Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tisztaság mánia valójában mi?

A tisztaság mánia valójában mi?

Figyelt kérdés
Aki "ebben szenved" az mit próbál ezzel elfedni? Ezek az emberek kényszerből takarítanak állandóan, vagy ezzel foglalják le magukat, vagy hogy is van ez az egész? Milyen betegségek állhatnak a háttérben?
2009. nov. 21. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
én tisztaságmániás vagyok nincsen semmi bajom semmi betegségem csak egyszerűen élvezem.én nem szenvedek ebben nekem jól esik
2009. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ok mindenkinél más, ha kóros, túlzásba vitt, akkor valamitől meg akarja tisztítani magát, valamiért bűntudata van. Pszichés ok van a háttérben.
2009. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tűlzásba vitt tisztálkodás vagy takarítás kényszerbetegség, a szorongásos betegségek közé tartozik.

[link]

2009. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam néhány személytől való undor váltotta ki.

Amúgy szorongás.

Nekem nem volt élvezetes. Néha sírni tudtam volna a kényszertől. A kezemen pedig még mind a mai napig megvan a nyoma. Valószínűleg már így is marad. (Domestos-al mostam kezet...)

Ki lehet jönni belőle.

2009. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem szuper hogy tisztában tartod a környezeted és fogalmam sincs ki az aki azt mondta, hogy bolond lehetsz. Ha már keresed hogy mit takaríthatsz, és már zavar ez akkor csak próbáld elfoglalni magad valami mással, úgy is tiszta vagy. Nem kell mitől tartanod.
2010. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!