Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves tks szuka...

Van egy 2 éves tks szuka német juhászunk, és most egy 3 hónapos tks kölyök kan német juhászunk! Ivartalanítás elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés
sokan úgy vélik hogy barbarizmus a 21dik században ivartalanítás a szájkosaras pórázvezetés mellet! Valamint olvastam egy német juhászos könyvet ott is le van írva hogy jobb inkább elzárnia tüzelő szukát! valamit eben a könyvben az is szerepel hogy az ivartalanított szuka hajlamos a petefészek gyulladásra szóval maximum a kant ivartalanítanánk. nektek mi a véleményetek meglehet oldani a szuka elzárásával! félreértés ne essék nem akarjuk őket szaporítani nem azért vettünk mellé kant csak szintén ebben a könyvben szerepelt hogy inkább két különböző neműt válasszunk mert pl 2 szuka közt jobban előfordul bunyó mint 1 szuka és 1 kan között . Szóval mi egyáltalán nem akarjuk őket szaporítani hisz az plusz gond lenne meg a szukát is megterhelné. de őszintén szólva ivartalanítani se szeretnénk. szal kérdésünk vélemények ? megoldható elzárással ?
2013. ápr. 19. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

"valamit eben a könyvben az is szerepel hogy az ivartalanított szuka hajlamos a petefészek gyulladásra"


Ezt a könyvet akár tűzre is dobhatod...Az ivartalanítás lényege, hogy eltávolítják a petefészkeket, és a méhet.

2013. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
97%

A petefészek gyulladás nem lehet, mert az ivartalanítottnak nincs is.

A helyedben én a szukát ivartalanítanám.

2013. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát inkább a kant mivel a szomszédokban csak szuka van . de szeretnénk elkerülni ezt az egészet
2013. ápr. 19. 14:10
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

A szuka ivartalanítása lenne szerintem a megoldás. Ezt a könyvet, amit olvastál, dobd ki kérlek. Műtétkor minden esetben eltávolítják a petefészkeket!

Rengeteg betegség megelőzhető, ha korán ivartalanítva van a szuka. Nem lesz pyometrás, csökken a tejmirigy daganat előfordulásának esélye, nyugodtabb lesz.

Elzárás? Márpedig ha egy szuka ki akar szökni a kanhoz, annak egyszer sikerülni is fog, hiába minden óvatosság.

2013. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:
91%
A szukát - ha nem jársz kiállítani, nem tenyészted - már csak az egészségügyi kockázatok miatt is érdemes ivartalanítani, a kant pedig azért, mert ahogy írtad, a szomszédban ivaros szukák vannak. Az ivartalanítás egyikük részéről sem jár egészségügyi kockázattal (szukánál a méhet és a petefészkeket, kannál a heréket távolítják el).
2013. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Add oda a kutyáknak a könyvet széttépésre. :D

1. A tüzelő szukát el lehet zárni, s ez még mindig jobb, mintha nem tennéd, de mindkét kutya szenvedni fog a vágyakozástól.

2. Mint ahogy már előttem is írták, az ivartalanított szukának nincs petefészke, ami begyulladhatna.

3. Még az is ostobaság, amit a két nőstény kutyáról írt. Ha minden rendben van a falkasorrenddel, megfelelően vannak nevelve és foglalkoztatva, akkor két szuka is békében megvan egymás mellett. Viszont ismerek egy szuka-kan párost, akiknél ez nincs meg, s ők gyilkolják is egymást rendesen.

2013. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

8 éves ivartalnított kutyáim vannak, aki azt mondja hogy barbarizmus az egy idíóta,már bocs. A szuka petefészkét is eltávolítják, ellenben ha nem ivartalanítatod kockáztatod a nem kívánt vemhesülést, álvemhességet, petefészek gyulladást. Kan esetében a hererákot, meg azt hogy a tűzelési időszakban nagyjából megőrül a hormonoktól és mindent elkövet hogy a szukához jusson.

Nekem ilyen esetben mindíg az jut eszembe vajon a gazdik mit szólnának ha felgerjedt állapotban bezárnák őket egy ketrecbe, és a ketrecen kívűl ott lenne álmaik férfia, nője de nem jutnának hozzá. Na bravo.

2013. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

A többiek már előttem leírták, h mindent kivesznek.

Én is a szukát ivartalaníttatnám (elsőnek, aztán később a kant is).

Remélem ez segítségedre lesz a döntésben.

[link]

2013. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőt, de ha választani kell, akkor előbb inkább a szukát. Még ha külön is zárod őket egymástól, egy bármilyen kóbor kan simán megtalálja a szukádat és már kész is a baj. Hacsak nem lakásban tartod és a tüzelés ideje alatt egy percre se engeded ki felügyelet nélkül. Ha kutyás témában tájékozódsz, nézd meg az információ keletkezésének dátumát, mert az utóbbi években nagyot fordult a világ!
2013. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
azért rá kell kérdezi dokinál, az itteni doki (dorog) még mindig úgy műt, hogy csak a petefészkeket veszi ki, és bár jóval olcsóbb (a kicsit több,mint 10kg kutyámat 12ért ivartalanítaná) nem éri meg így. Inkább fogok fizetni többet.
2013. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!