Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy megbolondulok?

Lehetséges, hogy megbolondulok?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg voltam pár éve és azt gondoltam,hogy kigyógyultam.Most viszont jött egy nagy probléma az életemben és szép lassan vissza tért a betegségem is. Pár hete kezdődött, rossz közérzettel,levertséggel és már fizikai tüneteket is produkálok. Ma újra volt egy rohamom,pedig már vagy 2éve nem volt,de érdekes módon nem ugyan úgy jött,mint anno. Egész más érzés volt.Akkor halálfélelmem volt, most pedig úgy éreztem,hogy megbolondulok!! Szörnyű volt.Vert a víz,szédültem és féltem nagyon,hogy megbolondulok. Egyébként ez megtörténhet,hogy úgymond becsavarodok?
2009. nov. 27. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.

A pánikbetegség "lényege", hogy nemcsak halálfélelme van a betegnek, hanem fél, hogy megőrül.

Nagyon kevés ember tud önként, segítség nélkül kigyógyulni. Kívánom, hogy neked sikerüljön! :)

2009. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kigyógyultam. Körülbelül 2 évig volt meg, mostmár semmi bajom, csak ennek eredményeként kicsit visszahúzódóbb, és érzékenyebb lettem. Én mondogattam magamnak nagyon sokszor, hogy csak beképzelem. Nekem ételektől volt, meg utazástól is, mert annyira nem akartam, hogy megint hányingerem legyen, hogy nem mertem enni, aztán átment abba, hogy már étvágyam se volt, féltem és vert a szívem, ha elémtettek egy tál ételt. 42 kg voltam a 168cm-mel. De így pár év múlva elmúlt, és már majdnem 60kg vagyok. Orvosra még csak nem is gondoltam, nem tudom, mért. Mondom lesz, ami lesz. És ha arra gondolok most, milyen érzés volt akkor sírva a jövőmre gondolni, hogy milyen is lesz, jobb lesz-e, akkor elfog egy jó érzés, hogy igen, sikerült, és már vége van. Nekem is sokszor, majdnem állandóan halálfélelmem volt, megőrüléstől féltem, meg a többi. És közben nem szóltam senkinek. Mikor rámjött egy roham, és valaki volt körülöttem, akkor megerőltettem magam, és úgy tettem, mintha semmi baj nem lenne. Aztán a rohamok kezdtek ritkulni, észrevettem, ha közben elterelem a figyelmem, például nagyon figyelem a tv-ben a műsort, vagy akármi mást, akkor elmúlik.

Te szerintem válaszd a jobb utat, és kérd valamilyen pszichológus vagy ilyesmi segítségét, ne szenvedj feleslegesen. De ne gyógyszerrel, mert az csak elnyomja, megmarad benned a kiváltó oka. De van, akik szerint valami hormon a más az iylen emberekben, vagy mi. Hát nem tudom.

Sok sikert kívánok, és mielőbbi jobbulást.

17/L

2009. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam anno úgy volt pánikbetegség, hogy ha nem volt valahonnan menekülési útvonalam, akkor iszonyatos gyomorgörcseim voltak, és vert a víz. Elmúlt, aztán 10 évvel később ugyanígy jött vissza, mint neked. Iszonyatosan rettegek néha, hogy valami mentális betegségem van... Jó pszichológus kell, mert ennek mélyen gyökerező okai vannak. A gyógyszerek csak a tüneteket nyomják el. Nekem nagyon sokat segít és segített Szendi Gábor honlapja a tények és tévhitek. Keress rá guggliban, ha tetszik tetszik, ha nem nem, de nekem sok mindenre rávilágított.

2009. dec. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!