Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki tudna segíteni? Lehetetlen...

Ki tudna segíteni? Lehetetlen a viselkedésem, pár lépésnyire vagyok a teljes megzavarodástól!

Figyelt kérdés
Mit tegyek, nem akarom ey időzített bombakènt leèlni az èletem! Agresszív vagyok ès kissè ön- ès közveszèlyes. A suliban a tanárok rám vannak szállva, mióta tehetetlen dühömben kivertem kèzzel az ablakot a lány mosdóban. Èn is kezdek tartani magamtól nemcsak a környezetem. A szüleim elválltak tízèves koromban. Apám alkoholista, rokkantnyugdíjas(szívinfarktust kapott), anyám szinte lelkibeteg, a jelenlegi barátja depressziós. A családi szennyesnek attól tartok lett egy kis nyoma bennem. Az igazatónőm el akart küldeni egy gyermekpszichiátriára, szerinte szakmai segítsègre van szükségem. Èrzelmileg labilis vagyok, ezt tudom. Mit tegyek? Segítenètek, kèrlek? 14/L

#veszély #félelem #érzelem #pszichológia #pszichiátria #szemèlyisègzavarok #családi problèmák #viselkedèsi nehèzsègek
2014. jan. 1. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hallgass a dirire! Az már tényleg durva, ha idegességedben bevered az ablakot ráadásul "közönség előtt"

Rengeteg felgyülemlett düh, fájdalom van benned, amit szemel láthatólag nem igazán tudsz kezelni, szerintem is jót tenne, ha segítséget kérnél szakembertől! Jobb most, mint hagyni, hogy elfajuljon, és később lásd kárát

2014. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lèpnem kellene a magam èrdekèben, de fèlek ennek súlyától. Fèlek, hogy olyan dolgokat tárnak fel bennem, amik fájdalmat okoznak a felszín felett, mert tudat alatt valahogy könnyebb viselni a terhet. Értek az èrzelmekhez, de a magam gondja már túlmegy a kompetenciámon. Az iskolapszichológus átnèz rajtam, szerintem nem akar egy ilyen mennyisègű terhet magára venni, mint èn vagy a hozzám hasonlók. Az osztályfőnököm csodabogárnak tart, szereti olvasni az írásaimat, verseimet, történeteimet. Ugyanakkor mègis azt mondja, más vagyok, mint az osztályom többi tagja.
2014. jan. 1. 23:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sokkal érzékenyebb típus vagy az átlagnál, mélyebben éled meg a veled történt traumákat, és szerintem már csak emiatt is érdemes lenne tényleg beszélgetni valakivel. Fájdalmas dolog feltárni ezket a dolgokat, és megpróbálni feldolgozni, de azt te is látod, hogy a "nem foglalkozom vele stratégia" nem igazán vezet jóra. A felgyülemlett feszültségnek valahogy úgy is ki kell robbannia, ha meg magadba fojtod és egyfolytában őrlődsz rajtuk az mindenféle betegségehez vezet. Nem csak pszichés de testi betegségekhez is! Az is egy jó dolog, ha ilyen művészi módon kiadod magadból, de nem elég! (Legalábbis nekem nem igazán volt az...)

Nem vagyok orvos, nem vagyok pszichológus, csak én is megjártam a magam poklát és utólag bánom, hogy a te korodban nem volt aki segítsen feldolgozni a dolgokat.

Gondold meg! Te egyébként amikor kiírtad a kérdésedet, milyen fajta segítségre gondoltál?

2014. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd, az iskola akaratod ellenére is kezdeményezheti a kivizsgálásodat, még akkor is, ha a szüleid ebben nem működnek együtt. (Végső esetben akár a családból is kiemelhetnek, intézetbe is kerülhetsz...)

A problémákkal szembesülni nem könnyű, de nem lehet azokat büntetlenül elfojtani, ha ezt teszed, akkor 20-30-40 év múlva is gondot fognak okozni. (És akkor sokkal több mindennel kell majd egyszerre küzdened, pl. azzal, hogy a saját gyermekednek is továbbadtad már a lelki nyavalyáidat... Ha elfojtod, akkor depresszió, pánikbetegség, fizikai betegségek formájában jelentkezik majd - életed végéig!)

Most olyan korban vagy, amikor a személyiséged még alakul, viszonylag könnyen helyre lehetne tenni a problémákat. Később ez csak nehezedik! De ahogy írtam, ez nem is feltétlenül a TE döntésed, akár szándékod ellenére is beutalhatnak pszichiátriára: kiskorú vagy, nincs beleszólásod.

Jobban jársz tehát, ha magad vállalod és együttműködsz. Én javasolnám a Vadaskert pszichiátriát, több tanítványom járt ott, illetve a saját gyermekem is. Nagyon jól érezte magát mindenki, jó szakemberek vannak és nagyon kulturált körülmények. Olyan az egész, mint egy jó kis tábor. Komolyan.

2014. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló: őszintèn magam sem tudom. Talán tanácsokat. Tippeket, módszereket arra, hogy hogyan fogjam vissza magam, hogy kezelni tudjam az indulataimat.
2014. jan. 4. 11:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Màsodik vagyok. Első körben pl kereshetnél valami intenzív sportot, az jó feszültség levezető, meg valaki hobbit amit szeretsz csinálni és elvonja a figyelmedet, meg valakit akicel tudsz beszélgetni a problémàidról! Nézhetsz relaxàciós gyakorlatokat a netről, de ha semmi nem jön be, akkor a doki szóba jöhetne..
2014. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
U.i. pl az osztályfőnököddel tudsz beszélgetni? Úgy tűnt a leìràsodból, hogy benne megbìzol, és ő mégiscsak felnőtt!
2014. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Második köszönöm a tippeket.
2014. jan. 4. 11:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, az ofőmnek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy egyszerűen csak leüljön velem beszèlgetni. Egyszer már megnyíltam neki, de azt azonnal meg is bántam. Szóval ő nemigazán megbízható szemèly.
2014. jan. 4. 11:47
 10/11 A kérdező kommentje:
3.válaszoló: igen, a Vadaskertet sokan javasolták(többekközt tanárok) Ha elmennèk oda ott hogyan tudnának segíteni a problèmámon? Nos(tudtommal) nincsenek pszichès betegsègeim. Válaszodból kiderült, hogy tanár vagy.
2014. jan. 4. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!