Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is küzdötök vizsgadrukkal?...

Ti is küzdötök vizsgadrukkal? Mik voltak a legdurvább tünetei?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, egyetemista és az érettségi óta küzdök ezzel a problémával. Azt hittem, hogy ha szerzek némi rutint az egyetemen, akkor már könnyebb lesz, de baromira nem. Van még vagy két hét az első vizsgámig, de már most azt érzem, hogy kimerült, feszült, ideges vagyok. Sejtelmem sincs, hogy mi lesz velem a következő másfél-két hónapban.

Tavaly teljesen kikészültem a végére: alvászavarok, kimerültség, emésztési gondok stb. Fogytam 3 kilót, volt olyan vizsgám, ami előtt rosszul lettem a folyosón.



2013. nov. 30. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az érettségin van ugyanez bestresszelek és egyszerűen nem megy
2013. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a legdurvább az volt hogy teljesen elfelejtettem mindent a vizsgára. A tételeket amiket előtte gond nélkül felmondtam, nagyon durván bekevertem, és képtelen voltam egy normális mondatot elmondani, csak nyögdécseltem, az agyam teljesen leblokkolt. Végül négyessel jöttem ki, szóval tudni tudtam, de nagyon döcögött és megijedtem hogy hogy kavarodhatok bele olyanba amit megtanultam. Szerencsére a tanár korrekt volt, látta h nincs probléma csak veszett ideges vagyok:) Vizsga után természetesen minden rendben volt, meg ennél a vizsgánál közbejátszott h nagyon nagy volt a tétje. Negyedéves vagyok a jogon, mai napig szenvedek a vizsgadrukkal, vizsga előtt is feszült vagyok és közben is, és voltam már rosszul én is a folyóson. Nálam az is játszik még, h sokat kávézok, gyakoriak az éjszakázások a vizsgaidőszakban, volt olyan h úgy mentem vizsgázni hogy előtte 2 napig nem aludtam. A bioritmusom ilyenkor teljesen felborul, délután alszok, este vagyok ébren, enni alig eszek, nagyon durva...amit javasolni tudok h igyál nyugtató teát (orvosi citromfű), meg esetleg a Valeriana drazsé van még ami feszültségoldó. Nem gyógyszer, macskagyökeret tartalmazz, nézz utána ha gondolod. A vizsgaidőszak most nekem is problémás, már tanulok, és ami tökjó hogy nekünk kerek 2 hónapig fog tartani, mert szénszünet van 2 ünnep között az egyetemen, így kitolták :/
2013. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És ez a valeriana drazsé hatásos ?
2013. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, hatásos, de nekem a citromfű tea jobban bejön. Lefekvés előtt megiszom egy pohárral, vagy ha már nagyon feszült vagyok, és ellazít :) Valeriánából 1 szemet szoktam bekapni közvetlenül vizsga előtt, annyiból jó h nem tompít el, de mégis felold. Van még a Valeriana Relax is, általában ezt akarják a gyógyszertárban rátukmálni az emberre, én egyszer kipróbáltam, hát nagyon nem vált be, kb semmit nem éreztem utána. A sima valeriána drazséból 50 dbosat lehet kapni a gyógyszertárban, és az ára 1700 ft körül van.
2013. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!