Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye nem lesz bajom, ha...

Ugye nem lesz bajom, ha elkezdem szedni a gyógyszereket?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Kb. két éve voltam először pszichológusnál, de nem hatott, így mentem a következőhöz. Úgy tűnt, hogy javulok. (semmi rohamom nem volt addig.)

Márciusban kaptam az elsőt, amikor állandó félelemérzetem lett. Lefogytam öt kilót, nem tudtam tanulni, amint haza értem a suliból, megpróbáltam aludni.

Aztán ez elmúlt. MAjd szeptemberben visszatért. Szintén hatalmas félelem, már ott tartottunk, hogy nem fogok tudni iskolába menni. Voltam pszichiáternél, aki felírt valamilyen gyógyszert, de nem szedtem be. Ismét elmúlt magától.

Majd novemberben visszajött a félelem, a Szalagavatóm miatt. Ott tartottam, hogy nem merem megcsinálni a táncot, de ezt is leküzdöttem.

Elmúlt.

És most szerdán visszajött, pont SZilveszterkor. Olyan nagy "rohamom" lett, hogy elkezdett hevesen verni a szívem, és gyomorgörcsöm volt. Alig tudtam enni valamit. Utána azt éreztem, hogy megbolondulok, és, hogy nem merek tükörbe nézni. Ez folytatódott. Amint felkeltem reggel, nagyon féltem, hogy megőrülök, és reggel 10-től kb. este 21-ig szorongtam kisebb-nagyobb szünetekkel.

MA voltam iskolában. Este megnyugodtam, de nem tudtam aludni, és azt éreztem, hogy már nyugodt állapotban sem vagyok önmagam. Az iskolában pedig szorongtam, és azt éreztem, hogy nincs értelme semminek. Nem bírtam ma se enni, csak egy banánt és egy szelet kalácsot sonkával.

Azt hittem, begolyózom.

Aztán most a rokonom felhívott egy pszichiátriát, és közölte, hogy nagyon sürgős, így holnap délelőttre, iskola helyett kaptam beutalót.

Be is megyek, fogad a doktornő, elméletileg jó orvos, és "be van táblázva".

Na most egy csomó ember nyugtatgat, hogy ha felír gyógyszert FOG segíteni,és, hogy 18 évesen nem fognak nekem erős gyógyszert írni, és, hogy rögtön várhatom a változást.

Én viszont nagyon félek, hogy egy vadidegen orvos, és, hogy mi van, ha rossz gyógyszert kapok, vagy nem hat....én több napot nem bírok így ki!

Nyugtassatok meg kérlek, hogy minden rendben lesz!


2014. jan. 6. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz. Persze egy ilyen súlyos szorongást már nem tudsz gyógyszer nélkül leküzdeni. Nyugtatót azért szedhetnél. Nekem nyugtatóval /Xanax 0,25/ sikerült kijönnöm ilyen súlyos fogyással rettegéssel járó generalizált szorongásból. Biztos kapsz majd antidepresszánst is. Van aki ettől gyógyul meg. Nekem sajnos ez utóbbi nem volt jó.
2014. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 S. Balázs ***** válasza:

Minden rendben lesz, de nem egyik napról a másikra, és sok munkád lesz benne.

A pszichiáterrel és a gyógyszerrel annyiban vigyázz, hogy azok csak a tüneteket próbálják oldani, és ha sikerrel is, tudnod kell, hogy itt még nincs vége a meccsnek, igenis találnod kell egy jó pszichológust, akinek segítségével az okokat is ki tudod gyomlálni. És persze pszichológus gyanánt sokszor megteszi egy-egy jó beszélgetés vagy jó könyv is, ami elgondolkodtat. Leltárt kéne tartanod, hogy mi hiányzik az életedből. A mai világban általában az értelmes célok hiányoznak az emberek életéből, s ha nincsenek valós célok, nincsen motiváció, s marad a hülyeségeken agyalás.

Ha szereted a természetet, találj egy társaságot, akikkel el lehet menni kirándulni. A jó társaság mindenképp fontos.

2014. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!