Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csendes, visszahúzódó emberből...

Csendes, visszahúzódó emberből lehet még, ha nem is a társaság középpontja, de olyan valaki, aki nem retteg attól, ha emberek közelében van?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok. Van esély még a változásra, vagy már annyira belém ivódott ez a viselkedésmód már óvodáskorom óta, hogy lehetetlen másnak lennem?

2013. dec. 9. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki csendes is több féle lehet. Van aki egyszerűen nem szeret sokat beszélni, mert inkább figyelni szeret, de így tökéletesen kiegyensúlyozott, élvezi a társaságot. Van aki meg valami félelem, gátlás miatt nem szól pedig vágyik rá. Gondolom te az utóbbi vagy.


Szerintem lépéseket tuti tehetsz ebbe az irányba. Fogalmazd meg jól, hogy mi az ami nem megy és mi az amit szeretnél. négyszemközt minden rendben? vagy már ott is nehezen tudsz kinyílni? mert a két és három ember között pl nagy különbség van társas helyzetben. És pontosan mi nem megy. Egyáltalán beszélgetni valamiről? vagy viccesnek lenni? Szóval tudd nagyon finomra hangolva, hogy mi az ami megy és mi az ami nem. És akkor tudod mit kell gyakorolni. Ezt a gyakorolnit azért hangsúlyozom, mert ez nem olyan, amit azzal, hogy átgondolom meg tudod oldani. Szóval kell a bátorság, és annak nem bánása, ha kudarc van. Mint, hogy hiába tudsz mindent már a biciklizásről, attól még nem tudsz biciklizni. El fogsz esni párszor. és ezt úgy kell tenni, hogy ne sértődj meg, hanem tud, hogy jó úton jársz.

2013. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Bár én korábban (huszonéves koromban) kezdtem tudatosan dolgozni magamon e téren, de még harmincas éveim elején is tele voltam szorongásokkal új társaságban. Egy időben kicsit átestem a ló túloldalára (vagyis a társaság középpontja akartam lenni :) ), de aztán sikerült megtalálni az egyensúlyt. Szóval igen, lehetséges.
2013. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, ha te tényleg azt akarod. Ha az élet olyan helyzetekbe sodor, hogy helyt kell állnod, mert különben nem a javadra sülnek el a dolgok (pl. állás, szerelem), amikor dönteni kényszerülsz nehéz dolgokban, amikor meg kell védened magad, stb. , egy idő után azt fogod észrevenni, hogy már természetesen állsz elébe a kihívásoknak. Ha az élet eddig nem adta meg ezt neked, akkor talán te kerülted mindig ki ezeket a helyzeteket. Viszont én úgy gondolom, ha egyedül leszel magadban, akkor mindig a régi éned leszel és az is maradsz. Csendes, visszahúzódó nő vagy.. kár hogy nem ilyenek a kolléganőim és ők sajnos képtelenek lennének is ilyenekké válni..
2013. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!