Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami tenyleg nincs rendben?

Valami tenyleg nincs rendben?

Figyelt kérdés

Mar egy ideje (par eve) ha nem megy az elalvas, akkor nagyon szomoru, brutalis es beteg dolgokrol kepzelgek (megkinoznak, megolnek stb.) es igy elkepzelem hogy szeretteim hogy reagalnanak meg minden es alomba sirom magam. Idaig tok normalisnak ereztem de mostanaban hatalmaba keritett a tudat hogy keves ennek a valoszinusege pedig valamiert nappal is neha azon jar az eszem hogy mikent kerulhetnek balami balaesetbe.

Most olvastam az Ehezok Viadala trilogiat, bar lehet semmi koze ehhez megis annyira hatalmaba keritett a konyv hogy a csaj helyeben akarok lenni es erezni a fajdalmat. Bar amiatt is rossz erzesem van, hogy senkivel se tudom megosztani hogy mennyire tetszett konyv es annyit meselnel rola (tobb ismerosom es olvasta a konyvet, de oket nem ragadta meg annyira ezert taglozott le a dolog). Tulreagalom az egesz konyv-dolgot valoszinuleg, de mar regota azon is jar a fejem hogy ha megszoknek mit tennek-mondjuk annyi merszem nem lenne- de ha egyszer megtennem mi es hogy lenne...

Attol is teljesen rosszul vagyok ha a suliban a tanar ki van bukva hogy csend legyen de nincs es folyton porgok es szinte remegek az idegessegtol,neha akkor is kibukok, ha valaki aki nem ismer rossz velemennyel van rolam, bar ez eleg megszokott megis ugyerzem hogy mas nem tudja mirol beszelek.


2013. dec. 25. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos fogsz kapni olyan véleményeket, hogy "akkor nem kéne ilyeneket olvasnod!", de ne törődj velük, olvasd nyugodtan, ami csak tetszik. Azzal sincs baj, ha beleképzeled magad a főhősnő helyébe. Az viszont gáz, hogy nem tudod kivel megbeszélni az élményeidet, ez már tehet téged idegessé, feszültté, főleg ha volt valami olyan rész a könyvben, amit nem tudtál feldolgozni. Azt ajánlom, keress a neten Éhezők viadala-fórumokat, biztos sok ilyen van, és fogsz találkozni egy-két fanatikussal is :-)


Ami az éjszakai kínzásos képzelődéseket és sírásokat illeti, az már lehet, hogy megérne egy pszichológust. Nem azért, mert nem vagy normális, hanem azért, mert neked rossz így. Nem hiszem, hogy ez a könyv miatt van egyébként - de ha véletlenül mégis, akkor segíteni fog, ha találsz valakit, akinek legalább ugyanennyire tetszett a könyv és akivel tudsz róla beszélgetni :-)

2013. dec. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. dec. 26. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős az eseted. Csak én könyv nélkül is képzelegtem elalvás előtt olyan dolgokról, hogy ha baleset érne, vagy bántalmaznának, a hozzám közel állók mit reagálnának rá. Nem akarlak megijeszteni de a végén már nappal is képzelegtem, hogy mi lenne ha az autó elé ugranék. A végén vettem a bátorságot, és pszichológus segítségét kértem. Aki teljesen megértő volt tök természetesen kezelte a dolgot, és lassan kiderültek a háttérbeli dolgok. Most már nem érzem ezt a kényszert, hogy ezt kell tennem. Ez a pszichológus a legjobb dolog ami eddigi életemben történt velem. Ajánlom neked is mert nagyon jó érzés, hogy valaki csak veled törődik és megért és nem akad ki semmin.
2013. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon orulok a valaszodnak...elso emeleten lakok neha megfordul a fejemben hogy el kell hatralnom az ablaktol nehogy kiugorjak. Bar szerontem is jobb lenne felkeresni egy pszichologust, nem merem a szuleimnek elmondani hogy miert...felel hogy rosszul reagalnanak ra es aggodnanak.
2013. dec. 26. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg hozza tennem hogy evek ota van ez igy es miota elolvastam felerosodott.
2013. dec. 26. 21:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Kort direkt nem irtam mert feltem hogy arra fogna valaki vagy barmi mas korhoz kapcsolodo dologgal sertegetne...de 14.
2013. dec. 26. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem könnyű helyzet az biztos. A szülői jelenlét nem nagyon hagyható ki a folyamatból, főleg ha magán rendelésre jár valaki. Nincs egy tanár vagy iskola pszichológus akivel tudnál beszélni ennek kapcsán? Segítsen megoldani a helyzetet?
2013. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszt es hogy ilyen megertoek vagytok:).

Nem all szandekomban tanarokkal bizalmas viszonyt apolni, de iskolapszichologus van, bar fogalmam sincs hogy mikor lehetne veluk beszelni.

2013. dec. 27. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ráírta a facebookon. Bár így is eltartott fél évig mire eljutottam hozzá. Talán valahogy kifigyelhetnéd a suliban vagy valami elérhetőséget keresni. Ha tanácsot kérnél, hogy a szüleiddel is hogyan old ezt meg ha kell abban is tud segíteni. Nagyon diszkrétek tudnak lenni. Bátorság, tudom és megértem, hogy nem könnyű az első lépés. De magadért meg kell tenned.
2013. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!