Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami beszéd megértési...

Valami beszéd megértési betegségem van? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Néha nem nagyon értem,mit mondanak nekem.Hallom,csak nem értem.Meg pl dalszövegek fogalmam sincs miről szólnak,hiába vannak magyarul,nem tudok kivenni belőle a szavakat.Mer az egy dolog,h idegen nyelvi órán a magnós feladatnál csak nézek,mint a moziba (de tényleg nem vagy nagyothalló,ha hangosra van véve a magnó,csak rosszabb),de a magyar beszédet se értem mindig!Nagyon rossz.Olyan érzés,hogy csak egy halandzsát hallok a beszédből,és nem tudom elválasztani a szavakat a határainál,nem tudom,hol keződidik az egyik szó,és végződik a másik.Zeneszámoknál pl sokszor fel se ismerem,milyen nyelven van (még akkorse,ha magyarul) ez mi ez betegség?19/L
2009. nov. 23. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:

a magyar dalszövegeket énsem értem, mert nincsis értelmük:D

sztem ezen ne aggódj, nemhiszem h bármi bajod lenne.

vanhogy énsem értem meg amit mond vki, ha furán beszél:D

2009. nov. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik. Beszédészlelés zavarának hívják, én is a logopédustól tudom, mert a kisfiamnak a logopédus szerint ez van és ezért mond másképp szavakat, azaz nem észleli a beszédet időben és utána csak egy foszlánya marad meg benne, ezért másképp mond szavakat. Azaz már csak mondott, mert ezt lehet fejleszteni és elég jól megy már neki.
2009. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
"nem észleli a beszédet időben és utána csak egy foszlánya marad meg benne" Na igen,éppen ez van nekem is!Amúgy a dalszövegeknek nem a TARTALMÁT nem értem (hát nyilván azt se..) de a szavakat nem hallom ki belőlük.Meg ez emberi beszédből is a szavakat.:S Na köszi a válaszokat,ennek utánajárok:)
2009. nov. 23. 10:00
 4/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Sajnos nekem is van ilyesmi. Magyarul is, de német, angol nyelvvizsgáimon is nagy hátrányban voltam, nem tudom sikerül-e kinőnöm ezt valaha.
2009. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy jó logopédus sokat segíthet.
2009. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem szerintem csak a figyelmetlenségtől de amikor a haverok szólnak csak felkapom a fejem reflexből kérdezem h mivaa?? és mire elkedi megint mondani addigra eeszembe jut hogy mit mondott :D de ez durva
2010. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!