Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Hogyan másszak...

Mi van velem? Hogyan másszak ki ebből? Megbolondulok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egy csőd az életem.

18 éves vagyok, és még sosem volt komoly barátom. Mindig beleszeretek valakibe, de folyton megaláznak, és soha nem jön össze. Már azt vettem észre, hogy kórosan tapadok az épp aktuális "szerelmemre", mert mindig az volt régebben (meg most is), hogy mások alakítgatták a kapcsolataimat mindenféle hátam mögötti rosszindulatú megnyilvánulásokkal, szarkeverésekkel, pletykálással. Már mindenbe belelátok valami "összeesküvést" (a dolgok nagy részébe nem is alaptalanul). Már egész nap azon szorongok, hogy mikor fogják elcseszni az osztálytársaim a kapcsolatomat valaki olyannal, akit szeretek. Évek óta ez megy, nemsokára vége lesz a giminek, de nem tudnak róla leszokni.

Régebben szinte mindenkiben alapból megbíztam, naiv voltam, de mindig átvertek, és már nem tudom, hogy kihez hogyan viszonyuljak, ezért mániákusan járok az emberek nyakára, hogy beszéljük át a dolgokat, h kiderüljön, h milyen szarkeverés van a háttérben.

Ráadásul nagyon nagyon szerelmes vagyok, de semmi esélyem. Hiába vagyok viszonylag szép, hiába foglalkozom rengeteget magammal, hiába válogatom össze a ruhatáramat a lehető legízlésesebb módon (egy vagyonért), hiába igyekszem kedves, vicces, megbízható, őszinte, egyenes ember lenni, mindig az vesz semmibe, akit a legjobban szeretek, és az fáj a legjobban, hogy nagyrészt ezt mások szúrják el.

Minden nap történik valami rossz dolog, majdnem minden nap sírok. Már csomószor olyan felgyülemlő keserűség és düh van bennem, hogy úgy érzem, hogy bekattanok, és csapkodni kezdek (erre soha nem volt példa, de ettől nagyon félek.) Apró dolgok rettenetesen tudnak idegesíteni (pl apró zajok, vakaródzás, körömpattogtatás...stb.), már néha úgy érzem, hogy teljesen összeomlok idegileg. Pedig itthon minden rendben, szerető családom van, csodálatos anyukám meg minden, de mégis csomószor velük vagyok undok, mert alapból annyira szar napjaim vannak.

Nagyon hipohonder vagyok azt hozzá kell tenni, de sokszor azt veszem észre, hogy bambulok a semmibe, mint egy őrült pl órákon, és csomószor volt olyan, h annyira nem figyeltem, h az óra témája épphogy megmaradt, szóval ezért is félek, hogy egyszer megőrülök tényleg. Jah, és kényszeres hazudozó vagyok, de ezt senki nem tudja rólam (osztálytársaimnak soha nem hazudoztam), de épp most igyekszem azon, hogy leszokjak, és ez is nehéz, de egyelőre úgy néz ki, hogy sikerül.


Igazi barátaim alig vannak, alig van valaki, akivel meg tudom beszélni a problémáimat, szóval ezért is írok ide. (bocsi ha hosszú).

Szerintetek bolond vagyok? Mit kezdjek, hogy jobb kedvem legyen?

Azt remélem, hogy az egyetemen majd jobb lesz, de ebben is bizonytalan vagyok. Nem tudom magam elképzelni egyetemistaként, családanyaként meg még annyira sem.


Köszi, ha elolvastad.

18/L


2009. nov. 27. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Lazíts... Próbálj barátkozni. Keress közös témákat mint ha pasiznál.
2009. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

együttérzek, én is ilyen voltam, mostmár kezdem túltenni magam a dolgokon

21 vagyok és fiú, és elég gyökér volt velem a külvilág úgy érzem

sztem ha elég tökös vagy az a jó megoldás ha kiosztod azokat akik nem becsülnek, és nem kívánsz többé nekik megfelelni

hazudozásról szokj le nagyon rossz, nálam is ez volt, kb egyenes út a skizofrénia felé, nálam zárkózottságból fakadt, próbáltam magam jó színbe feltüntetni vele holott nem így volt

most annyit változott a helyzet hogy könnyebben legyőzöm az akadályokat, bátrabb vagyok és hidegen hagynak a kívülállók gondolatai

2 barátom van összesen és mind2t neten ismertem meg, sajna vékony az ingerküszöböm, nem érzem jól magam akárkivel, vagy ők néznek le engem vagy én őket. de ha tudod hogy van vki aki melletted áll hihetetlenül könnyebb.


hazudozásra visszatérve: ha vmire nem szeretnél választ adni ne hazudj, csak mondd meg hogy nem akarsz válaszolni


nem fogsz megőrülni, remélem találsz majd megfelelő barátokat, ha új helyre kerülsz légy nyitott, én sajna egyetemen is visszahúzódó voltam és meg is szívtam cseppet, egyedül kellett mindent

2009. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ismerkedj idősebb srácokkal, a magad korodbeliek vagy még fiatalabbak még elég "lököttek" időnként. Meg mindenki mindenkit fúr, pletyók stb

Az egyetemen jobb lesz. Sokkal lazább, több ember, több lehetőség, nem "figyel" mindenki mindenkit. Önállóbb is leszel.

És ne légy olyan rámenős. Majd ha a fiú megy hozzád, akkor jobb esélyed van arra, hogy - ha neked is bejön - hosszabban együtt maradtok.

38/F

2009. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Próbálok leszokni róla, de régóta csinálom... Gyereknek is hazudozós voltam...

Általában sztorikat találok ki, senkinek nem ártok velük, de értelme sincs sok, csak mindig olyanokat mondok, amikre vágyom, és jó érzés kimondani. Egyenes út a skizofrénia felé? Na a skizofrénia az, amitől a legjobban rettegtem mindig is... (mondjuk sok mindentől rettegek, mert hipohonder vagyok nagyon)

Amúgy zárkózott az nem vagyok...

2009. nov. 27. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A "hazudós" sztorikat egy elég vastag füzetnek meséld el. Hátha jók a történeteid és később novellakötetként kiadhatod... A valóságban pedig ha sztorizol, legyen nagyon jó a memóriád, mert a hallgatóság nem felejt.


Nyugalom! Ne kapkodj! Még nem késtél el semmiről, megjön majd az a pasi, aki úgy fogad el téged, ahogy vagy. A többiek meg mehetnek a lecsóba.

2009. nov. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sztem meg ami nem megy ne erőltesd, egyszerüen kezdj el inkább vmi hobbit, tanulj meg zenélni hangszeren játszani, táncolni, korizni, sportolj és ha majd nem ennyire a "szerelemre" leszel kihegyezve akkor beüt az magától is.


Nem csoda hogy kihasználnak meg megaláznak mert látszik hoyg ez az egész valójában nem a te belsődből jön hanem csak egy ócska felvett viselkedés és pusztán azért csinálod mert ezt látod a tv ben vagy mert épp ez az aktuális menő dolog.



Komolyodj meg, és ismerd meg az emberi természetet, tanulmányozd az emberi viselkedést, és ne akarj állandóan a középpontban lenni!!!

2009. nov. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Semmi egyéb gondod nincsen csupán annyi hogy magaddal vagy elfoglalva, unatkozol! Ha ilyen jó a családod, nem éhezel, szeretnek a szüleid, megfelelő a családi háttered és visszahúzódó sem vagy, akkor nem értem mi a problémád? Barátkozz, ne másokkal foglalkozz, mert mindenkinek nem lehet megfelelni! Én 19 éves koromig nem is voltam szerelmes, és mikor nem vártam megtörtént... Enyhe üldözési mániád is van, nem mindíg veled foglalkoznak hidd el! Nem kell senkire ráerőszakolnod magad, ha valaki kedvelni fog azt nem azért teszi mert te "próbálsz kedves lenni" és mást mutatni mint ami valójában vagy. A hazudozásról meg csak annyi a véleményem, hogy ha valaki MÁNIÁKUs az az osztálytársainak is hazudozni fog, márpedig te azt nem teszed. Így még az a gyanú is felmerül bennem hogy csupán el vagy kényeztetve! Ahogy az elöttem szóló is írta: sportolj, tedd magad hasznossá, esetleg diák munkát is tudok ajánlani!
2009. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
na mizujs azóta kérdező ?
2011. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát... Azóta sokminden. Már nem érzem, hogy meg fogok bolondulni meg stb, de a szerelmi életem azóta még siralmasabb...:( :'D
2011. aug. 26. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!