Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nagy a baj, hatalmas...

Nagyon nagy a baj, hatalmas pánik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok, mert nagyon nagy a baj!!

18 éves vagyok. Többször is kaptam már "hatalmas" rohamot. Az első márciusban kezdődött. Egy hét alatt lefogytam 5 kilót. Aztán a nyáron elmúlt az állandó félelem, majd szeptemberben újra kezdődött, olyannyira, hoyg azt hittem, hogy magántanuló leszek. Járok pszichológushoz, aki azt javasolta, hogy feküdjek egy hétre kórházba, de nem tettem. PSzichiáternél egyszer voltam, aki felírt gyógyszert, de nem szedtem be. Utána elmúlt minden magától, büszke voltam magamra. Mígnem újra előjött, a Szalagavtóm miatt. Annyira, hogy azt hittem, nem tudok résztvenni rajta. Közölték is, hogy nagyon megváltoztam. DE EZT IS LEKÜZDÖTTEM!! Viszont. Most elkezdődött a szünet, és SZilveszterkor a barátom miatt kaptam egy rohamot. Azóta hiába beszéltünk meg mindent, nagyon rosszul vagyok. Abban a pillanatban gyomorgörcsöm volt, és szapora szívverésem, hánytam is. Ez elmúlt. MA viszont akkora félelem támadt rám, hogy úgy érzem tényleg nem bírom! Így még sose éreztem. Azt érzem, hogy inkább befeküdnék egy kórházba, vagy szenék gyógyszert, csak múljon el!! Apuval ilyenkor mindig beszélek. Miután ez elmúlik, úgy érzem, hogy hülye vagyok, és nem kell gyógyszer, se befeküdni, és, hogy túlreagálom az egészet. Aztán megint jön a roham, és azt érzem, hogy semminek nincs értelme, és hogy tényleg szét vet a félelem, és nem bírom! Apu mondta, hogy de igenis bírom, és foglaljam le magam valamivel. De ilyenkor lefoglalni se tudom!

Nem tudom, mi lesz velem a napokban. Ma kb. 11-től 14ig tartott a "roham", aztán egy kis szünet, aztán 6-tól megint, aztán megint kis szünet. Tényleg nem bírom már. Ilyenkor azt is megbánom, hogy APut így leterhelem. Estére mindig jobb, és akkor nem értem az aznapi viselkedésem. Viszont így nem merek a holnapba vágni. KÖNYÖRGÖM adjon valaki tanácsot, aki ilyen helyzetben volt! A pszichológusom mondta, hogy nem lesz semmi baj, nem történhet nagy baj, hiába érzem ezt, megőrülni nem fogok. Amit tudok is. De ilyenkor TELJESEN elborul az agyam és nem vagyok önmagam!! Hiába tudom nyugodt állapotban, hogy nem lesz baj, ilyenkor BEKATTANOK. Ki volt így????? KÖNYÖRGÖM.:(


2014. jan. 3. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A márciusi roham okát nem írtad meg. Na, meg azt sem, hogy a fiúd ugyan már mitől okozott Neked újabb rohamot?
2014. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pánikroham, kezelhető ill. kordában tartható. Attól tartok, hogy a kiváltó okot senki nem tudja, lehet vele élni, de a környezetet is megviseli. Ebben az életkorban még lehet számítani arra, hogy kinövöd, de az biztos, hogy erős önkontroll kell és olyan rendszeres elfoglaltság, ami nem hagy időt a pánikhoz vezető gondolatok kifejlődéséhez.
2014. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Márciusban attól volt, hogy a barátomat majdnem elvesztettem, mert rendszeresen hisztiztem. Ennek hatására minden nap rettegve mentem iskolába.

Most, az váltotta ki, hogy a barátom egyszer már szakítot velem, és féltékeny voltam egy lányra, és kedvelte facebookon a profilképét. Tudom, hogy buta indok, de akkor súlyosodott el így.

Hogyan tudom kezelni? Akkor ugye nem bolondulok meg? És ha egész nap tart? Az a baj, hogy sportra, meg semmire nincs időm, mert 3ra érek haza az iskolából, és kb. 8ig tanultam régen.

Tudom, hogy megviseli a környezetet, de hogy csináljam az önkontrollt, ha nem vagyok olyankor ura magamnak? Nagyon rossz.

2014. jan. 3. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Járj tovább a pszichológushoz, és dolgozz a problémák okain (és ez nem is mindig megfogalmazható, nem a hétköznapi történések okozzák, sokkal mélyebben van...) Idővel a terápia tud segíteni. És még az is lehet, hogy pont a terápia erősíti fel a rohamokat, én évek óta tünetmentes pánikbeteg vagyok, de a terápia alatt voltak rohamaim. De ez nem baj, csak ideiglenes! Pont ez fog segíteni! Nekem legalábbis a terápia alatti rohamok idővel nagyon hasznosnak bizonyultak, mert felhozták mélyről a problémáimat. Az segített, hogy megfigyeltem a roham alatt az érzéseimet, hogy pontosan mitől is félek. Mert a roham nagyon fontos üzeneteket közvetít, próbáld meg "meghallani" ezeket az üzeneteket, mert fontos!
2014. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"DE EZT IS LEKÜZDÖTTEM!! "


Gondolom, azt hitted, te egy hős vagy, pedig a túrót! Ez egy ilyen betegség. És ha nem mész vissza a pszichiáterhez, újra gyógyszert felratni, és türelmesen szedni, legalább fél évig, akkor előbb utóbb nyálcsorgató idegbolond leszel. Ezt csak így lehet leküzdeni, és nem bátorsággal. Higyjél nekem, végigcsináltam.

2014. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!