Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom már mit tegyek?

Gorgo 20 kérdése:

Nem bírom már mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lehető összes pszichés betegség tünetei passzolnak rám.

A szorongás a félelem (mind alaptalanul)étvágytalanság lehangoltság, emberektől elzárkolódás. Kb 4 éve szenvedek ebben és szó szerint sehova nem tudok menni.Nagyon nagy megerőltetés csak az utcára lemenni bármi is legyen pedig nincs mit szényenlenem és nemis értem mirt van ez. Iszonyat nagy fájdalmat érzek a lelkembe és már elegem van hogy emiatt se tanulni se dolgozni se semmit nem tudok csinálni. Egy leki roncs vagyok. Szülőknek nembeszéltem erröl se orvossal nemtudom elhinni hogy ezzel nem birok magam megbirkózni. van valami házipraktika ilyen sújos esetben? Télleg nagyon rossz mert 4 éve nem mentem ki emiatt a lakásbol mert nem birom magam rávenni semmire ugy fáj a lelkem mintha valami póráz lenne rajta és nemenged ki a lakásbol



2013. okt. 15. 15:01
 1/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hallottál már az állatorvosi lóról? Az az a nemlétező ló, amelyiken az állatorvosok tanulják az összes betegséget.

Nyugi, nem lehetsz egyszerre pszichotikus és neurotikus. :)

Viszont agorafóbiád az van, ha télleg nem mentél ki a lakásból. A szüleid nem vették észre?

Orvoshoz és rögtön. Gyógyítható.

2013. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus, pszichiáter. 4 évet elpazaroltál az életedből. Meddig akarsz még házi praktikára várni?
2013. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez amit leírtál nagyon ráillik a pánik betegségre.Menj el dokihoz! Néhány tabletta és rendbe jössz,ha nem akkor ki írja,hogy pszichológushoz menj.
2013. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Probáltam ezt valahogy a szüleim és a barátaim elött titkolni. Én nem megyek sehova hozzám meg jár mindenki mint aki rokkant lenne olyan életet élek és beragadtam ebbe amugy 20 F
2013. okt. 15. 15:07
 5/7 A kérdező kommentje:
azthiszem télleg nincs más választásom doki kell :/
2013. okt. 15. 15:08
 6/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nincs más választásod. Nem tudsz berendezkedni az otthonélésre, és nem is szabad. Hajrá. És titkolni sem kell. A pszichiátertől azt a megnyugtató dolgot fogod elöször hallani, hogy "mások is". Neki el is hiszed, és máris jobban leszel. Kapsz gyógyszert, pár hét alatt jobban leszel és elkezded gyakorolni a kijárást. Mint mások.

Nemtok mit mondani, hajrá.

2013. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez egy súlyosabb pánikbetegség. elég gyakori manapság, de házilag ez nem igazán gyógyítható, főleg ha olyan súlyos hogy már 4 éve tart. olvass könyveket a témában illetve interneten keress a környékeden egy jó nevű pszichológust. a legnagyobb probléma hogy legtöbben félnek/szégyellnek segítséget kérni, és ezzel boldogtalanságra ítélik saját magukat. legyél bátor és tegyél ellene, képzeld el mennyire büszke és életvidám leszel ha elmondhatod magadról hogy legyőzted!
2013. okt. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!