Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kognitív vagy az analitikusa...

A kognitív vagy az analitikusan orientált pszichoterápia a hasznosabb?

Figyelt kérdés

Melyik jött be nektek jobban ?

Olyanokat kérdezek akik próbálták.

Nekem személy szerint egy kézzelfogható, aktív, pörgősebb (kognitív) terápia úgy gondolom hasznosabb lenne.


Az analitikusban túlságosan elvesztem (próbáltam).

Túlságosan "elmasszásodtam".

Viszont félek, hogy a kognitív terápiát olyan mélységben nem lehet csinálni mint ami nekem van.

(állítólag [dependens] személyiségzavarom van)



2013. dec. 6. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kognitív jönne be, ha választhatnám.
2013. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerkedj meg az integratív terápiával (hipnózisban alkalmazott gyógyító eljárások), csak azután döntsél.
2013. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A hipnózisban nem hiszek.

Nem tudok ellazulni.

2013. dec. 6. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:

A kognitív terápia csak a felszínen oldja meg a problémáidat, megtanulsz helyzeteket kezelni, de csak tudati szinten. Nálam csak rövid távú, minimális hatása volt.

Jelenleg analitikasan orientált dinamikus terápiát folytatok, és messze, messze hatásosabb, mint bármi!

Meddig csináltad a dinamikust? És kialakult valódi kötődési kapcsolat a terapeutáddal? Mert ezen múlik az egésznek a sikere! (Kognitívnál is, de ott kevésbé jelentős.)

Ha érdekelnek részletek, keress meg, én már eléggé elmélyedtem a különböző terápiák és a terápiás kapcsolat elemzésében. :)

2013. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként még annyit, hogy a terápiás protokoll szerint nem a páciens dönt, hogy milyen terápiát alkalmazzanak nála.

Ha lassúnak tartottad a folyamatot, az nem feltétlenül a terapeután múlt...

A terápiás munka nagy része ugyanis nem a rendelőben zajlik, hanem otthon, magányodban, hogy mennyire vagy képes dolgozni az érzelmeiddel, az emlékeiddel, az álmaiddal.

Ha gyors eredményt akarsz, akkor járj heti kétszer, és felgyorsul a folyamat is, plusz elmélkedj nagyon sokat magadban. Nekem így 1-2 hónap után már kézzelfogható változások, eredmények születtek.

A kognitív terápia sem működik, ha nem tudsz bevonódni, nem dolgozol kellő intenzitással!

2013. dec. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
A hipnózis nem hit kérdése, hanem technika. A szeniliseken kívül bárkinél alkalmazható, és eredményes, kivéve, ha valaki nem akar együttműködni.
2013. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"eredményes, kivéve, ha valaki nem akar együttműködni."


Ez viszont minden technikára igaz.

2013. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Több múlik azon, hogy mennyire tudsz együttműködni a terapeutáddal, mint azon, hogy papíron milyen módszertan mellett köteleződött el. Mivel a képzés során mindenki megismerkedik valamennyi nagyobb iskolával, ezért elkerülhetetlen, hogy valamennyi áthallás ne legyen a többi megközelítésből - különösen, ha nem egy öreg róka terapeutához mész.
ápr. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!