Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez már anorexiának...

Szerintetek ez már anorexiának számít? Vagy valami tényleg nincs rendben velem?

Figyelt kérdés
nem vagyok kórosan sovány. én nagyon túlsúlyosnak látom/érzem magam, de amikor másoknak ezt mondom akkor mindig megcáfolnak. néztem már rengetek testtömegindexet, és ott is az átlagba tartozom. szinte a nap minden percében csak az ételen jár az eszem, győzködöm magam hogy nem szabad ennem akármilyen éhes is vagyok. van amikor 2-3 napig semmi szilárdat nem eszem, vagy ha mégis, akkor nagyon megbánom hogy ilyen gyenge voltam. utálom a családi ebédeket, vagy bárki előtt enni.sokszor gondolkoztam már az önhánytatáson is, amikor aludni sem tudtam amiért ettem. a szüleimnek semmi nem tűnik fel ebből, mivel sokszor egy halom kaját behordok magamhoz, amit aztán éjjel kidobok, amikor alszanak. szerintetek beteg vagyok?:S L/13
2009. okt. 3. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, ez nem normális dolog:S
2009. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem most még visszafordíthatod, hogy ne legyen súlyosabb, ez már nem normális, és ilyen fiatalon nagyon veszélyes lehet. Ha egyedül nem tudod visszafordítani, menj orvoshoz.
2009. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

egész biztos,hogy az vagy...de jó,hogy magadtól eszedbe jutott. kezdj el sportolni,és étkezz egészségesen, szilárd kaját is!!!minden nap! ha ez így sikerül,akkor rendbe jössz,de ha nem,akkor jobb lenne,ha konzultálnál egy szakemberrel, de előtte még a szüleiddel.

mondd el anyukádnak a problémádat,és kérd meg,hogy segítsen odafigyelni az étkezésedre, és járj vele,vagy a barátnőiddel sportolni! meglátod,szuper alakod lesz nagyon hamar, és eszedbe se jusson meghánytatni magad!! gondolom nem szeretnéd, ha kipotyognának a fogaid,és egy idő után önkénytelenül is hányj,akár egy pohár víztől...ill. hogy tönkremenjen a hangod,vagy teljesen megnémulj...sok sikert az életmódváltáshoz!

2009. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A leírtakból azt veszem ki, hogy igen, sajnos valószínüleg anorexiás vagy. Rengeteget írhatnék arról, hogy ezzel tönkreteszed magad, meg, hogy ez így nagyon nincs rendben, meg a szokásos szövegek, de nem teszem, mert tudom, hogy az segít a legkevésbé. Én másfél éve szenvedek, hol jobban, hol kevésbé,de én bulimiás vagyok. Igaz volt nekem is olyan időszakom, hogy napokig éheztettem magam, de nálam aztán nagy zabálás lett a vége. Volt, hogy az anorexia és a bulimia között ingáztam valahol, most inkább, már csak az utóbbi,de a helyzetem már javult is talán, a fél évvel ezelőtti állapotomhoz képest, amikor is vagy 6-8 kilóval könnyebb voltam, és sokkal dagibbnak láttam magam, mint most. Csak amikor elhatározom, hogy megint nagyon keveset eszem, egy idő után rám törnek a falási rohamok, aztán utána a hányás,(ez most hetente kb. 4-szer) az annyira kínzó tud lenni.:( Járok pszichológushoz, egy hónapja, és már az is sokat segít, hogy kibeszélhetem magam, és már ennyi idő után is javultam, mivel már néha én is úgy érzem, hogy abba akarom hagyni ezt az egészet, azelőtt ez eszembe se jutott. Ne hánytasd magad, kérlek!! Az elején én úgy gondoltam, hogy ha elkezdem majd bármikor abba, fogom tudni hagyni amikor csak akarom, de ez nem ilyen egyszerű. Ha elkezded egyszer ezzel nehezebb leállni, mint hiszed. Felmerült benned a kérdés, hogy beteg, vagy -e, ez már jó jel. Én azt tanácsolom, ne zárkózz el, keress valakit akivel beszélhetsz erről őszintén. Biztos van valaki akiben megbízol,a szüleid, egy barátnőd, tanárod stb, már az sokat segít ha elmondod, mert megkönnyebbülsz.Én őszintén remélem,hogy minden rendbe fog jönni nálad, nem lenne jó, ha komoly bajod esne miatta, mert még nagyon fiatal vagy! Sok sikert kívánok a gyógyulgatáshoz!


15/L

2009. okt. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából már próbálkoztam a hánytatással, de nem sikerült. néha rám is rám tör a falási roham, de ahogy elkezdek enni, minden egyes falatnál az megy a fejemben, hogy mennyire sokat fogok tőle hízni. aztán már inkább abbahagyom. :S hogy mondjam el a szüleimnek?
2009. okt. 4. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a szüleidet, de szerintem több, mint valószínű, hogy valamennyire érzik/ sejtik, hogy valami nincs rendben a táplálkozási szokásaiddal. Ezek a dolgok, amiket,érzel/csinálsz ezek egy az egyben anorexiára utalnak, és lehet, hogy ilyeneken még nem gondolkodtál, de ha segítség nélkül maradsz ennek egyszer komolyabb következményei lehetnek. Egy beszélgetés során próbáld meg ezt szép finoman fölhozni, hogy megváltoztak mostanában az evési szokásaid,és, hogy annyira nem érzed jól magad emiatt, meg próbáld meg nekik elmondani miket érzel. Hidd el nem fognak haragudni, ha így teszel, valószínűleg megértőek lesznek veled, és próbálnak majd mindent megtenni azért, hogy rendbe jöjj. Sok sikert!
2009. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!