Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálom a gyerekeket és...

Miért utálom a gyerekeket és az anyukákat?

Figyelt kérdés
Nem értem magamat. Ha belépek egy üzletbe és látok egy anyukát a gyerekével, akkor mindig feljön bennem az utálat, amikor odamegy hozzá a kisgyerek, belekapaszkodik az anyuka lábába, értelmetlenül csacsog valamit, mosolyog, az anyuka meg türelmesen reagál...tegnap is ez volt. Tök normális volt az anyuka is, meg a kisgyerek is, nem voltak hangosak, nem randalíroztak, semmi, de bennem mégis utálatot keltettek, főleg a szabad viselkedésük. Hozzáteszem, hogy velem gyerekkoromban nagyon türelmetlen volt mindenki és ha szabadosan mertem viselkedni, akkora pofont kaptam, hogy a fal adta a másikat. De ezeknek a gyerekeknek mindent szabad. Vinnyoghatnak, belepofázhatnak két felnőzz beszédébe... lehetséges, hogy irigy vagyok? Egyre nagyobb problémát okoz ez az ellenszenv, mert amúgy teljesen alaptalan és tök normális emberekkel szemben jön elő.

2014. jan. 8. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Egy szó: irigység.
2014. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ez a saját sérüléseidből adódik. Nem azokat az anyukákat és kisgyerekeket utálod, hanem a te saját kisgyerek-szülő élményeidet, csak ugye ezekre az emberekre vetíted ki. Érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, ő segít feldolgozni a gyermekkori sérelmeidet és utána másképp fogsz hozzáállni az idegen anyukákhoz-kisgyerekekhez.
2014. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zabmester ***** válasza:
32%
Én is azt gyanítom, hogy mivel veled nem így bántak gyerekkorodban, most emiatt "utálod" azokat, akiknek ez megadatik, és azokat is, akik ezt megadják a gyerekeiknek. De tudatosan tehetsz ellene, vagy ha egyedül nem megy, akkor kérhetsz segítséget szakembertől.
2014. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha "normális" anyukáknál és gyerekeknél van ilyen, akkor talán te is szeretnél már gyereket és valamiért most nem lehet és irigy vagy?

Viszont ha olyan helyzetekben van, amikor pl. egy gyerek rosszul viselkedik és nem szólnak rá a szülei (pl. rugdos a gyerek a koszos cipőjével a buszon, anyuka egy szót nem szól, egy ruhaüzletben dobálja le a ruhákat a gyerek a földre, az eladók rászólnak, mert anyuka nem, és még felháborodik, hogy mertek az ő gyerekére szólni) az engem is idegesít és szerintem nincs benne semmi rossz, irigység.

2014. jan. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Én nem utálom őket, de idegesíteni bizony tudnak...
2014. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Téged alapból nem a szülő és a gyerek zavar, hanem az anya türelmes viselkedése a gyerek felé. Ha azt látnád, hogy lekever neki egy jó nagyot, pillanatnyi elégedettséget, elégtételt éreznél. Úgy ahogy írod, irigység részedről.

Hiányzik az emlékedből az ilyen jellegű anya-gyermek viszony, ezért nem szereted látni és szembesülni vele, mert tudod, hogy visszahozhatatlan.

Csak rajtad múlik, hogy szeretnél-e ezen változtatni, vagy dühöngeni akarsz életed végéig. Azt hiszem a megoldás az lenne, hogy megbocsájtasz és elengeded.

2014. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezek az emlékek tényleg hiányoznak és tudom, hogy erre lett volna szükségem és nem kaptam meg...amúgy utálom ezt az érzést, ráadásul pont olyanokkal szemben, akikről tudom, hogy normális emberek. Érdekes módon akiknek igazi, neveletlen gyerekük van, azok ne idegesítenek, azokat inkább kiröhögöm.
2014. jan. 8. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha már felfedezted magadban a projekciót, az már egyenes út a "gyógyulás" felé. Hidd el, végigcsináltam! Érdemes lenne szakember segítségét igénybe venni, már csak azért is, mert ezeket a sérüléseinket szépen örökítjük tovább (észrevétlenül) a gyerekeinknek is.

Arról nem beszélve, hogy - tapasztalatból írom - ha sikerül "meggyászolni" a boldog gyermekkor, az ideális szülő képét, ami nekünk nem adatott meg, akkor sokkal kiegyensúlyozottabbá válunk az élet minden területén. De amíg ez a kép ott él bennünk, hiányként, addig mindenben gátol.

(Hidd el, értem, hogy miről írsz, én egyszer pánikrohamot kaptam, amikor egy apuka megsimogatta a kislányát a szemem láttára! Nem bírtam nézni, szabályosan rosszul voltam és tényleg, fizikailag is rosszul lettem a jelenettől!)

2014. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!