Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nevetek ilyen sokat?...

Miért nevetek ilyen sokat? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

1. Van valami pszichológiai/tudományos válasza valakinek, hogy mitől van ez?

2. Mit tegyek ellen? Néha kínos helyzetekben is nagyon nehezen tudom magam visszafogni vagy van, hogy nem sikerül.

Az a problémám, hogy túl sokat nevetek. Jelentéktelen dolgokon is tudok nevetni , de ez nálam általában nem néha van így hanem sokszor. Mindennek megtalálom a vicces oldalát amin tudok nevetni vagy elképzelni valamit. Vagy egyedül vagyok és eszembe jut valami vicces ami történt vagy amit hallottam pl. 2 órával ezelőtt azon képes vagyok nevetni. Vagy amin más nevet mondjuk 10 másodpercig addig én tudok akár 2 perig is mert ilyenkor valahogy beindul a fantáziám, meg egy bizonyos dolgot sokszor újból lejátszok magamban és ezért nevetek sokáig egy dolgon. Sokan hülyének néznek a sok nevetésem miatt vagy épp azon, hogy ami másoknak nem vicces azt én viccesen fogom fel és nevetek rajta.


17/l

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. dec. 10. 18:16
 1/5 anonim válasza:
100%
Milyen vagy belul? Elkepzelheto hogy egy vedekezes hogy azt higgyek jol vagy. Nincs ilyen maszk-szeru erzeted?
2013. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
én is pont ugyanezt élem át 17/f
2013. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Belülről én tényleg nevetek és nem csak mutatom másoknak, nem csak megjátszom, hogy nevetek. Persze olyan előfordul RITKÁN, hogy zavartságomban nevetek vagy mosolygok.

Igazából én belülről fezsült stresszes vagyok pl. az iskola miatt nem az osztálytársaim hanem a feleltetések, az elvárások, dolgozatok miatt. De más miatt is tudok fezsült lenni pl. ha valakivel összeveszek, nagyon utálok haragban lenni vagy vitázni rosszabb esetben veszekedni.

Amit mondasz maszkszerű érzés ritkán van ahogy már írtam zavartságomban.

Vagy lehet ezt a maszkos dolgot úgy érteni is, hogy valóban nevetek nem csak megjátszom, de mellette ott van az is, hogy az én életem sem fenékig tejfel és ezzel én is tisztában vagyok. Pl. egy nevetésem után eszembe jut, hogy pl. most biztos azt hiszik milyen boldog, vidám vagyok, közbe eszembe jutnak a problémáim is, hogy annyira mégsem vagyok vidám, mint amilyennek engem hisznek.

Azt is észrevettem, hogy közösségben, iskolában jellemző ez rám. Otthon pl. nem.

Nem vagyok egy szomorú, pesszimista alkat otthon sem, meg gondolkodásban, jellemben sem. De valamilyen közösségben a nevetésem, jó kedvem hatványozódik. Pedig sosem voltam a közösség középpontja, sőt inkább introvertáltat vagyok mint extrovertált.

2013. dec. 11. 14:46
 4/5 anonim válasza:

Érdekes amit leírsz, megint csak azt tudom mondani hogy pontosan ugyanaz mint nálam

Én is nevetek mindenen, de nem kényszerből hanem ez olyan belülről jövő tényleg nevetés, már egy jó párszor meg is kaptam hogy gyerekes vagyok mert mindenen nevetek, de nem tudok neki mit csinálni 17/f

2013. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést mintha én írtam volna. Ugyanez a "bajom".

Érdekelne, hogy azóta is tart ez még neked?

Mert nekem valamiért ez a nevetés kényszer nem múlik😂

2021. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!