Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesem túlbuzgó módon...

Betegesem túlbuzgó módon tanulok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Képes vagyok elolvasni a 200 oldalas jegyzetet, amikor a tanár csak a 30 oldalnyi órán elmondott anyagból kérdez.

Képes vagyok hétvégén következő hét pénteki zh-ra tanulni.

Nem vagyok képes a halogatásra, illetve csak olyan tárgyakból, amelyek töltelékek és vagy halálra puskázza magát mindenki, vagy egy vicc a számonkérés maga.


Szerintem sugárzik is rólam a hozzáállásom, mert mindenki tudja, hogy "stréber" vagyok, már a legelejétől.

Nem is beszélve arról, hogy ha elhatározom, hogy a megnyilvánulásaimmal nem adom ki magam, akkor is sikerül mégis kiadnom...


Túlzottan maximalista vagyok. Szerintem így egy túlhajszolt karrierista leszek, rossz anya - vagy nem lesz gyermekem.

Ráadásul nyomulósnak leszek tartva a munkahelyen (közben nem maga az előmenetel meg a verseny a célom, hanem a tudás, de ugye hogyan jön le...)


Már arra is gondoltam, hogy pszichológushoz kellene fordulnom.

Tegyem azt?

Mit tegyek?


2013. okt. 10. 22:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
TANITS MESTER!fele ekkora elszantsagnak is örülnek....
2013. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, nem örülnél.
2013. okt. 10. 22:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Cserélj velem
2013. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ne akarjátok ezt.


A lényeg, hogy papírt kapj, és azért legyen képed a dolgokról. Ezt el lehet érni úgy is, ha nem koravénként és munkamániásként állsz hozzá a dolgokhoz...

2013. okt. 10. 22:20
 5/11 anonim ***** válasza:
de nem szeretsz tanulni, csak kényszeres? mert ha szeretsz, akkor pont a helyeden vagy.
2013. okt. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kényszeres, de nem olyan szempontból, hogy nem szeretek és mégis, hanem olyan szempontból, hogy egy számomra is érthetetlen túl nagy belső motiváció hajt.

Szóval szeretek, mert sok dolog leköt, élvezem az eredmények elérését, és leginkább azt, mikor magamtól megértek valamit.

2013. okt. 11. 12:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, de szeretem, és örülök ennek. :) Sok hasznát veszem, főleg a nyelveknek, mert apámat lehet vele idegesíteni. :)
2013. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, merre laksz, mit tanulsz? Valami nyelvszakon? Vagy ez még középsuli?
2013. okt. 12. 18:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Szabadkai vagyok. Általános suli. :)

Az iskolában szinte semmit nem tanulunk meg, csak a számokat meg a napokat tanultuk körülbelül, semmi mást.

Folyékonyan beszélek angolul és németül, spanyolul és szerbül alapszinten, de olvasni és írni is tudok portugálul, franciául, olaszul, hollandul, horvátul, ruszinul és svédül (ezek azok, amiket nem tanulok, feliratos filmekböl sajátítottam el 30-40 szavat valamit a folyékony írást-olvasást). És hogy más irányba is fejlödjek, most keztem a nagybácsim egyetemi kémiakönyveit.

13 éves lány vagyok.

Elég durván hangzik, de hát... :)

2013. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13 éves lány:

ha vannak szabad energiáid esetleg kezdj el programozni tanulni. manapság egy természettudósnak vagy egy művésznek is nagyon jól jön. de a modern nyelvészethez is elengedhetetlen.


és ha tudsz angolul, akkor rengeteg nagyon jó minőségű interaktív kurzus van online minden tudomány területről. ez azt jelenti, hogy vannak feladatok, házi és a végén egy letölthető oklevelet kapsz, hogy elvégezted. nagyon változó a nehézségük. vannak nagyon kemény egy az egybe egyetemi kurzusok, de vannak könnyűek is:

[link] (itt jól jelzik, hogy melyikek a könnyebb kurzusok és itt saját tempóban lehet haladni)

[link] (itt jellemzően amerikai egyetemek kurzusai vannak és van indulási időpont és tartani kell a ritmust heti házik vannak)

[link]

az utóbbi egy gyűjtő site.

2013. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!