Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esti szorongásra mi a jobb?...

Esti szorongásra mi a jobb? Nyugtató vagy inkább egy pohár bor?

Figyelt kérdés
Ha valaki minden este megiszik 2 vagy 3 deci minőségi bort, az már alkoholizmus?
2013. nov. 18. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nélküle elvonási tünetei vannak, akkor igen.
2013. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki a szorongása elmúlására iszik alkoholt az jó úton halad afelé, hogy az alkoholista karrierje beinduljon. Tök mindegy hogy 1-2-vagy éppen 3 minőségi bort iszik, a minőségen sem múlik.. fogja később lejjebb is vinni akkor meg fogja inni a kannás bort is .

Az esti szorongásra mi a legjobb?

1. Kideríteni az okát és egyéb megoldást találni rá mint hogy alkoholba fojtja bánatát-

2. Ha nem tudja megoldani a problémáit egymaga,akkor időben szakemberhez fordulni!

2013. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Leírom, miért kérdezem!

Pánikbetegségből fakadóan este szorongás jön rám! De csak este, tehát nem "teljesen" vagyok pánikbeteg! Nem tudom megmondani,hogy miért, talán félek,hogy a szorongástól nem tudok aludni és azért jön estefelé elő!

Elmentem a körzeti pszichiáterhez és egyből felírt Frontint (amit előtt néha szedtem, de nem folyamatosan), meg antidepresszánst.

Viszont néha esténként szoktunk borozni a férjemmel. Észrevettem,hogy ezeken az estéken ha megiszok akár egy pohár bort is, oldottabb vagyok, és nincs szorongás, alvás is jobb.

Mikor ezt elmeséltem egy családbarát háziorvosnak, ő azt mondta,hogy bár igaz, nem szakember, de inkább igyak meg minden este 2 max. 3 deci minőségi bort, minthogy antidepresszáns szedjek!

De nyilván alkoholista sem szeretnék lenni!

2013. nov. 18. 15:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Na szóval! Vacsorához szoktunk bort inni és max. heti kétszer! Nem kell többre gondolni! :)
2013. nov. 18. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy hány decit iszol... hanem arról, hogy a szorongásodra ez jól esik meginni azt a pár decit. Érdekes ember lehet a háziorvosod, ha a szorongásodra az alkoholt javasolja mint terápiát. abban viszont egyetértek, hogy az antidepresszáns nyugtató szerek sem bizonyulnak hatásos módszernek. Hosszútávon azok is függőséget okoznak. Ezért is kellett volna első körben pszichológus szakember segítségét kérni aki pl a kognitív terápiákban jártas...

és nem pszichiáter segítségét kérni akikre nagyon jellemző, hogy a terápia : gyógyszer!

2013. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van abban valami, hogy nem túl jó, ha alkohollal nyomod el a szorongást, de még mindig ezerszer jobb, mint ha antidepresszánsokkal tömnéd magad. Szerintem is keresned kéne egy pszichológust vagy kineziológust, hogy megoldd a problémáidat, és ne csak a tüneteket enyhítsd, de ha addig is segít valamit egy-két pohár bor, akkor ilyen mennyiségben semmi rosszat nem látok benne.
2013. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!