Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy annak...

Miért van az, hogy annak ellenére, hogy soha nem fogyasztottam drogot, drogosokra is jellemző tüneteim vannak?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok és pszichiáterhez járok. De amikor a droghasználat tüneteiről olvasok, komolyan mondom, néha a saját állapotomra ismerek. Motivációhiány, bizalmatlanság, ellustulás, érdektelenség, állandó kedvtelenség, alvászavarok, étvágytalanság, szexuális vágy csökkenése... ezek mind jelen vannak. A legjobban a motivációhiány aggaszt. Nem hiszek komolyan a vágyaimban. Gyakran kesergek azon, hogy nem vagyok sikeres a szerelem terén, de igazából teljesen érthetőnek érzem, hogy nem vonzom a lányokat; én se találnék egy ilyen embert vonzónak, aki ráadásul elég gátlásos is. Az életem unalmas és ingerszegény. Kevés barátom van, azok is messze laknak tőlem. Rengeteget vagyok egyedül, mert a szüleim állandóan dolgoznak, én meg csak itthon ülök és tanulok. Nem szeretek új helyekre úgy menni, hogy nem ismerek ott senkit. De ami igazán szomorú az az, hogy annyira nem is érdekelnek az emberek.



Hogy lehet ebből kijönni?


2014. jan. 12. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Antideppreszánsokat szedsz?
2014. jan. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ezek nem feltetlenul drog tunetei, hanem depresszioje. En ugyanezzel kuzdottem/kuzdok amiota elkezdtem az egyetemet es kiaszakadtam az osztalyombol akikkel 8 szuper evet toltottem egyutt (ennek 2 eve)..mostanra kezdtem el latni az alagut veget, es hidd el, hogy eddig az icipici fejlodesig is batomi nagy , rogos es szar utat kellett megtennem. Sok pici dolog tud segiten, pl nekem az, hogy azokat az almaimat, amiket masok kinevettek, es ezert en is eldobtam, azt visszatuztem magam ele celul. De az is nagy fordulopont volt, amikor tajottem, hogy ha jobban akarok lenni, azert muszaj lesz tennem is, nem eleg tervezgetni. Ebben a fazisban vagyok most, hogy alig birom ravenni maga, valamire, de amikor megtettem, az baromi jo erzes. Kicsiben kezd el, pl fogadd meg h minden nap 3x fogsz fogat mosni. A lanyokrol meg annyit, hogy amig ennyire akarod h megtortenjen, addig nem fog. Koncentralj magadra, tanulj meg egyedul es onalloan elni. Ne vard tole a boldogsagot, mert nem egy csaj fogja azt meghozni, azt neked kell elerned, egyedul! Ez nagyon fontos! Abban a pillanatban, hogy elegedett leszel sajat magaddal, es nem erzed, hogy valami masnak kell boldogga tennie, abban a pillanatban meg fog jelenni egy lany az eletedben. Es ez mindenre vonatkoztathato. Amikor lemondassz rola, akkor fogod megkapni (klasszikus Segits magadon, az isten is megsegit cucc)
2014. jan. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja es olvas el Andrew Matthews: Élj vidáman c. Konyvet! Nekem baromi sokat segitett! Amcsiknak irodott, ugyh neha a stilus kisse szajbaragos, de az alapelv es az uzenet rajtam nagxot lenditett! Neten megtalalod pdf formaban magyarul!
2014. jan. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem elég, ha vágyaid vannak. Konkrét, leírt, részletezett, határidővel ellátott célokra van szükséged, olyanokra, amik összhangban vannak a belső értékeiddel. Akinek ilyen céljai vannak, azok egyszerűen túl elfoglaltak annak megvalósításával ahhoz, hogy idejük legyen szomorkodni.


Ha olvasni nem szeretsz, jó szívvel tudom ajánlani Brian Tracy Phoenix szemináriumát.

2014. jan. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán csak még nem jöttél rá, hogy mi az ami érdekelne, ami miatt érdemes erőlködni, tervezni. Beszéltél erről a pszichiáternek? Hátha ő tud valamit segíteni.


"hogy lehet ebből kijönni"

Hajadnál fogva saját magadat tudod kihúzni. Mozgás torna, futás sokat segíthet. Jóga és még számos mozgás terápia

2014. jan. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1.: Igen, szedek, bár nehezen tudtam rávenni magam. Viszont az a szakember, aki felírta őket, biztosított róla, hogy nem okoznak függőséget (ezt tapasztaltam is - sokszor kihagyom, pl. ha nem otthon alszom) és nincs más, maradandó káros hatásuk sem. Megbízom benne.



#2.:


"A lanyokrol meg annyit, hogy amig ennyire akarod h megtortenjen, addig nem fog. Koncentralj magadra, tanulj meg egyedul es onalloan elni. Ne vard tole a boldogsagot, mert nem egy csaj fogja azt meghozni, azt neked kell elerned, egyedul! Ez nagyon fontos! "


Tudom, ezt már én is megtanultam. De ez nem könnyíti meg a helyzetet, ha pl. a boldogság, a kiegyensúlyozott élet egyik feltétele a rendszeres szex. Ezt most nem ironikusan írom, egyszerűen könnyebb úgy boldognak lenni, ha bizonyos alapfeltételek adottak. Azzal együtt, hogy "a boldogság belülről jön", még mindig szüksége van egy embernek pl. mindennapi étkezésre.



"Abban a pillanatban, hogy elegedett leszel sajat magaddal, es nem erzed, hogy valami masnak kell boldogga tennie, abban a pillanatban meg fog jelenni egy lany az eletedben. "



Tudom, de ez az, amire képtelen vagyok. Nem bírom egyszerűen túltenni magam rajta, hogy kb. semmi nem úgy alakult az életemben, ahogy azt kamaszkoromban elképzeltem. Ahhoz képest, amiket el szerettem volna érni, egy magányos, lelki sérült lúzer vagyok. Ezt a kérdést is én írtam ki:



http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Látható, hogy nem csak a lányok nem akarnak összejönni, hanem más sem. Teljesen világos számomra, hogy mivel kéne foglalkoznom, pontosan tudom, hogy mi érdekel, és volt is rá lehetőségem, hogy külföldön azt tanuljam. De gyáva voltam hozzá, nem szerettem meg az ottani életet és féltem attól, hogy magamról kell gondoskodnom és másokkal kell majd együtt élnem. Pedig talán pont ez lenne az a löket, amire szükségem lenne.



"Amikor lemondassz rola, akkor fogod megkapni "


Ezzel nem értek viszont egyet, és úgy látom, az utánad következő válaszadó sem. Szerintem arra gondoltál, hogy ki kell tartani valami mellett, de nem rágörcsölni kell, hanem tenni érte.


A könyvet amúgy olvastam.



#4: Szerintem igazad van. Szeretek egyébként olvasni, a szerzőtől több könyv is van itthon.



"Talán csak még nem jöttél rá, hogy mi az ami érdekelne, ami miatt érdemes erőlködni, tervezni. Beszéltél erről a pszichiáternek?"



Valójában tudom, mi érdekel. Csak hagytam magam eltántorítani tőle, nem vettem komolyan a vágyaimat. Most meg vegetálok egész nap, egyedül.

2014. jan. 12. 13:10
 7/7 anonim válasza:

2es vagyok) Hát az tök jó, hogy ennyire tisztán látod a hibáidat. Tudod, mit kell fejlessz. Sok embernek mar ez se megy. Igen, a lemondast ugy gondoltam, hogy nincs ra szukseged, teljes ember vagy nelkule is, csak mint kiegeszito boldogsag, vagysz ra.

De abban nincs (szerintem) igazad, hogy a boldog életnek vannak alapfeltételei. Szerintem 1 dolgot kell lekűzdeni:a magányt. És ehhez nem kell nő. Sőt a barátok sokkal jobbak ilyen idoszakokban, vagy a csalad, ha van akihez tudsz fordulni kozuluk (nekem pl.egyik sem volt, csak egy kapcsolatom, ami rament arra hogy en igy elsullyedtem. Pedig regota egyutt voltunk es nagyon szerettuk egymast, elso szerelem, hasonlok. Ezert mondom, hogy a baratok sokkal tobbet tudnak segiteni, mert azok kilrobalt,torhetetlen kapcsolatok, a parkapcsolat pedig nagyon torekeny. Foleg ha arrol van szo, h valamelyik fel hosszasan beteg)


Es sosem keso ujrakezdeni.nincs semmi veszve, 36 evesen is ugyanugy lehet talalni utat, mint 18 evesen. Csak sokkal sokkal nehezebb. Nem altatlak, nagyon hosszu es nehez ut all meg elotted. Kuzdj meg a hatranyossagaiddal, mert meg lehet! Csak az is rohadt nehez. Kerj tanacsot a pszichiateredtol hogy milyen modszerrel tudod magad fejleszteni minden teren (motivacio teren is lehetseges)


Es meg1x, csak magadtol vard a megoldast. Ne akkor akarj boldog lenni, ha lesz baratnod. Utana majd az lesz a baj, h nincs diplomad. Ha az meglesz, akkor az lesz a baj, hogy nincs sajat lakasod. Aztan az, hogy nincsenek gyerekeid. Es ez igy folytatodik amig egyszer csak raeszmelsz, h az eletnek vege. Ne holnap akarj boldog lenni, hanem ma.

Es tegyel erte. Komolyan. Fizikailag. Jarj sportolni, egyel valtozatosan es egeszsegesen, aludj normalisan,keresd fel a barataidat, beszelj veluk.


Jja es meg valami:sztem csereld le a pszichiatert pszichologusra. A gyogyszeektol valo fuggoseg csak megerosit a sajat elkepzelesedben arrol, hogy gyenge vagy. Allj a sajat sarkadra, es ne a tuneteket probald kezelni, hanem a kivalto okot. Nehezebb, hosszabb, de sokkal inkabb megeri.

2014. jan. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!