás?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom depressziós/pánik beteg vagyok.

Csoda,hogy ezt leírom de valamilyen szinten érdekel,hogy mit gondoltok erről.

16 éves vagyok,46 kiló,157 cm.

elég sok mindenen keresztül mentem amin kevés velem egykorú. Nagyjából rendbe jött az életem..de én belül nem. Sokan azt hiszik,hogy már mennyivel jobban vagyok...de ez nem így van inkább csak megtanultam elrejteni,hogy rosszul vagyok és azt mutatni,hogy minden rendben. De mostanában megint egyre rosszabb és már egyre kevésbé tudom ezt mutatni. Nagyon nagyon sokat gondolkozom. Mindent túl gondolok...addig gondolkozom míg el nem jutok arra a szintre,hogy utálom magam kívül belül. utálom az összes embert. miért élek egyáltalán?

Minden nap egy kín szenvedés. Nem tudom elmagyarázni ezt a fajta fájdalmat. Sokszor jön rám sírógöcs ez azzal társul,hogy alig kapok levegőt, reszketek,úgy érzem nem bírom összeesek, úgy érzem most adja fel a lelkem a testemmel a küzdelmet és meghalok. Meg akarok.....Mikor épp úgymond jobban vagyok át tudom gondolni az egészet ami bennem van és érdeklődöm,hogy hogy lehetne rendbe hozni. De a másik percbe már úgy gondolom sehogy. Ocsmánynak és kövérnek látom magam. Az emberek mind hazugok és nem lehet senkiben megbízni,mert mindenikek saját maga az első...ami ha úgy vesszük természetes. Egyedül a családom érdekli/érdekelné mi van velem...de szüleimnek is rengeteg gondjuk van,alig vannak itthon hiába szeretnének nem tudnak ezzel a szörnyű "fájdalmammal" foglalkozni . Minden pillanatba azon jár az agyam,hogy nem bírom tovább. amúgy is minek éljek a végén úgyis meghalunk....Legalább nem kell tovább szenvednem ebben a szörnyű világban.a sok rossz lelketlen ember között. Mikor rájönnek ezek a sírógörcsök,nem lehet elmagyarázni hogy konkrétan mi,de annyira fáj. Nem is tudom ezt miért írom le,hisz úgysem tudtok segíteni...a válaszadónak is feltételezem megvan a saját problémája. igazából ez csak kíváncsiság,hogy legalább mielőtt meghalok tudjam,hogy mások ezzel,hogy vannak. Szörnyű ez az érzés,hogy ahányszor elmegy mellettem pl. egy kocsi csak az a pici félelem tart vissza,hogy elé vessem magam..de lassan a fájdalom ami miatt megakarok halni sokkal nagyobb lesz mint az a pici félelem. Talán 2 ember van aki miatt még élek..a húgom és anyum..mert tudom ,hogy ők is tönkremennének ha meghalnék. És ezzel úgymond az ő életük is elvenném nem csak az enyém. És ahhoz semmi jogom,hogy mást is megfosszak az életétől. Csak már annyira fáj,hogy nehéz arra gondolni,hogy értük éljek.csak arra tudok,hogy nem bírom tovább ezeket az érzéseket.



2013. okt. 9. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
és különösképpen mi is a problémád? kövér vagy? kezdj el sportolni egészségesen táplálkozni. csúnya vagy? smink, jól beállított frizura sokat dob. örüljél hogy egészséges vagy ás nem kéne sajnáltatni magad.
2013. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
lol valami ilyesmi hozzászólásra számítottam. nem.nem az a gond azt csak úgy mellékesen megjegyeztem,hogy még az is zavar......a gond belül van. Plussz látom nem nagyon fogod fel h a pánikbetegség egy betegség.nem egészség "-.- hülye.
2013. okt. 9. 21:50
 3/11 A kérdező kommentje:

lol valami ilyesmi hozzászólásra számítottam. nem.nem az a gond azt csak úgy mellékesen megjegyeztem,hogy még az is zavar...a gond belül van. Plussz látom nem nagyon fogod fel h a pánikbetegség egy betegség.nem egészség "-.- hülye.

Nálam a pánikbetegség már évek óta megvan. És azt,meg h konkrétan mik történtek nem fogom ide leírni azért is írtam annyit,hogy sok mindenen keresztül mentem amin nem sok velem korú ""-.-

2013. okt. 9. 21:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichiáterhez jártam 3 évnyi kínlódás és folyamatos öngyilkossági gondolataim miatt. A gyógyszer és a terápia kihozott ebből a gödörből, voltak visszaesések, de ma elboldogulok, tudok örülni is és tevékenyebb lettem.


csak ajánlani tudom, én már alig ettem, aludtam mikor rászántam magam. Előbb is mehettem volna, így 4 év gimnázium ráment, egy barátom se volt már... A kezelés sok újat tanított

2013. okt. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Skywalker33 ***** válasza:

Haihó,


pár dologgal jó ha tisztában vagy.

Ezt az életedet is te magad tervezted a köztes létben (kis segítséggel), minden ami történt bevállaltad egy sokkal tisztább tudatállapotban mint amiben most vagy. Mindezt tetted annak a reményében hogy ezúttal megugrod ezt a feladatot és egy magasabb szintre lépsz illetve hogy letörleszd régi rosszcselekedeteidet. (cserébe azért kaptál erőt hogy szembenézz ezekkel a nehézségekkel).

Mielőtt megszülettél tudtad hogy erre nem fogsz emlékezni hiszen a megszületés tudatlefokozással jár, sajnos ez itt a játékszabály.

Gondolom sejted hogy az öngyilkosság csak visszavinne a kezdőpontra egy elpazarolt élet után és kezdhetnéd előről a végtelenségig.

A Földön ez a fejlődési séma megy, ide mindenki szenvedni jön és a lényeg mindig a belső folyamatokban van. Pontosabban hogy mennyit gazdagodsz az igaz szeretetben és bölcsességben.


Másik jó hírem :) hogy a 16 éves korban mindenki nihil, ez olyan mint egy betegség, túl kell lenni rajta. Nálam 15 évig tartott.


Sportolj, szórakozz, kapaszkodj a legkisebb dologba is ami örömöt ad vagy életben tart.


És keresd az Igazságot!


T :)

2013. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy eddig tipikus jó kislány voltam semmi buli,semmi pasizás stb. de az utóbbi egy évbe teljesen átestem a ló másik oldalára. folyton bulik,részegen fetrengés stb. azt hittem ettől jobb,hogy leszarok mindent lazán veszem.de csak egyre rosszabb mert még a sok lelkiismeret furdalás is....semmitől se jobb
2013. okt. 10. 16:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés, elég hasonló problémáim vannak nekem is, eléggé utálom az embereket, mocskosnak, undorítónak találom őket, még közéjük menni is hányok. Azonban nagyon jól nevelt vagyok, ezért idegenek nem látják ezt rajtam, jól tudom palástolni, de attól még utálom őket. E mellé a saját testemet sem tudom elfogadni, undorodom tőle, én 176 centi vagyok, és kb. 55-57 kiló, modellalkat, és mégis utálom a testemet, úgy, ahogy van. Szándékosan akarom magam csúnyítani, irtóztam, ha a fiúk szemeztek velem vagy kezdeményeztek. Más tőről fakadhatnak a problémáink, de bennem is ott ez a nagyon mélyről jövő rosszkedv, amit más ember nem érthet meg, sőt, még ő tör a másik felett pálcát. -.- Én adok magamnak egy esélyt külföldön, hátha más emberek közt egy más mentalitásban jobban érzem majd magam. Esetleg lehet, hogy neked is jót tenne a levegőváltozás.
2013. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam rajta...de nem tudom. ha itt nem boldogulok az élettel,egy olyan helyen hogy mennem ahol még csak hozzászólni se tudok senkihez,senkit nem ismerek.és igen.engem is még jobban letör az is,hogy elítélnek mások,hogy "rinyálok" de nem érthetik,hogy mi zajlik bennem. hogy ez ami belül fáj,sokkal jobban fáj mint mondjuk egy törés v stb....
2013. okt. 11. 21:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos, ők ezt nem is fogják, kár a gőzért, én éveken át sóvárogtam a támogatásért és a megértésért, ehelyett olyan válaszokat kaptam, hogy agybeteg vagyok, meg Taigetosz pozitív (utóbbit egy "baráttól"), és mivel "keresztény" sulis voltam, így még azt is, hogy bűnben élek, mivel nem tudom elfogadni a saját testem... Nem szeretném a hitem elveszteni egy külföldi lehetőségben, és ha most túlozva látom is a dolgot, az biztos, hogy a jó kis magyar mentalitás is egy embert össze tud roppantani. Tényleg ne öld meg magad a sok idióta alak miatt, azzal csak nekik szereznél örömet. Én csak annak örülnék, ha egy-két hetet ezek az emberek leélnének a mi életünkből, és akkor koppannának egy kicsit.
2013. okt. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is megnézném,mit mond egy ilyen ember miután volt egy pánikrohama ....
2013. okt. 13. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!