Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek minek a tünetei? Pánik,

Ezek minek a tünetei? Pánik,

Figyelt kérdés
Szapora erős szívdobogás, fáradtság, rosszkedv, időnkén szúró érzés szívtájékán, hátfájás, néha szédülök, volt 2x pánikrohamom. Azóta félek nem merek rendesen aludni és csak ülve,de nem sokat és mikor egyedül mentem busszal rámjött ilyen furcsa érzés nagyon melegem lett és zsibbadtam,azt hittem elájulok,halálfélelmem van még mindig és mintha valami a hátamnál középen szúrna vagy nyilalna vagy inkább áramütésszerű érzés nem tudom. Valamikor az egész testem bizsereg egyszerre,de mindenhol és mikor hematológián voltam nem tudtam milyen vizsgálatok lesznek mert olvasgattam neten és olyanokat találtam hogy nem mertem tovább olvasni nagyon megijedtem és mikor nem volt semmilyen ijesztő vizsgálat rögtön elmúlt. Voltam orvosnál megmérte a vérnyomásomat,meghallgatta a mellkasomat és EKG-n is voltam a vérképem a hematológiai leletem is minden negatív. Azt mondta az orvos nincs semmi bajom,de nem bírom felfogni. Rmélem hogy ez csak valami idegösszeomlás. Lehet azért vannak ilyen tünetek mert nemrég elvesztettem egy kedves barátomat, igaz ezután jöttek ezek a tünetek. Ha ez pszichés probléma akkor csak pszichiáter vagy pszichológus tud segíteni vagy van valami más gyógymód is?

2013. dec. 4. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

"Pánikbetegség" (pánikroham). Lehet a barátod elvesztése miatt (részvétem), jobban megviselt, mint gondoltad volna. Öngyógyítás is van, tudatosítani kell, hogy ez pánik, nincs mögötte szervi baj, illetve vannak nyugtató, szorongáscsökkentő gyógyszerek, amik segítenek (pl. Remotiv, kevésbé koncentrált az orbáncfű-csepp). Ez inkább tüneti kezelés, van, hogy ettől is megszűnik, mert időközben a kiváltó ok elmúlik.

Ha megkeseríti az életedet, és ahogy írod, ez már az a stádium, pszichológushoz menj. Ha nem tudja kezelni, akkor elküldhet pszichiáterhez, akkor már komolyabb kezelésre van szükség (gyógyszerezés terén is). De talán a Remotiv segíthet, illetve mindenképpen legyen melletted valaki.

(És ne olvasgass a neten egészségügyi témában. Többet árt, mint használ ilyen helyzetben.)

2013. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.
2013. dec. 4. 18:10
 3/3 anonim válasza:
Pánikroham, igyál citromfű teát, pozitívan lásd a világot, tudatosítsd, hogy nincs mitől félnek. A sok testmozgás is nagyon hatásos lehet! :)
2013. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!