Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek kényszerbeteg vagyok?

Szerintetek kényszerbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy már jó pár éve küzdök a gondolataimmal, amit már úgy érzek hogy ez kényszerbetegség. Akaratlanul jönnek, általában negatív gondolatok és néha annyira elfajulnak hogy órákig nem tudom abbahagyni mert ismételgetnem kell azt hiszem hogy akkor nem történik meg vmi ha elismétlem. A baj az, hogy pl. nem mindig tudlk tanulni tőle mert csak arra a gondolatra tudok gondolni és ismételgetem. Sajnos a cselekvéseimben is megmutatkozik néha, pl. Többször meg kell érintenem vmit és úgy elmondani egy bizonyos gondolatot ha éppen akkor jelentkezik. Remélem nem néztek őrültnek, szerintetek mit tegyek?
2014. jan. 2. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

igen

pszichológus

2014. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy őrült!

Igen ezek kényszeres gondolatok és cselekvések.

Viselkedés therápiával jól oldható, pszichológus / nem pszichiáter/ tud neked segíteni.

2014. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem téneg itt az ideje hogy felkeressek egy szakembert, csak eddig nem mertem elmenni mert azt hittem elmúlik, meg azért félek hogy mit gondolnak mások.
2014. jan. 2. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés: az ismétlés által

megerősítünk valamit, vagy inkább szabadulunk tőle?

vannak vallásos emberek, akik úgy gondolják,

minél többször mondják el ugyanazt a szöveget (klasszikusan egy imát)

annál nagyobb eséllyel szabadulnak valamilyen "bűn"-ből.

ha a "bűn"-t úgy értelmezzük, mint megkötözöttséget,

akkor az ő logikájuk valami olyasmi lehet,

hogy a megkötözöttségből való szabadulás módja az ismétlés.

2014. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy őrült. De jó lenne orvoshoz fordulni a panaszoddal. Kezdetnek én a háziorvost javasolnám. Neki is vannak ismeretei, javaslatai, és ha nem jön össze, akkor a megfelelő szakorvoshoz irányítani.
2014. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!