Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdjek gyógyszert szedni?...

Elkezdjek gyógyszert szedni? Megéri? Vagy csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon tartok és nem is nagyon hiszek a gyógyszerekben, de mostanában egyre rosszabbul vagyok. Ezért elmentem pszichiáterhez aki annyit csinált ,hogy felírt gyógyszereket. Kettő fajtát egyik anti depresszáns másik szorongásoldó.

Amúgy generizált szorongásom van vagyis kb félre nyelek és már biztos vagyok benne ,hogy meg fogok halni. Már eléggé súlyos a dolog , régen le tudtam kötni magam ,ha jó dolgot történtek akkor enyhült a dolog volt olyan időszak is amikor majdnem teljesen jól voltam. De mostanában csak itthon vagyok, sokat unatkozok és hát egyre rosszabb. Már minden tünetet beképzeltem magamnak, volt ,hogy annyira görcsölt a lábam és fájt ,hogy már aludni sem tudtam. De csak így "rohamok" is rám jönnek amikor rosszul vagyok.

Viszont amikor beszedtem az első gyógyszert nemtudom hogy beképzeltem e vagy tényleg a gyógyszer miatt de iszonyú rosszul lettem levert a víz , majdnem elájultam, remegtem.

Valószínűnek tartom ,hogy beképzeltem a dolgot mivel nem hiszem hogy az első 20 perc után már ilyen mellékhatások jönnek elő. HA meg szedném mellé a szorongásoldót akkor tuti rászoknék... Hallottam már hogy megy ez.


2013. nov. 2. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled.

Iszonyatosan szorongtam, pánikbeteg voltam.

Engem is elküldtem pszichiáterhez, hogy majd ír fel gyógyszert, mire ő beszélgetett velem, kitöltettem velem egy tesztet és közölte, hogy nincs szükségem gyógyszerre, mert az nem hozná rendbe a dolgaimat, így konzultált egy pszichológussal, akihez elkezdtem járni, plusz jógáztam és gyógyszer nélkül sikerült mind a pánikbetegségemet, mind pedig a szorongásaimat leküzdeni.

Egyszerűen kiderült, hogy mik okozzák nálam a félelmeket, amik miatt szorongok, sikerült rájuk megoldást találni, amire meg nem, azt meg megtanultam kezelni.

A gyógyszer amúgy is csak a tünetek kezelésére jó, de az a problémáidat nem fogja megoldani.

2013. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Viszont ez egy nagyon elismert pszichiáter ezért is szedtem be ,gondoltam ha ő mondja biztos segít.
2013. nov. 2. 12:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: mindenki esete más. Az hogy neked a pszichiáter gyógyszert írt fel, azt jelenti, szükséged van rá. És az, hogy az első válaszolónak nem írt fel, azt jelenti, nincs szüksége rá. Ne akard a betegséged olyan módon megoldani, ahogyan ezt itt fogják neked ajánlani. Csak az orvosra halgass. Ja, és ebbe a betegségbe biztosan nem fogsz meghalni...

Ja, és mit jelent az, hogy "kb.félrenyelek?"

2013. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gömbicica ***** válasza:

szia :-)

valamikor én is rohadtul tudtam szenvedni, (gondolom család is, csak nem szóltak) léptem nyomon rosszul voltam......

gyógyszert kiváltottam, elolvastam, többet nem is foglalkoztam vele.

Most meg, mióta láttam pár videót a pszichiátriai gyógyszerkkel, betegségekkel kapcsolatban, Isten mentsen meg bármelyiktől is.

Az a videó ledöbbentett, és más szemmel látom már a dolgokat.

Sosem voltam hitetlen,de most ugy érzem nagyobb HIT-tel élem az életemet. Sok pozitiv változást köszönhetek!!


Jahhh! és mindig akkor voltam pocsékabbul, mikor nem csináltam semmit, vagyis csináltam!!! turáztattam az agyamat sok marhasággal. Na ilyenkor tudtam nagyon rosszul lenni ájulás érzéstől a hasmenésig volt minden.


Kivánom, hogy minél előbb felejtsd el ezeket a rossz érzéseket, és boldog, kiegyensulyozott ember légy.

üdv. Edit.

2013. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biztosan nem fogok meghalni viszont fenn áll az esélye ,hogy valami károsat teszek magammal. Egyre többször gondolok ilyenekre , és így nagyon nehéz hinnem bármiben.
2013. nov. 2. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem értek egyet a #4-es válaszolóval.

Minek kell videókat felrakni a netre ilyenekről?

Elveszik az embertől a gyógyulás lehetőségét, mert egy ilyen videó megnézése után, az ember elvből elutasítja az ilyen gyógyszereket.

Na már most:

1. A betegtájékoztatón leírt tünetek közül, a háromnegyede sem igaz, csak azért írnak rá mindent, ami létezik, hogy ne lehessen a gyártót ilyen úton perelni.

2. Minden emberre másként hat egy adott gyógyszer.

Pl: Cipralex /antidepresszáns/, egy beteget 100%-osan helyretett, egy másik betegnél ugyanaz pedig semmit nem használt, még rosszabbul is lett tőle.

Szerencsénkre ilyen gyógyszerból több százféle van, és ha egy adott gyógyszer nem használ, akkor visszabagtatsz az orvoshoz, és ő ir fel neked másikat.

Ezt a folyamatot nevezik gyógyszerbeállításnak.

Van, akinek hosszú idő kell, mire megtalálják neki a jó gyógyszert, van, akinek rövid idő kell.

3. Az antidepresszáns szedésének elkezdése után, rosszabb lesz. /Mindegy melyik, a kezdeti időszakban mindegyik felerősíti a tüneteket, ergó a gyógyszer megkezdte a hatását./

Ezért kaptál szorongásoldót.

Ha beveszel az antidepi mellé szorongásoldót is, nem fogod annyira érezni a tünetfelerősödést.

2-3 hét alatt lezajlik ez az egész, ezután a szorongásoldót el lehet hagyni.

Ha megfelelő a gyógyszer, ezek után jobb lesz a közérzeted, kevésbé leszel feszült, ingerült, jobban tudsz majd koncentrálni dolgokra, és másképp fogsz értékelni mindent. :)

Persze jó értelemben. :)

Ismétlem: ha jó a gyógyszer.

Ha nem ez történik, go vissza az orvoshoz, váltani kell. :)

Ne félj a gyógyszerektől, ne hallgass a gyógyszerellenesekre,add meg az esélyt magadnak a gyógyulásra. :)

Bocs,hogy ezt a végén írom,de a gyógyszer szedése alatt jelentősen fogg csökkenni a libidód, a szexet pedig nem fogod élvezni,de ha majd lerakod a gyógyszert,ez elmúlik

2013. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De ez nagyon rosszul hangzik kedves utolsó...

Nem akarom hogy rosszabb legyen. Már így is rosszabb mint valaha! És tudom ,hogyha megijedek befogok venni több szorongásoldót és még többet és majd szépen függő leszek . Aztán nézhetek ki a fejemből...

2013. nov. 2. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok.

Figyelj, valamit tenned kell neked is a gyógyulásod érdekében.

És te annyit tehetsz, hogy türelmes leszel a gyógyszerekkel, és tűrsz olyankor, mikor felerősíti a tüneteket.

És nem fogsz egy marék szorongásoldót bevenni, hanem ki fogod bírni, mások is kibírták.

Mikor a tünetfelerősődés lezajlik, sokkal jobb lesz minden. :)

Valamit valamiért. :)

2013. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!