Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismersz szorongásos, fóbiás...

Ismersz szorongásos, fóbiás embert aki ha hasonlókkal beszélgetne, találkozna az segítene neki? Ha igen írj! Huszonéves budapesti vagyok ugyanezzel a problémával.

Figyelt kérdés

Régóta járok a pszichiáterhez. (Generalizált szorongás, agorafóbia, pánik.)

Nemnagyon használnak a gyógyszerek. Nincsenek barátaim, ismerőseim, egész nap itthon vagyok. Az iskolákat levelezőn végeztem. Jó lenne, ha beszélgethetnék olyanokkal akiknek hasonló a problémája mint nekem. Szeretnék meggyógyulni és beilleszkedni a társadalomba. Együtt talán könnyebb lenne. Ha ismersz olyat akit érdekelhet mutasd meg neki ezt a kérdést.

(Nincs keresetem ezért pszichoterápiát, kineziológust, önsegítő köröket hiába ajánlsz nekem, járműre ülni is csak ritkán nagy nehézségek árán bírok.)

Ha van ötleted, hogy hova tehetném még ki ezt a kérdést a Gyakorin kívül azt megköszönném.



2013. nov. 2. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szinte ugyanez a problémám. írok priviben.
2013. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ismerem magam :) írj rám
2013. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A hasonló betegekkel beszélgetésnek legtöbbször káros a hatása, ugyanis a tüneteket gyorsan el lehet tanulni. Sokkal fontosabb a gyors gyógyulás.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg épp hogy hasznos, ha hasonló betegekkel beszélget. Legalább megértő fülekre talál. És akár segíthetik is egymást a gyógyulásban.
2013. nov. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám, szereténk én is személyesen beszélgetni szorongásos betegekkel. Generalizált szorongásom van, 33 éves nő vagyok, budapesti, írjatok nekem is privátba, nagyon megköszönném, legalább mi tartsunk össze! A kérdezőhöz személyesen is elmennék, mivel írta, hogy nehezen tud kimozdulni otthonról! Kitartást! Nem vagy egyedül!
2013. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a támogató kiírásokat, amúgy van igazság a 3-as válaszban is. Személyfüggő, hogy kivel sikerül előrelépni és kik húzzák vissza egymást. Szerintem egy próbát azért megér, hátha.

Továbbra is várom az esetleges üzeneteket.

Eddig akivel üzenetet váltottam eltűnt. :S

És örülnék, ha társkeresők nem írnának, ez nem társkereső hirdetés.

2013. nov. 4. 20:51
 7/12 Beccybaba1 válasza:

Sziasztok!

Nekem 2008-ban jött ki a Gad-pánik. Rengeteg oldalon jártam, és sajnos sok "pánikkeltő szituációkat is eltanultam", mások leírásaiból, viszont sok pozitív tanácsra is tettem szert. Én, úgy gondolom, jó ilyen emberekkel beszélgetni, találkozni, de arra kell figyelni, hogy a beszélgetések-találkozások ne mindig és feltétlenül a betegség körül forogjon! Jó a tudat,hogy nem vagyunk egyedül a problémánkkal, és mellettünk van akár élőben is hasonló gondokkal küzdő ember. Ettől még lehet szórakoztató egy ilyen beszélgetés,kiruccanás, persze nem csak a betegséggel kapcsolatos dolgokkal való foglalkozás.

Egyébként, ha már itt vagyunk, lenne egy kérdésem,magammal kapcsolatban :) Szívesen találkozom bárkivel, írjatok!!!

Mint fentebb írtam, 2008-ban jött ki rajtam ez a nyavaja,Hála Istennek bő 1,5 év alatt tünetmentes lettem, gyógyszer+pszichoterápia keverékével.A gyógyszereket azóta sem tettem le, nehogy visszaessek.

Viszont most az elmúlt 5 hónapban, minden egyes nap rengeteg feszültséggel kellett szembenéznem. Főképp anyagi dolog volt,(hónapokon át alig volt kenyérre valónk is,kidobtak ez miatt az albérletünkből is) ez által a párkapcsolatom is veszélybe került,sok vita volt az anyagiak miatt. Elmentem akkor a Dokimhoz, azt mondta nincs semmi bajom, ha ez a gond megoldódik.Kb.2 hónapja ez az anyagi dolog megoldódott, ill. már tudjuk fizetni az albit, van mit ennünk, még bulizni is el tudunk menni Hála Istennek :)Nagyon örültem!

A baj, ott kezdődik, hogy hiába megoldódott az anyagi probléma,ez által a párkapcsolatom is helyreállt, kb. 1 hónapja szorongásos tüneteim vannak, volt pánikom is, sokszor vagyok feszült...

Párom és baráti köröm szerint, az elmúlt nehéz időszak megviselt, és csupán csak kifáradtam. Adjak magamnak időt. Kétségbe vagyok esve, mert nem tudom, hogy valóban ez-e a problémám, és helyrebillenek, vagy visszaestem a GAd-pánik storyba...

Azóta nem voltam a Dokimnál, el is költöztünk...Így most Újpesten keresnék egy magánorvost, de nem találok a neten.

Ha lennétek olyan kedvesek, írjátok le a véleményeket, nagy szükségem lenne rá! :) Előre is köszönöm! Mindenkinek jól-létet kívánok! :)

2013. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én nem szenvedek szorongásban és hasonlókban, de ha akarsz szívesen írhatsz. Addig is ajánlanék figyelmedbe (filgyelmetekbe) egy nagyszerű embert, akinek az életéből és a szavaiból nagyon sok erőt lehet meríteni.

https://www.youtube.com/watch?v=HFmQTT87nmc

Ja, és még valami: a Bibliában 365-ször írja, hogy "Ne félj!". Ha kezdenéd rosszul érezni magadat, akkor gondolj erre és ha kell, ismételgesd magadba, hátha segít. :)

2013. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én is szorongásos/szociális fóbiás vagyok, régebben jártam egy nagyon nemtörődöm pszichológushoz, ami, mondanom se kell, nem segített a helyzetemen.

Próbálok magamon segíteni, pl. magamra erőltetni szociális szituációkat, többet eljárni, stb...kisebb-nagyobb sikerrel.

Ugyan nem tudom mekkora segítség lennék, de nyugodtan írhatsz nekem is.

2013. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Beccybaba1 válasza:

Sziasztok!

Remélem, már jobban van valamelyest mindenki! :)

A legutóbbi hozzászólónak: dettó azt csinálod, mint én..., én is magamra erőszakolom, hogy mennem kell minden nap bolt..stb..nekem is több, kevesebb sikerrel mennek ezek a dolgok..Én, voltam végül is a Pszichiáteremnél, emelte a gyógyszer-adagomat,hát meglátjuk hogyan fog menni. Remélem, jól leszek mostmár!

Bár, borzalom az a tudat, hogy egyszer már kijöttem, a pánik-depi-szorongásból ..s most ujra támadt, szinte a semmiből, s ujra ezeket kell gyakorolnom, hogy a boltba be tudjak menni..stb.

Mindenkinek jól-létet kívánok!

Várom a válaszokat :)

2013. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!