Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos félelem egy (matek)...

Folyamatos félelem egy (matek) rossz jegy miatt. Megfelelni akarás odavágja a boldogságomat. Mit csináljak? Valaki esetleg hasonló helyzettel?

Figyelt kérdés

Rendesen "fáj" az,hogy attól rettegek hogy rossz jegyek kapok,hogy nem tudok megfelelni egy átlagos gimnáziumban, átlagon aluliak a képességeim és nem fogok tudni leérettségizni úgy,ahogy azt én elvárom saját magamtól.Beleőrülök,végig bőgök órákat,az elkeseredettség rányomja bélyegét a magatartásomra az életvitelemre az egész életemre.Ha csak nekem lesz 2es a dolgozatom,úgy érzem egy kész csődtömeg vagyok,hiába vagyok a humán tantárgyakból négyes/ötös.Gyakorolok akár 3 órát,valahol úgyis elrontom,félek hogy a megbukás szégyenével kell szembesüljek,hogy fogyatékosnak tekintenek... :(

Mit tegyek?


2013. dec. 9. 15:07
 1/3 anonim válasza:
Ne félj ennyire!!! Ha nagyon rástresszelsz, és így állsz hozzá, hogy tudod, úgy is el fogod rontani, akkor tényleg elrontod. Nyugi, ha három órát gyakorolsz, és tiszta fejjel ülsz leülni dolgozatot írni, nem lehet rossz! Ha mégis, akkor meg járj külön tanárhoz. És ha valaki, amiatt fogyatékosnak tekint, mert egy tantárgyból nem vagy jó, az a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki ezzel! Ne foglalkozz az ilyenekkel, csak annak lehet baja veled, aki magával sincs megelégedve, és ezért másban keresi a hibát! :)
2013. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a félelmed nem terjed túl a matematikán, akkor ez egy normális dolog. De ha mindentől rettegsz, betegségtől, haláltól, libától, akármitől, az már nem az. A matekot pedig meg lehet tanulni. Csak egyszer nem rettegve kell melléülni, hanem odafigyelve. Hanyadikos vagy? Hol akadtál el? Ha válaszolsz, megpróbálok segíteni. De ha csak rinyálsz, akkor nem tudok.
2013. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem kell..járok különórákra..csak szarul vagyok..igazad van,nem kéne rinyálnom..
2013. dec. 10. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!