Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás hiány okozta hallucinációk?

Alvás hiány okozta hallucinációk?

Figyelt kérdés
Sajnos velem is megfog történni, mivel egyetemre fogok járni, hogy sok lesz a tanulás és kevés az alvás. Hallottam, hogy a "nem alvás" hallucinációkat okoz, de milyeneket? A kivetített félelmeink? mondjuk pl.: óriás pók

2014. jan. 12. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ez baromság. Elvégeztem egy kifejezetten nehéz mérnökszakot, és soha nem volt ilyen élményem. A nem alvás okozta hallucinációk több napos folyamatos ébrenlét, vagy esetleg több hónapnyi 3-4 óra alvás után jöhetnének csak, márpedig ha így viselkedsz az egyetemen, akkor nagyon buta vagy. Ugyanis alvás közben rögzül, amit tanultál. Tanulni csak úgy tudsz hatékonyan tehát, ha tisztességesen alszol is.
2014. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem okoz hallucinációt, de egyensúlyzavart igen.


Nem kell állatnak lenni, kell egy normális napirend, amihez igazodni kell, és ha nem megy hát nem megy.


Alvás rovására semmi se mehet.

2014. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21L vagyok, soha nem alszom. ha mégis sikerül, az reggel 7-10 között van. hallucinációnak nem nevezném, de 3-4 éve érzem úgy, mintha folyamatosan álmodnék...
2014. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, okozhat, de csak ha NAGYON túlzásba viszed a nemalvást, mondjuk több napig nem alszol. Ilyet azért csak nem csinálsz...
2014. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy okozhat, de a rettegett "éjtnappallátévetanulás" szerintem olyan egyetemistáknál fordul elő, akik vagy túlvállalják magukat, vagy rossz az időrendjük. A többségnél a tanulás úgy működik, hogy bármilyen sok vagy kevés az anyag, a vizsga előttig halogatja, és aztán pár napba besűrítve akar mindent egyhuzamban megtanulni, miközben 10 percenként elkalandozik a figyelme, felnéz facebookra, eszébe jut, hogy milyen régen gereblyézett a kertben, meggyőzi magát, hogy tanulás közben kéne egy jót kocogni vagy kutyát sétáltatni, éhes lesz, aztán evés után pihen egy órát, mert tele hassal nem lehet emészteni, eközben elkezd olvasni egy jó könyvet, amit még több időt vesz el. Általában, én úgy veszem észre, az akaraterő hiánya a tanulás legnagyobb ellensége, nem a leküzdhetetlen mennyiségű anyag :D Tapasztalatból beszélek, most se ezen az oldalon kéne lógnom. Tavaly külföldön voltam év közben, és úgy írtam meg egy esszét, hogy amikor elküldtem, akkor már indulnunk kellett a reptérre, és mindenki ment ki a bőröndökkel az ajtón, mert annyira nem volt kedvem az iskolai dolgokkal foglalkozni a napsütéses, élménydús külföldi környezetben.



De visszatérve a kérdésre: nem fog veled megtörténni, ne félj. Csak napirend szerint tanulj, amit jól állítasz össze és betartasz.

2014. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*tele hassal nem lehet tanulni
2014. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vivie válasza:
Igenis okozhat hallucinációt. Főleg stresszel keverve. Nővérem teljesen kimerült, tanult, vizsgázott, dolgozott közben napi 8-10 órát és már olyan szinten volt, hogy remegni kezdett és hallucinált. Nem olyan nagyon rémisztő dolgokat szerencsére.
2014. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Senki sem vitatja, hogy okozhat ilyet, inkább az a kiindulási pont, hogy nem kéne odáig eljutni. Abból, hogy egyetemista valaki, egyáltalán nem következik, hogy el kéne jutni egyszer is erre a szintre, akármilyen nehéz szakon is van valaki.
2014. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

igen ha nem alszol pl 50 órán át az agyad már elégé oda van ahhoz hogy hallucinálj

ne arra gondolj hogy megtámadnak az alienek a 8.utasból

van hogy 48 órázok és ha az első kb 30 nem volt alkalmam aludni utána már nem merek nehogy ne keljek fel :)

pl ülök és a szemem sarkából mintha mozgást látnék odanézek nincs ott semmi

ülök tovább olyan mintha valaki bejött volna odanézek semmi stb stb

nem is a hallucináció a legjobb szó rá inkább olyan alvástalan félálom

2014. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NopeAndDope válasza:

Rettenetesen alszok pl. Most is valószínűleg hajnal 2kor fogok elaludni és már 6kor kelek ez megy Szeptember óta.

Hallucinációnak nem nevezném de gyakran hallok valami zenét.

Amikor ez először volt tudtam hogy nem kéne hallanom a dallamot de mégis hallottam

őszintén nagyon besz4rt4m

2019. ápr. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!