Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ADHD-s emberekre jellemző...

Az ADHD-s emberekre jellemző lehet a gyerekkori bambaság és lassúság is a pörgéssel ellentétben?

Figyelt kérdés

Teszt alapján ezt állapitották meg nekem felnőttkorban. Elég sok dolog illik rám, a tesztem pozitiv lett. de gyerekkoromban a sok rosszalkodás mellett inkább lassú és bamba voltam inkább, mint hiperaktiv.


persze a hülyeségbe benne voltam (üzleti lopás, gyujtogatás, cigizés, tetőn mászkálás) és több barátomtól eltiltottak, de nem emlékszem hogy miért.


inkább a rossz élmények maradtak meg gyerekkoromból mint pozitivak.



2013. okt. 24. 19:07
 1/2 A kérdező kommentje:
megtaláltam a wikin: Nem minden ADHD-s gyermek hiperaktív! Vannak gyerekek, akiknél a legtöbb tünet jelen van de nem mutatnak hiperaktivitást. Még az is lehet, hogy a normálisnál kevésbé aktívak. Visszahúzódnak, szégyellősek és csendben vannak. Az ilyen gyerek nem tűnik fel az embereknek, mert egyszerűen nem figyelnek rá. Senkit se zavarnak. Valószínűleg éppen azért nem olyan gyakori az ilyen elsődlegesen figyelmetlen típusú gyermek, mert nem keresik.
2013. okt. 24. 19:28
 2/2 anonim válasza:
Szerintem bambaság és lassú ember is lehet hiperaktív. A hiperaktivitás a mozgás céltalanságát jelenti, vagyis valaki izeg-mozog, kalimpál a széken, órán kopog az ujjaival, jár a keze, várakozás közben fára mászik stb. De ettől függetlenül lehet értelmileg bamba, vagy tesiórán lassú és ügyetlen is.
2013. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!