Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki nagyon beteg dolgokr...

Ha valaki nagyon beteg dolgokra gondol (veszélyesen) de a gondolattól is retteg, viszont eszébe jut, a legdurvább őrültségek, mittudomén megtámadni valakit, de közben nem szeretné. Az őrült, vagy csak sokat gondolkozik?

Figyelt kérdés
Játszik a fejében a lehetőségekkel, és a jók mellett a rosszak is beugranak?
2009. dec. 30. 23:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Például múltkor volt osztálykirándulásunk, és eszembe jutott az, hogyha ott mondjuk megölnék valakit, vagy valakiket, stb. De közben nem akartam megölni senkit, és a gondolattól is rettegek, de valahogy mégis eszembejutott és nem tartom normálisnak. Nem érzem magam betegnek, teljesen átlagos 17 éves lány vagyok.
2009. dec. 30. 23:32
 2/21 A kérdező kommentje:
Konkrétan az érdekelne, hogy ilyen hibás gondolatok mindenkiben születnek néha? Vagy ez, hogy félelmetesnek gondolom, hogy valakit akit mondjuk szeretek bántanék, viszont eszembejut, ez tényleg valami probléma előjele?
2009. dec. 30. 23:33
 3/21 anonim ***** válasza:
Fordulj dolihoz amúgy 17 évesen a hormonok erősen müködnek, és mindenki szívesen megölé a nagyszájú csajszit, a keménygyerket,a srtébert mert idegesiti vagy csak rossz napja van.
2009. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen arról fantáziáltam, hogy hogyan kínoznám meg azt a tanárt, aki éppen nagyon megszívatott, megalázott...

Szerintem ilyen gondolatok mindenkiben születnek, de maradjanak is csak gondolati szinten!

2009. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
bennem is születnek ilyen gondolatok, de én orvosilagt őrült vagyok.
2009. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
utolsó vok. am ha nagyon zavar és aggasztónak tartod, akk menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez.
2009. dec. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

már bennem is volt gondolat hogy megölök valakit

szerintem már mindenki fejében megfordult ez

az a baj ha meg is teszed

2009. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nyugi szerintem ez természetes.

Kérdezd meg a főiskolásokat/egyetemistákat, hogy félévente, hány tanárt hentelnének szét :D

2009. dec. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezzel a problémával küzdök!!!
2009. dec. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, úgy döntöttem, hogy írok bővebben is.

Nekem ez nem olyan, mint amikor valaki szemét, és akkor eljátszadozom a gondolattal, hogy hogy lehetne kinyírni (és ahogy levettem, a kérdezőnek sem).

Egyszer csak megszületett egy ilyen gondolat, és aztán nagyon megijedtem magamtól, és belehajszoltam magam kegyetlenül, szóval ha valakivel beszélek, már lassan mindig beugrik, hogy ugye nem bolondulok meg, és ölöm meg vagy valami...:S (nagyon hipochoner vagyok sajna)

Ilyenkor próbálom gyorsan elterelni a gondolataim valami másra. De pár hónapja sajnos minden nap eszembe jut, és saját magamban gerjesztem a dolgot.:(

Ugye én sem fogok bekattanni, és tenni vmi szörnyű dolgot...?:(

2009. dec. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!