Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok gondolkozni?

Miért nem tudok gondolkozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egyszerűen képtelen vagyok gondolkozni és itt nem álmodozásra gondolok. Pl, sakk, sodoku, rubik kocka, és olyan dolgok amik megértést igényelnek. Egyszerűen úgy érzem, hogy valami gátol benne.


Mentálisan elég sok problémám van. Önértékelésem nagyon negatív. (nem tudom, ezek kihathatnak e ilyen dologra, bár amíg nem lettem ilyen ember, nem volt hasonló problémám)


2013. nov. 12. 16:32
 1/2 anonim válasza:
Jól látod kihathat,de mivel ezt is hiszed ezzel ráerősítesz.A mentális problémákat leírhatnád részletesebben.Annyira nem tudsz gondolkodni,hogy nem tudod össze adni pl:5+6-t vagy egyszerűen beleőrülsz már csak a gondolkodásba és végül semmit nem csinálsz csak szenvedsz azon,hogy nem tudsz gondolkodni(ami természetesen nem igaz ,mert ekkor is gondolkozol,de érted mire értem.)Önértékelési problémák erre az önbizalomra célzol gondolom.Nos ezeket különféle saját feladatokkal lehet növelni és egy idő után beleéled magad és látod mennyire jó és igen is jó vagy benne és lesz önbizalmad és jöhetnek a nagyobb célok. pl:Minden nap vedd rá magad,hogy tanulj meg 10 szót és ha egy hétig megcsináltad büszke lehetsz magadra mert megtetted és sikerült teljesíteni is jól.És jöhetnek a további célok.
2013. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igazából önbizalmam se sok van, de negatív értékelésnél azt értem, hogy érzékenyebb vagyok lelkileg, és csúnyább is vagyok mint a többség, illetve eléggé gátlásos is.
2013. nov. 14. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!