Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan "szokhatnék le", ha...

Hogyan "szokhatnék le", ha társfüggő vagyok?

Figyelt kérdés

A párommal megromlott a kapcsolatom, de nem akarom elhagyni, bár magam sem tudom, miért, hiszen ebben a kapcsolatban már egyértelműen sokkal több a rossz, mint a jó. Felvetődött bennem a társfüggőség gondolata, a saját részemről, és az övéről is. Az interneten lévő összes információt elolvastam, és rám kivétel nélkül minden jellemzője passzol. A páromra csak néhány tünet illik rá, nem tudom, ő társfüggőnek definiálható-e, de igazából elsősorban a magam "gyógyulása" lenne a cél, mivel - még ha a párom szintén társfüggő is - ő úgyis lehülyézne, letagadná, nem ismerné fel, nem gondolkodna el rajta. Egyértelműen depressziós is, azt is tagadja hűségesen.

Szóval lényeg a lényeg, hogy szeretnék ebből kitörni. Mindenhol pszichológust, pszichiátert javasolnak - de nekem erre nincs pénzem. Vidéki kisvárosban élek, itt helyben ráadásul egyébként is esélytelen normális szakembert (vagy egyáltalán bármilyet) találni, bejárni a megyeszékhelyre meg szintén nincs egy vasam sem. Pályakezdő munkanélküli vagyok, a párommal élek együtt, akkor költöztünk össze, amikor meglett az első munkahelyem, de 4 hónap után kirúgtak, mert kellett a hely a főnök unokahúgának. Most egy munkaügyi központos tanfolyamon vagyok, amiért kapok ugyan bérpótló juttatást, de az nagyon kevés, mind kell a megélhetéshez, ráadásul nemsoká ennek a tanfolyamnak is vége lesz.

A kérdésem, hogy egyedül ki lehet-e mászni ebből az egész társfüggőség-dologból, és ha igen, hogyan?

23/N


2013. okt. 22. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok a kapcsolat minőségén változtatni, akkor szakíts. Hiszen az eszeddel tudod, hogy több benne a rossz, mint a jó. Valószínűleg nagyon rossz lesz, de hosszútávon mégis jobban jársz.

Amúgy első kapcsolatod?

2013. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, már a negyedik, ebből egy volt komolytalan pár hónapos, és eddig ez a legkomolyabb.

Egyébként a szakításig én is eljutottam, a probléma csak az, hogy a társfüggőségem a következő barátomnál is elő fog jönni, ezzel szeretnék kezdeni valamit.

2013. okt. 22. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg a társfüggőséged?
2013. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom, ez itt mennyire hiteles, de kb. mindenhol ugyanezeket olvastam a Kiskegyed oldalától kezdve pszichiáterek hozzászólásaiig.

Ezt itt így kb. mindet produkálom.

Talán a szex részét kivéve.

2013. okt. 22. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!