Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik/szorongás/kimerültség;...

Pánik/szorongás/kimerültség; volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kb. 2,5 éve kezdődött a pánikbetegségem, túlvagyok több féle antidepresszánson, nyugtatót szedek, jártam piszchoterápiára, stb., tehát amit lehetett, megpróbáltam.

Idén nyáron már egész tűrhetően voltam.

Viszont néhány hónapja kezdődött egy elég durva rosszabbodás, a következő tünetek jellemzőek:

- mellkasi fájdalom/szorítás

- egyensúlyvesztés/szédülés

- ájulásszerű érzés

- nagyon durva félelemérzés

- a testem különböző pontjain zsibbadás/bizsergés/fájdalmak

- gyors szívdobogás

- légszomj

- verítékezés

- hányinger-szerű érzés

- gyomor tájéki feszítő érzés


Mindemellett nagyon fáradt vagyok állandóan, a legminimálisabb fizikai terheléstől is rosszul leszek az esetek 80%-ában.


EKG/mellkasröntgen/laborleleteim rendben vannak, de iszonyúan félek, hogy valami szívbajom van, és elvisz -> emiatt sportolni nem merek, sőt, fizikailag terhelni sem merem magam egyáltalán, ez már olyan szinten fóbiám, hogy a szex is már félelemérzéssel tölt el(az utóbbi időben 1-2x rosszul lettem szex után is, konkrétan az orgazmus után).


Van itt valaki, aki ezeket a tüneteket tapasztalta, aki ilyen mélyen volt? Sikerült kijönnie belőle? Hogy a #&@yba keveredjek ki ebből?


2013. nov. 23. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy éve vagyok táppénzen, ugyanezzel. De én az utcára sem tudok kimenni egyedül, csak kísérővel...
2013. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Voltam, meg kell változtatni a hozzáállásod, nem szabad megijedni tőle, tudni kell ugyanis, hogy ebbe nem fogsz belehalni.Ez egy olyan mocsok betegség(illetve, állapot) ami előszeretettel járatja a bolondját az emberrel.Jól megijeszt, aztán el van intézve.

A mozgás nagyon kell, akár otthoni kis torna is megteszi, vagy mindennapi séta, meg a levegőn tartózkodás is kell, különben leépülsz és akkor a helyzet durvulni fog!

Persze mozgás mellett a kellő pihenésről, kikapcsolódásról is gondoskodni kell, amennyit csak tudsz pihenj, aludj.

Mindenképpen próbálj óvakodnia stressztől!!És legyen pontos napirended, tehát kiegyensúlyozott bioritmusod!

Kijössz belőle, ha nem hagyod hogy a pánik irányítson, hanem magad veszed kézbe az irányítást.

Magne b6 is jó egyébként nagyon.

2013. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"A mozgás nagyon kell, akár otthoni kis torna is megteszi"

Igen, néhány hónappal ezelőttig még egészen aktív életet éltem fizikailag, jártam napi szinten futni, szabadtéri edzőparkba gyúrni.


De most olyan szinten kimerült vagyok, hogy pl. ma segítettem tesómnak kerekeket cserélni a kocsiján, attól a néhány kerékcsavarnak a ki-be csavarásától is bedobogott a szivem elég rendesen.. így egyszerűen képtelen vagyok..

2013. nov. 23. 20:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is pánik beteg vagyok több éve.

Engem nem küldtek anno terápiára saját magam kezdtem lejjebb adni a gyógyszer adagomat.

Én rivotrilt és zoloftot szedek. Nálam beváltak de nekem is vannak rossz napjaim.


A fáradsággal kapcsolatban: nincs szívbajod meg egyéb szervi bajod az a helyzet, hogy az extrém idegi kimerültség vezet el a fizikai kimerültséghez.


Ilyen nekem is volt nem is egyszer. Alig tudtam az utcára kilépni remegett a lábam ha elmentem a sarokig olyan érzésem volt, mintha a himaláját másztam volna meg.


Valahányszor felhúzom magam jobban a kelleténél utána mindig rosszabb egy kicsit folyton álmos és fáradt vagyok. Egyébként a gyógyszerek is okozhatnak álmosságot én ezért ejtettem a déli rivo adagomat.


Ha megszünteted a stressz forrást akkor elkezdesz lelkileg és fizikailag is rendbe jönni. Saját tapasztalat.

A sportot meg ne hagyd abba az erősít.


Amit én javasolni tudnék:


1. Szerintem nálad nem sikerült beállítani a gyógyszert rendesen.

Normálisan beállított gyógyszernél működőképesnek kellene lenned.


2. Mindenképp meg kell oldanod a problémáidat és oldani a feszültséget akár meditálással, zenehallgatással, beszélgetéssel, sporttal.


Én akkor kezdtem el javulni, amikor szembe néztem minden problémás esettel és a pánikolás, menekülés, halasztgatás helyett inkább nekimentem és megoldottam.


Ezenkívül néha elvonultam egy kicsit, becsuktam a szemem és -tudom közhely de igaz- szép, pihentető, nyugalmas dolgokra gondoltam.

Kontrollálni kell a gondolataidat, érzelmeidet.

Meg kell tanulni megkülönböztetni a látszólag fontos és tényleg fontos dolgokat.

Nem kell halál komolyan venni az életet.

Tanulj meg nevetni és sokszor! Akár a saját nyomorodon is!

Annyi Hofit hallgattam régen a youtube-n, hogy már kívülről fújom.

Keress valami kellemes időtöltést, ami elvonja a figyelmed.

Nekem az is sokat segít, hogy most már nem vagyok hajlandó betegként nézni magamra.

Ne húzd magad ostoba gondolatokkal. Ha kilépek az utcára akkor arra gondolok, hogy sosem ájultam még el akkor sem, amikor rosszabb állapotban voltam akkor sem úgyhogy most sem fogok! Ne sajnáld magad és ne ess kétségbe. Néha szükség van babusgatásra de ne sajnáld magad.

Ne azon rágódj ha jön a rosszullét, hogy jaj Istenem! Arra kell gondolni, hogy ahogy jött úgy el is megy ahogy mindig! Mert ez van.


Emlékszem nyáron mennem kellett valahová és a villamoson már nagyon elkapott a félsz meg a rosszullét.

Azonnal vettem egy mély levegőt és gondolatban jól seggbe rúgtam magam.

Arra gondoltam, hogy a hülye agyad játszik veled anyukám valójában semmi bajod csak hisztizel de minek, mikor sosem feküdtél még ki? Nézelődj szép házak vannak itt meg üzletek stb. egyébként is minden másodperccel közelebb vagy a célodhoz aztán irány haza.


Mire tényleg elindultam haza már a tudattól is jobban lettem és simán hazagyalogoltam 4 villamos és 5 troli megállót és még nézelődtem is.


Szóval itt minden rajtad múlik mennyire nyugtatod meg magad, mennyire kezded másképp szemlélni az élet dolgait a saját dolgaidat, másokat mennyire igyekszek a problémáidat megoldani.


Ennyi. Remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást. Anno, amikor 2,5 éve előjött az egész, már átestem egy hasonlón, de ennyire nem volt súlyos.

Most egyébként kaptam egy új antidepit, nagyon remélem, hogy segíteni fog.

Esetleg valaki ismeri a Trittico nevű gyógyszert? Ezt írták most fel.

2013. nov. 23. 21:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

LEírom velem mi van én kb 1,5 hónapja vagyok ilyen beteg és konkrétan egyre rosszabb lett az állapotom. Annyira eldurvult ezalatt a rövid idő alatt,hogy lementem a metróhoz és ki akartam elé ugrani és úgy éreztem megőrülök aztán órákig tartott nem tudtak hazavinni! egyedül az alkohol oldotta fel ezt..


Elmentem orvoshoz és msot szedek cipralexet negyedet a 10mg-ból reggel 1x és felírtak nekem frontint ,amit csakis a rohamoknál szedhetek hogy ne szokjak rá. Ugyanezt éreztem erős szívdobogás,fulladásérzet,halálfélelem,hányinger,olyan öngyilkosgondolatok amit nem is én gondoltam,kényszergondolatok mellé és nyomást éreztem a mellkasomon olyan érzés volt,mintha bennem lett volna egy démon képzelheted mennyire megijedtem.


Azóta pár nap alatt valahogy jobban lettem.. nekem ezek segítettek lehet el kéne menned másik orvoshoz vagy valakivel ebszélgetni. Én elmondtam őszinten pár emebrnek időben a bajom lehet azért kezdek javulni. Sokan segítettek szerencsére pedig azt hittem senki sem szeret. Nem szabad engedni neki menni kell azokra a helyekre ahol előjött van egy nagyon jó légzés technika,amivel iylen helyezetben enyhíteni lehet a pánikot. Szedhetsz magne b6ot esetleg gyógynövényes nyugtatót. Ne aggódj nem fogsz meghalni nyugtatót szedtél? Attól sem lett jobb? Mert ha igen akkor te is beláthatod,hogy csak pszichés betegséged van..

2013. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy pont attól fosok, hogy nem pszichés betegségem van, hanem valami szívbetegség, pl. angina pectoris, annak ugyanilyenek a tünetei.. :S
2013. nov. 23. 23:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Nos ha a laborleleteid rendben vannak akkor nem kell, mitől tartanod.


De ha gondolod kérhetsz egy beutalót a kardiológiára nem kerül semmibe és legalább tisztázódik a dolog.

Ha végleg lezárod ezt a szívbajos dolgot akkor már csak a lelkit kell megoldani.


Egyébként hidd el a pánik pont ezekkel a tünetekkel jár.

Amikor én pánikos lettem akkor én sem voltam hajlandó elhinni, hogy az vagyok.

Azt hittem valami más vagy vitamin hiány okozza. Pár héttel előtte a kolléganőm esett otthon össze és ájultan vitték a kórházba hasonló tünetekkel. De ő meg vitamin és ásványi anyag hiánytól szenvedett ezért én is azt hittem, hogy...pedig dehogy!


Nekem is volt számtalan leletem, mind jó lett úgyhogy kénytelen voltam elfogadni a diagnózist és elkezdeni dolgozni magamon.


Egyébként én is nagy erőkkel ajánlom a magneb6-ot. Szedheted rendszeresen is de főleg fulladásos rohamoknál nagyon jó.


A többi gyógynövényes nyugtatót, teákat, stb. nem ajánlanám. Módosíthatják egymás hatását leginkább a negatív irányba. Ezek már kevesek a pánikbetegséghez. Én próbáltam ezeket. Nem elég, hogy a pszicho dokim lebaltázott miatta mert belekavart a gyógyszer hatásába de még rosszul is lettem tőle.

Gyengeségnél meg centrum vitamint szedtem. Az adott egy kis energiát.

2013. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Van kiút,,hidd el!!Nekem sikerült,,tavaly ilyenkor en is a szivproblématol féltem,,allandóan a tüneteket kerestem,,visszagondolva rettentöen rossz napjaim voltak,,hosszu lenne leirni,,a lényeg hogy most,ma kimerem jelenteni nagyon jol erzem magam!Csak a fejedben kell rendet rakni,,felesleges a nyugtato,,a gyogyszerek!!Sikerülni fog,ha elhiszed,,sok sikert,keress valakit akivel megtudod beszélni ezeket,,az is segit,nekem nemvolt senki,mert aki ezt nemtapasztalja meg,,az ugysem hiszi el,milyen kemény ez a dolog!!Kitartás
2013. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha kivizsgáltak teljesen és nem találtak szervi bajt, akkor megnyugodhatsz, hogy csak pánik.Amúgy szívidegességnek is nevezik, de az nem angina pectorisz.Amúgy a szervi szívbajtól abban is különbözik, hogy a szívbetegek többnyire nem szoktak bepánikolni.

Nagymamámnak volt egy elég csúnya dekompenzációs szívelégtelensége.De 40 még 40 évig bírta kapálni vele a

kertet reggeltől estig, az anginájával.Szóval nyugi!

2013. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!