Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az értelmi fogyatékosok...

Az értelmi fogyatékosok túlbuzgó ölelgetését miért nevezik sokszor igazi szeretetnek?

Figyelt kérdés

Amikor kontroll nélkül ölelgetik, tapizzák az embereket, az intim szféra határait nem érzékelik.


Ezt őszintén mondják, hogy az tartják az igazi szeretetnek, vagy sajnálatból?


Vagy annyira érzelmileg szegény az életük, hogy ennyire ebből merítkeznek?


2013. jan. 19. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetően érzelmileg annyira szegények. Az együttérzés nem így működik.
2013. jan. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, azért, mert az értelmi fogyatékosoknál nem áll fenn az a veszély, hogy érdekből "szeretnek", hanem ha vkit nagyon megölelnek, akkor lehet, hogy csak egy pillanatra is, de az tényleg igazi hála és igazi érzelem, mert a legtöbbjük (a klasszikusan értelmi fogyatékosokról beszélek, nem a szellemileg teljesen fittnek tűnő csendes őrültekről) nem képes alakoskodásra, manipulálásra, meg arra, hogy azt mondja, szeret vkit, vagy vmit, de közben meg csak udvariasságból kényszeredetten vigyorog.
2013. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok... azt mondjuk én sem értem, hogy ennek ellenére miért azt emelik ki igazi szeretetként, mert simán akad ilyen a nem értelmi fogyatékosok között is. Csak az talán feltűnőbb, hogy mennyire feltétel nélküli.
2013. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"hanem ha vkit nagyon megölelnek, akkor lehet, hogy csak egy pillanatra is, de az tényleg igazi hála és igazi érzelem"

arra gondolok, hogy nemcsak valakit, hanem kb. mindenkit ölelgetnek.


" mert a legtöbbjük (a klasszikusan értelmi fogyatékosokról beszélek, nem a szellemileg teljesen fittnek tűnő csendes őrültekről) nem képes alakoskodásra, manipulálásra"

én is róluk beszélek.

de volt egy ismerősöm is, aki náluk tanított (kisegítő iskolában), és mondta, hogy sokszor akarnak csalni, csak nagyon látszik, mert nem tudják rafináltan, okosan.

2013. jan. 19. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!