Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkerülhetetlen az öngyilkossá...

Elkerülhetetlen az öngyilkosságom?

Figyelt kérdés

Sajnos férfi létemre borzalmasan emocionális és érzékeny vagyok, így születtem. Nem bírom a stresszt, főleg nem a huzamosabb stressz. Már egy ideje emiatt komoly pánikrohamom van és napról napra rosszabb. Az a baj, hogy minden stresszet vált ki belőlem, legyen az vizsga (még egy Kresz vizsga is...) vagy munkakeresés.

Anyai ágon öröklődik sajnos mert anyám 2x próbált öngyilkos lenni habár csak fenyegetőzik vele, nagyapám viszont 45-ben fejbe lőtte magát.

Az a baj én is érzem magamban ezt a suicid hajlamot.

Igazából pontosan tudom nem kilátástalan a helyzetem, de reflexből ki akarom nyírni magam valahányszor problémával találkozom.

Mit tanácsoltok? Pszichológus ezen tudna segíteni?


2013. dec. 30. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz,és majd ír föl neked nyugtatót,ami kb.2 héten belül hat.
2013. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bárzsing ***** válasza:

A pszichológus nem fog felírni nyugtatót, mert nem orvos. Azonban nem egy rossz ötlet.

A pszichiáter írhat fel gyógyszert, ami ezeket a szuicid dolgokat valamelyest csökkenti, ez nem nyugtató, hanem minimál dózisos antipszichotikum. Ettől függetlenül nem kell tőle megijedni.

De a gyógyszer csak átmenetileg jó, mellette mindenképp terápiát kellene kezdeni.

2013. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerem amit írsz, nekem is volt ilyen időszakom. NEM öröklődik, hanem a mintát másolja az ember, sajnos. Ebből ki lehet emelkedni- ez egy duális, tükrözött gondolkodásból ered, mimetikus vágyakkal. Ajánlanék írásokat, melyeket elgondolkodtató lenne elolvasni, és ezáltal tudati úton meghaladható ez a gyötrő kényszeres képzet(ha akarod, privben). Ezen a paradoxonon gondolkozz:


Minden gyilkosságban önmagát öli meg az ember, és minden öngyilkosságban mást öl meg az ember.

2013. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van ilyesmihez kedved, kipróbálhatsz alternatív terápiákat, a Hellinger családállítás például nagyon hasznos lehet ilyen, családban gyökerező problémák megoldásában.

A kineziológiát is ajánlom figyelmedbe.

2013. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 AkitLáttálÁlmodban ***** válasza:
Egyettértek veled kérdező. Én is érzékeny vagyok bár a családom közül senkinek nem volt soha ilyen hajlama. Nekem sajna van. És pánikrohamom nekem is volt sokszor közép suliban. Én nem csak a stressztől hanem valahogy vágyok arra, hogy meghaljak. Nem sokára megyek vissza pszihiáterhez és ő csinál valamit majd. Pszihiáter tud segiteni valamenyit neked.
2013. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!