Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki a OCD-s?

Van itt valaki a OCD-s?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék, ha lehetne a dologgal kapcsolatban néhány kérdésem.

#kényszerbetegség #OCD #obszesszív-kompulzív személyiségzavar
2013. dec. 6. 22:05
1 2 3
 11/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
és gondolod,nem lenne könnyebb dokival? vagy inkább vársz, és akkor mész, ha komolyabbra fordul?
2013. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly óta picit enyhült, dokival meg úgy vagyok, hogy, igyekszem minél kevesebbet dokihoz járni / gyógyszer ahsználni, még fejfájásra se veszek be sose semmit.
2013. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%

végül is... ez nem egy olyan dolog, hogy ha nem mész akkor belehalsz. meg tudom érteni ha kerülöd a gyógyszereket, meg terapeutákat. és ha jól elvagy így, nem szorongsz...- az embernek magának kell megítélni, mennyire zavarja.

viszont írnék valamit. tapasztalatból a kényszerek nagy ellensége a stressz, legalább minél jobban kerüld. megértem, hogy nem akarsz gyógyszereket szedni - ha nehezebb időszakba kerülsz, és tényleg problémát okoz, akkor viszont ne halaszd a dokikat, mert tény, hogy a kényszerek kophatnak, hol erősebben hogy gyengébben jelentkeznek, ha jobban vagy, de kinőni nem fogod- ezt nem tudom hol olvastad.

2013. dec. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Pár ilyen oldalon, hogy esetekben elmúlik idővel.

A stressz részét ismerem természetesen, igazából épp ennek a kerülése a " trükköm ", igyekszem mindig valami kis apró dolgokat magam elé tenni, aminek örülhetek, így kerülve a stressz, mert tényleg, ha valamiért is kezdek lelombozódni, akkor sokkal rosszabb a dolog.

2013. dec. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 hosszúhajú ***** válasza:
86%
na, ez már az elkerülő kényszerre emlékeztet. a fórumon ne mindent higgy el, annak érdemes bizalmat szavazni, aki vagy belülről pl. saját élmény, vagy kívülről pl. pszichológus ismeri a kérdést. pár évig hallgattam pszichológiát a fősulin, de kényszerkinövésről nem.spontán enyhülésről esetleg. Nálad ez az egész hogy kezdődött? ha vad kedved írhatsz bővebben - érdekel.
2013. dec. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődni igazából úgy kezdődött, hogy konkrétan nem is tudtam, hogy ez az ami. Csak jöttek a " leg alapabb " dolgok. Ellenőrizni dolgokat, meg számolni, itt még annyira nem is foglalkoztam vele, mert felfogtam csak valami különös hóbortnak, az ellenőrzésre meg úgy voltam, hgy nem baj pl. ha kétszer is megbizonyosodok rola hogy pl bezártam az ajtót, ilyesmi. Aztán tavaly jöttem rá, hogy mi ez, illetve akkor volt a durva rész, a léynege, hogy jöttek iylen gondolatok, amiket meg kellett csinálni, tehát pl, ránéztem a polcra, ahol teljesen rend volt a könyveim közt, de rám jött, hogy rossz sorrendbe vannak, akkor addig nem hagyott békén a gondolat mig meg nem tettem, ezek azok amik már avaróak voltak kegyetlenül.
2013. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
és most mit csinálsz, behódolsz a kényszergondolatoknak, vagy harcolsz ellenük?
2013. dec. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem harcolni. :)
2013. dec. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%
Já, OCD-s vagyok. :) :( De küzdök ellene!... már amennyire tudok. Sajna a vizsgaidőszak ahogy jön, egyre stresszesebb vagyok, egyre kevesebbet alszom, és mindez magával hordozza a tüneteim súlyosbodását.
2014. máj. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nemed, korod? Jó ez utóbbit körülbelül be tudom lőni, meg ha gondolod megírhatnád itt vagy priviben, hogy nálad miben nyilvánul ez emg. Igyekszem minél jobban képbe kerülni a dolgokkal, én is benne vagyok, de hátha találok valamit amivel tudok segíteni másoknak is, csak ehhez minél több ember tapasztalata kell, nem csak a sajátom. :(
2014. máj. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!