Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok elszakadni a pszicho...

Nem tudok elszakadni a pszichológusomtól (nő, kb.30 éves)! Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Már 7 hónapja járok hozzá és már egy ideje érzem, hogy kedvelem és egyszerűen nem tudok elszakadni tőle. Pánikroham miatt kerestem fel, de persze mással is foglalkoztunk. Vannak barátaim és családom is, de én mégis nagyon zárkózott vagyok és számomra ez a heti egy alkalom a "dokinál" mindent megér. Annyira szeretek hozzájárni, hogy ma is pl. édesanyám közölte velem, hogy csütörtökön (akkor kell mennem) nem biztos, hogy tudok menni, mert helyettesítenem kell anyukámat a munkahelyén. Mondanom sem kell, hogy egyből ideges lettem, de olyan szinten, hogy majdnem elsírtam magam. Nem tudom mi van velem, de ha arra gondolok, hogy nem mehetek, vagy vége a terápiának, vagy többet nem találkozhatok a pszichológusommal, akkor úgy érzem, hogy összefogok omolni. Novembertől tervezem, hogy már csak havonta egyszer fogok menni hozzá, leginkább anyagi okok miatt, és már ez is nagyon nehezemre esik, de a gondolat, hogy többet nem mehetek... a sírás jön rám. A pszichológus nem tud ezen érzésemről, vagyis lehet, hogy sejt, hogy mennyire ragaszkodom hozzá, de nem valószínű, mert eléggé leplezem és tudom hogyan kell az érzéseimet kordában tartani. Még annyit halkan megjegyeznék, hogy a terápia kezdetén felmerül nálam, hogy lehet, hogy leszbikus vagyok. Ezen már túl vagyunk és egyre valószínűbb, hogy csak vaklárma volt az egész. Mindezt csak azért írom le, mert nem akarom, hogy esetleg a doki azt gondolja (már ha közlöm vele, hogy mennyire kedvelem, függök tőle), hogy mit tom én szerelmi szálak fűznek hozzá, mert ez nincs így.

Kérdésem tehát, hogy mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben? Mármint egész életeben nem járhatok pszichológushoz, de azt sem akarom, hogy többet ne találkozzak vele. Várom a tanácsokat, válaszokat!!! :)


21/L


2013. okt. 15. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

SZerintem teljesen felreerted, es semmi leszbikussag nincs a dologban, valoszinu pot anyukat latsz benne.

Mindenkinek van egy anya idealja, es lehet, hogy a pszichologusno pont beleillik a te anya ideal kepedbe. (De ezt csak te tudhatod)

Viszont mindenkepp oszintenek kene lenned vele, es elmondani ezt neki, hogy kotodsz hozza es felsz, hogy mi lesz ha abba marad a terapia.

Ha nem vagy oszinte az orvosoddal, akkor csak a penzt szorod ki feleslegesen az ablakon, hisz csak akkor tudnak neked segiteni ha oszinten

elmondod az erzeseid,gondolataid. Ha a pszichologusno nem tud errol, hogy szorongsz azon, hogy nem mehetsz hozza tobbet, akkor hogy segitsen neked?

Nem tud a fejedbol olvasni....es nem fog se leszbinek, se semminek nezni ha elmondod.

2013. okt. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Nem, nem értem félre. Én tudom, hogy nincs benne semmi leszbikusság, csak azt mondtam, hogy nem akarom azt, hogy azt higgye a doki, hogy rákattantam vagy valami. :) Az ideállal egyetértek, de nem egy anyukát látok benne, már csak a kora miatt is, hanem inkább egy barátnőt, aki segít ha valami baj van.

Őszintének őszinte vagyok hozzá. 7 hónap alatt a legapróbb dolgokat is tudja rólam, kivéve persze ezt. De azt hiszem igazad lehet, mert már egy ideje azt érzem, hogy a legnagyobb problémám ez, hogy nem mehetek hozzá többet. Szeretném neki elmondani, egyszer már próbáltam is, de nem voltam teljesen őszinte vele... Nem igazán tudom, hogy hogyan mondjam el neki. :/

2013. okt. 16. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"egy barátnőt, aki segít ha valami baj van"

a baratsag nem arrol szol ,hogy a masik segit nekem!...ez csak egy resze....

a baratsag kolcsonos...a te es a pszichologusno kapcsolata az nem az, hisz te nem

hallgatod ot meg, es nem segited, nem mesz vele sehova, se nem hivod fel h beszelgess vele, csak o hallgat meg teged...egy tamogatot latsz benne, es felsz h

elveszited ezt a tamaszt...ha ezt mondod (mert szerintem ez az igazsag) miert gondolna, h rakattantal?

2013. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, rosszul fogalmaztam. Valóban a támaszomnak érzem, nagyon is. Épp ez a probléma, mert az agyam tudja, hogy ez rossz, nem kötődhetek ilyen szinten hozzá (akkor vagyok nyugodt, ha tudom, hogy menni fogok hozzá). De, úgy gondolom, hogy nem élhetek így: nem lehet a támaszom egy olyan ember, akinek fizetek, mert ez számomra csak hazugság. Viszont nem tudok tőle elszakadni, szó szerint pótolja a barátaimat. Vannak barátaim, akiket nagyon szeretek, de sohasem bíztam meg bennük. Tudom, szemétség a részemről, de ismerem őket. Persze sok mindent elmondtam nekik, de nagyon megválogattam, hogy mi az, amit elmondhatok és mi az , ami már nem fér bele a barátságunkba. Emiatt nagyon sok minden bennem maradt, amit a pszichológusomnak viszont elmondtam. És most azon kaptam magam, hogy a pszichológusnak mindent elmondok, a barátaimnak viszont semmit. De tényleg semmit, nincs közös téma, és szó szerint mindent szégyenlek előttük. Még a legapróbb dolgokat is. És ez eléggé zavaró... Szóval most arra gondoltam, vagy jutok szépen lassan, hogy a következő alkalommal közlöm a pszichológusommal, hogy nem megyek többet. Vagy legalábbis egy ideig biztos nem. És tudom, hogy emiatt szenvedni fogok egy ideig, mert hiányozni fog, de remélem, hogy segíteni is fog leszakadni róla. Aztán ha segítségre lesz szükségem, akkor már arra is gondoltam, hogy fel keresek egy másik pszichológust. Nem tudom, hogy jó ötlet-e, szerintetek?
2013. okt. 16. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kezdj ki vele.
2013. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem megoldas ha elfutsz a problema elol azzal, hogy nem mesz hozza tobbet.

El kene mondanod, hogy tamaszodnak erzed, sot azt is el kene mondanod, hogy a barataiddal megvaltozott a kapcsolatod, hogy nem bizol bennuk, es szegyeled elmondani nekik a dolgaid...

O majd tudni fogja mi a helyes ilyenkor, hogy kezel-e tovabb, vagy atiranyit egy masik orvoshoz.

2013. okt. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mondd el neki. Majd tudja mi a helyes. Te neg 5 ev mulva latni fogod igaza volt e
2014. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!