Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Pánikbetegség" ellen antidepr...

"Pánikbetegség" ellen antidepresszáns nélkül? Milyen gyógyszerek, vitamin, egyéb dolgok?

Figyelt kérdés
Lényegében kb. 2 hónapja kezdődött, egyik pillanatról a másikra elkezdtem remegni, szédülni, de leginkább csak remegés gyengeség volt. Azóta még egyszer volt ilyen,de akkor pluszban annyi volt, hogy még jobban ideges lettem, hogy mi is ez. Akkor elküldtek pszichiátriára, pánikbetegséget diagnosztizáltak. Azóta folyamatos fejfájás néha remegés van. Antidepresszánst viszont nem akarok szedni. Közben még az is kiderült, hogy kb 5-6 éves tünetegyüttes ami fenn állt PCOS-t takart, valószínű inzulin-rezisztenciával.

2014. jan. 2. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem olyan durva pánikrohamokról van szó, akkor érdemesebb inkább gyógyszer helyett elmenni egy normális orvoshoz, aki egyrészt segít abban, hogy kiderüljön mi váltja ki a rohamokat és azokat a dolgokat megoldani, így nincs mi kiváltsa a rohamokat, illetve addig is pánikkezelést tanulni! Ugyanis a pánikrohamokat meg lehet tanulni kezelni, vannak erre technikák, amiket akkor alkalmazol, ha érzed, hogy kezdődik a dolog.

Én már lassan 1 éve gyógyszeres kezelés nélkül kigyógyultam a pánikbetegségből. Pszichológus és jógázás segítségével.

2014. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is a pszichológus a te utad, ő nem ír fel gyógyszert viszont közösen rájöttök, hogy mi az alap baj lelki szintem, ami kiváltotta ezt a reakciót.

És a mozgás. Az izmok mozgás közben égetik a cukrot, az inzulin rezisztencia miatt a táplálkozásra és a mozgásra kell nagy hangsúlyt fektetni. Holmi bogyók ezt sosem fogják megoldani.

2014. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az orvosi marihuána segíthet. Svájcban, Csehországban be lehet szerezni receptre.


[link]

2014. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okot szerintem tudom. Javítás megkezdve, viszont tünet előjön, ha ki kell mennem a házból. Önértékelési gondok, (ez az egyik ok, amiért hanyagolnám az antidepresszánst, mert akkor meg a hízás miatt megint ott vagyok, ahol elkezdtem) soha nem helyeztem magam előtérbe stb. Régebben is jártam pszichológushoz, de gyermekkori okok miatt. Magnézium tényleg használhat valamit?
2014. jan. 2. 19:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve, azon gondolkoztam,hogy lehetséges nem is roham volt, csak az inzulin-rezisztencia miatt volt, mert az a tipikus belső remegés-ideg volt az első, semmi más.
2014. jan. 2. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne keress szervi okokat a pánikod mögött, mert sohasem fogsz meggyógyulni. Tudom miről beszélek.

Az inzulin rezisztencia nem okoz látványos tüneteket. Meg kell tanulnod különválasztani a kettöt.

A pánik leküzdésének leghatésosabb módja a statikus izomlazítás, és a légzéskontroll. Ezt taníttasd meg egy pszichológussal, vagy nézz utána.

Én nagyon súlyos állapotból jöttem vissza nagyon rövid idő alatt, és hat éve nincs rohamom.

A gyógyszerellenesség egy emocionális dolog. Ha meg akarsz gyógyulni, logikusan kell dönteni...

2014. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én több mint fél éve tünetmentes vagyok. Nekem a pszichológus sokat segített, illetve a rendszeres mozgás, masszázs, vitaminok (kálcium-magnézium-cink, B vitamin).
2014. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Melinda19840814 válasza:

Szia!

Nekem rengeteget segített Szondi Gábor Pánik Tények és Tévhitek című könyve, hogy megértsem ezt az egész állapotot, és kezelni tudjam. Közben pedig Remotív Extrát szedek, és B vitamin komplexet, és napról napra jobban vagyok! :)

2014. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyógynövényes nyugtatók segíthetnek, pl. valériána - macskagyökér -, ha még is csak pánikról lenne szó. Esetleg levendulás fürdő, meditáció/vagy ima, az utóbbi is egy fajta meditáció is / ne értsd félre /.

De ne kezeld magad vele, amíg doki nem látott, mert pánik betegnek is csak akkor mondható ki vki, hogyha semmi egyéb más betegség nem áll a háttérbe, ami a te esetednél nincs így.

2014. ápr. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!