Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A féltékenységbe fogok belehalni?

A féltékenységbe fogok belehalni?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok.. Már lassan 2. éve van párkapcsolatom.

A problémám az, hogy ezalatt a két év alatt sem sikerült legyőznöm a féltékenységet. Tönkretesz. Nem csak a párkapcsolatom fog lassacskán ebbe "belehalni" de én is, az életem megy totálisan gajra ettől. Gyakran úgy érzem hogy én NEM VAGYOK NORMÁLIS!

Könyörgöm, segítsetek leküzdeni! Hogy tudnám?


Példa:

Beléptem párom facebookjára, és láttam hogy írt neki az egyik régi barátnője (Nem párja, hanem csak barátja) . Már csak ezt látván is olyan ideges lettem, hogy elkezdett remegni az egész testem, gyorsabban lélegzek , aztán a hasam is remeg és már-már a hányás szintjén vagyok. Te jó ég! Ez nagyon beteges! Ilyenkor legszívesebben fejbe lőném magam. Ezek után láttam hogy a lány írta neki hogy mennyit gondolt rá, stb. Ennek láttán nagy indulatomba elküldtem a fenébe (természetesen az én nevemben) De hogy lehetek ennyire primitív??

Szörnyeteg vagyok... Kikészítem azt az embert aki annyira szeret. Gyűlölöm magam! Mikor rám jön az effajta "roham" , utána mindig elfog a bőgés, hogy mi történik velem... 2 éve!!! 2 Éve már mindennel küzdöttem ellene.. de hatástalan! .....



2013. okt. 14. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig ennek véget kell vetned. Az én édesanyám volt hasonlóan féltékeny mindenre és mindenkire a házassága alatt. Ma idestova 38 éve házasok, kb két éve nem csinálja a műsort.

Azonban nem adta olcsón, mert olyan tökélyre fejlesztette, hogy már akkor is féltékenységi jelenetet rendezett, ha a tv-ben mutattak egy nőt, legyen az akár egy brazil szappanopera, mert hogy az a nő biztos szebb. Kapcsold vissza nyugodtan a tv-t én kimegyek. Nézd nyugodtan.

Szóval el lehet jutni idáig is, ha nem parancsolsz magadnak.

Menj el egy jó pszichológushoz, aki segít ennek leküzdésében.

Vagy válaszd a másik utat, anyumnak 36 év alatt csak sikerült.

2013. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen
2013. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, de ezt annyival lerendezte hogy tudok uralkodni magamon, csak el kell hinni. Elhittem, erősnek hittem magam, hogy végre menni fog, de mikor odakerültem megint "roham" , remegtem... hányingerem volt, szédültem is. Nem értette meg, hogy nem megy! Hiába mondja rá hogy: DE. Akkor se lesz jobb.
2013. okt. 14. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus az jobb, ott beszélgettek a problémádról / ő nem orvos/.

Egyébként szerintem magadban nem bízol, nem érezd azt, hogy vagy annyira jó, hogy elég legyél a párodnak.Nagy önbizalom hiány, amit a féltékenységi rohamok mögé rejtesz. Erre lenne jó a pszichológus.

Eleve, miért is lépsz be a párod facebookjára??

Ezzel tényleg megfojtod a barátodat, de én is azt mondanám neki, hogy pakoljon és pucoljon ebből a kapcsolatból. Erre tartósan nem lehet építeni.

Az élni és élni hagyni elvnek itt kellene érvényesülni.

Miután veled van a probléma neked kell változtatni rajta.

2013. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt kérdeztem magamtól. Mi jogon teszem ezt? Miért?? Még ha tudom is, milyen undorító dolog... ezt csinálom. Fogalmam sincs hogy miért. Az érzés átveszi az irányítást... Nagyon önbizalom hiányos vagyok, az tény.. Nem szeretném őt megfojtani!! Változni szeretnék!!
2013. okt. 14. 16:50
 6/8 anonim válasza:
Ebben lehet az is benne van, hogy kicsit nála van a labda mindíg, és te mész utána inkább, te ragaszkodsz jobban, Ő ezt megszokja és még kevésbé keres stb... így nálad ez az egész történet csak erősödik.
2013. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez így igaz. Ha én ragaszkodom jobban, akkor ő kevésbé szeret?
2013. okt. 15. 06:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez tipikus önbizalomhiány. Nem tudod magadról elhinni, hogy vagy olyan jó csaj, hogy nem cserél le a párod senkiért.
2013. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!