Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy érhetném el hogy a...

Hogy érhetném el hogy a családom komolyan vegye a súlyosbodó depressziómat és segítsenek?

Figyelt kérdés

Évek óta súlyosbodó problémáim vannak de nem kaptam segítséget eddig, mivel ők nem is veszik komolyan.

Hiába beszéltem velük erről ezerszer, egyre elkeseredettebb vagyok. Hogy tudnám megértetni velük hogy sokkal nagyobb a baj mint gondolják?


2013. okt. 16. 19:00
1 2
 1/12 Bárzsing ***** válasza:
Sokan, akik még nem voltak depressziósok, nem tudják megérteni, nem ismerik el betegségként, nem veszik komolyan. Sajnos ezen nehéz változtatni. Próbáld meg a saját kezedbe venni a dolgot, ha ők nem segítenek, menj el pszichológushoz (van tb-s is, ha a pénz probléma), vagy pszichiáterhez.
2013. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha már megvan a korod, akkor fogod magad és elmész pszichológushoz, esetleg pszichiáterhez. Ha nem segítenek rajtad, akkor magadon kell.
2013. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, és tervezem csak... őszintén szólva be vagyok szarva.
2013. okt. 16. 19:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne legyél beszarva, nem esz meg. Érted, ha az ember rosszul lát, akkor elmegy szemorvoshoz, ha a foga fáj, akkor fogorvoshoz. A pszichiáter ugyanúgy egy betegséget gyógyít, mint bármelyik már orvos.
2013. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tényleg menj el pszichológushoz!


Mellesleg, a nem érintett emberek valóban nehezen fogadják el a lelki betegségeket. Mivel, elvileg "egy kis akarattal" lehetne rajtuk változtatni - SE!

Én erre azt válaszolnám, hogy akkor győzd le fejben a rákot! Mert elvileg minden fejben dől el - SE!


Nekem is ilyen volt a hozzáállásom a dolgokhoz, a fizikai betegségeket sem ismertem be magamnak. Gyógyszert sose szedtem semmire, magamtól is meggyógyultam, ráadásul nem később, mint amit egy gyógyszer ígért volna. Fura de az emberek a XX. századig gyógyszer nélkül is meggyógyultak. Vagy nem De ez már nem a "természetes szelekció" kora.

A depressziómba viszont beletört a bicskám. Viszont terápiával és gyógyszerrel kifele tartok belőle.

Szóval ne hallgass arra, aki szerint ez nem komoly dolog!

2013. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18 nyugodtan elmehetsz a helyi pszichiátriára, járóbeteg rendelésre. Kell időpontot kérni és kész.


Utána, ha bejutsz az orvoshoz, ő elkezd majd kérdezgetni, beszélgetni veled és az alapján felállít majd egy diagnózist.


A pszichológus már neccesebb, mert általában a fekvőbetegek lefoglalják az összeset, így nagyon nehéz TB-s szakemberhez eljutni szerintem. A teljes gyógyuláshoz viszont sajnos szükség van pszichoterápiára is.


Ha voltál pszichiáternél, akkor pedig a papírt, amin a diagnózis van, meg tudod mutatni a szüleidnek, hogy higgyenek neked. Én is hasonló cipőben jártam, nem értettek meg, de egy ambuláns lap bemutatása után kénytelenek voltak elfogadni, hogy nem százas a gyerekük.

2013. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lány vagy fiú vagy?

Ne várd meg, hogy teljesen összeomolj mert akkor már magadon sem tudsz majd segíteni. Ha szüleid nem akarnak elkísérni a pszihiáterhez akkor kérd meg egyik barátod és akkor nem fogsz annyira félni.

De amúgy egyáltalán nem kell szégyelned magad vagy félj ez természetes dolog.

Én sajnos egyből mentem tönkre de azt nem kivánom senkiknek, most már jobban vagyok. 18/L

2013. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy elmegyek ez magán intézetbe, egy kineziológushoz vagy hipnoterapeutához. Nekem ez jobban tetszik mint a pszichológus, egyszerűen félek tőle.
2013. okt. 21. 19:50
 9/12 anonim ***** válasza:
A hipnoterápia meg jó is, de a kineziológiát annyira nem ajánlom. Nem biztos, hogy hatásos.
2013. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bárzsing ***** válasza:
A hipnoterapeuta is pszichológus (vagy pszichiáter), és egy ilyen kezelés sokkal intimebb, mint egy egyszerű pszichoterápia. Ráadásul nem biztos, hogy hipnotizálható vagy, az emberek kb. 30 %-a nem az. Nem lebeszélni akarlak, félre ne értsd, a hipnoterápia jó dolog, csak tudd, hogy mire vállalkozol.
2013. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!