Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiányt hogy lehet...

Önbizalomhiányt hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Amióta tudom mit jelent ez a szó az vagyok, de ez akkor lett még rosszabb mikor kereken megmondta nekem valaki hogy azért nem kellek neki mert nincs önbizalmam. Segítenétek hogy mit tehetnék? köszönöm

2013. okt. 21. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is előfordul, hogy önbizalomhiányom van, olyankor az a legjobb, ha próbálsz magadban valami jót találni, bármit, amit szeretsz! :) ...és próbáld meg elterelni a gondolataidat! Egy ember van a világon akiben 100%ig megbízhatsz, önmagad, erre gondolj, mikor előjön ez a hangulat... Nekem segíteni szokott, remélem nálad is beválik ;)
2013. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) megpróbálom..de nálam nem ilyen hogy néha előjön sajnos, hanem mindig ott van.
2013. okt. 21. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem jól tetted fel a kérdést. A jó kérdés: önbizalmamat hogyan tudom növelni? Ezzel arra szeretnék rámutatni, hogy nem a küzdelmet kell folytatnod, hanem az önbizalmad építésére kell a hangsúlyt, fektetned. A küzdelemben elvész az energia,így nincs erőd a szebbik oldaladdal foglalkoznod.

Fogj egy papírt és írd fel a pozitív belső és külső tulajdonságaidat, aztán a másik oldalra a szerinted negatív tulajdonságaidat. Látni fogod mi az ábra. A negatív tulajdonságok közül aláhúzod azokat amelyek megváltoztathatók, és dolgozol magadon.Célt tűzöl ki magad elé: például,most két hónapig csak az irigységemmel fogok foglalkozni. Miért van ez? Mit tehetek ellene?Nem vagyok elég izmos,hát gyúrni fogok... stb. Rengeteg könyv van,olvassál a témáról tágítsd a látókörödet. Senki nem születik fene nagy magabiztossággal, de vannak akik hajlandók kitartóan megküzdeni a sikereikért és ez önbizalmat ad. Vannak akik csak sajnálják magukat, ez sehová nem vezet.

Ami megváltozhatatlan negatív tulajdonság azt elfogadod, senki nem tökéletes. De kevés megváltozhatatlan negatív tulajdonság van.

2013. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ez tényleg segìthet.
2013. okt. 22. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!