Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet túllépni egy...

Hogyan lehet túllépni egy barát halálán?

Figyelt kérdés
Öngyilkos lett a legjobb barátom. Ő volt az egyetlen akivel igazán megértettük egymást. Szörnyen érzem magam,hogy nem tudtam mire készül és hogy pontosan miért,sokszor volt ingadozó a hangulata,de nem hittem volna,hogy megfog halni. Olyan üresnek érzem magam...Nem vagyok valami érzelem kimutatós típus,de ma a suliban elsírtam magam,először arra gondoltam,hogy nem megyek holnap suliba,de attól félek,hogy akkor még jobban benne leszek ebben a lehangolt állapotban,mert ha itthon maradok nincs igazán mit csinálnom. Mi ilyenkor a legjobb? Ha az ember megy suliba vagy ha nem.

2013. okt. 10. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor lesz jobb ha csinálod ugyanúgy a dolgaid mint eddig.

Ellenkező esetben csak nehezebb lesz. Ha nem akarsz utána menni..

2013. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet ezen csak úgy túllépni, majd az idő enyhíti a fájdalmadat.
2013. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami történt! Ezen csak az idő segít, de készülj fel rá, hogy ez még el fog tartani egy darabig. Ha úgy érzed, nem tudnál bemenni holnap a suliba, akkor ne menj, ezt te döntöd el.

Tanácsot adni sajnos nem tudok, de szívesen meghallgatlak (elolvaslak), nyugodtan írhatsz privátot.

2013. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
na adjatok már ilyen sablon tanácsot, hogy az idő majd segít. Ez baromság. Fel kell dolgozni különben az idő kurv.ra nem segít semmit. Szerintem beszélj valakivel akiben bízol, és első lépésként ne tartsd magadban a fájdalmat. Akár egy tanárral beszélj akiben bízol és pszichológushoz sem szégyen elmenni. Ettől még ugyanúgy menj suliba de NE tartsd magadban mert felfal.
2013. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
itt senki nem tanácsolta neki, hogy tartsa vissza a fájdalmát, kedves utolsó -.-"
2013. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem, amikor Apa meghalt, elég nehéz volt. 8 éves voltam, nem értettem, de fájt, mert tudtam, hog nem fogom többet látni. Pszihológushoz jártam, de a suli jobban segített, mint az egyedüllét. Otthon a saját fejembe voltam bezárva. Az volt a nagy hiba, hivy senkinek sem mondtam el mindent, még az orvosnak se. Iy mostanában mindenkinek elmondom, mindenki sajnál, később meg azt huszik hoy sajnáltatom magam, pedig csak igy rudom leadni a szmorusagomat. Barát halálában ugyan nem, de rokon halálával tudtam segiteni.
2013. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!