Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki ért a pszichológiához...

Van, aki ért a pszichológiához, segítene egy személyiséggel kapcsolatos kérdésben? Már magam se értem mi ez.

Figyelt kérdés

Kitöltöttem nemrég egy kérdőívet,segítettem vele egy ismerős szakdolgozatához.Volt benne egy mondat,amin már amúgy is évek óta kattog az agyam.

A mondat: Azért, hogy jobban szeressenek, attól függően változtatok magamon, hogy éppen kivel vagyok.

Na ez már elég durva nálam!!!Nem tudom mért csinálom,de ha új embereket ismerek meg,szinte teljesen átveszem a személyiségüket,de olyan szintem,hogy ha tájszólása van,félig -meddig én is úgy kezdek beszélni,mutogatni,nevetni,stb..Ez nem hiszem,hogy természetes,hogy ennyire ugyan úgy viselkedek,mint az ,akit kezdenék megismeni.

Mitől lehet ez?De főleg csak akkor csinálom,ha azt érzem,hogy "erősebb",elnyomhatóbb személyiség vagyok nála,bár ez nem mindig jellemző.Nagyon gyenge személyiségű embereknél(vagyis akik nem éreztetik egyáltalán,hogy milyen személyiségek)nem veszek át semmi,de azért kedves vagyok,kérdezgetek.

Pedig van saját személyiségem is,és nem is olyan gyenge.


2013. okt. 24. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
az ember születésétől kezdve utánozza, amit lát, az embertársait, de először az anyját, azokat, akiket szeret, felnéz rájuk. ezért lehet, hogy aki szimpatikus neked, akkor azt akaratlanul is elkezded utánozni, és úgy kezdesz viselkedni, mint ő. a viselkedés ragályos. mindig is alkalmazkodni próbálunk embertársainkhoz: utánozzuk őket, még akkor is, ha nem akarjuk beismerni (egyesek). ha én most olyan helyre költöznék, ahol tájszólással beszélnek, biztos egy idő múlva akaratlanul is elkezdenék úgy beszélni, mint ők.
2013. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Pedig van saját személyiségem is,és nem is olyan gyenge."

Biztos vagy ebben? mert aki ezzel egyet ert :"Azért, hogy jobban szeressenek, attól függően változtatok magamon, hogy éppen kivel vagyok. "

az nem egy eros, stabil szemelyiseg :)

2013. okt. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha bizonyos helyzetekben van onbizalmad, mas helyzetekben meg nincs akkor nezd meg a kulonbseget a helyzetek kozott. Mi az ami miatt magabiztos vagy amikor az vagy? Hogy tudnad ezt az erosseget alkalmazni a nehezebb helyzetekben?
2013. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Irományom nem sértő szándékú, ne vedd annak.


Az írásból az jött le, hogy gyengének érzed magad, és ezért átveszed az "erősebbnek" tűnő emberek személyiségét. Teljesítési vágy és megfelelésre való hajlamot is érzek, bár lehet tévesen. (nem, nem vagyok ezo TV-s akármennyire is úgy néz ki :D )


Ha TÉNYLEG van saját személyiséged akkor azt erőltesd a helyzetek többségében. Persze átvehetsz motívumokat másoktól, így fejlődik tovább a saját személyiség, de ne vidd túlzásba ezt mert "aki sokáig visel maszkot, elfelejti ki van alatta".


Sikert!

2013. okt. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.valószínű borderline-os vagyok...vagy valamilyen erős szeméyliségzavar.csak most súlyosra fordult..
2013. okt. 30. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!