Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire lusta?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kórosan lusta vagyok, most tanulnom kéne sokat, de van hogy egész nap a könyv előtt ülök, de rá se tudok nézni, mert folyamatosan jár az eszem valamin, bármin, akár rossz akár jó dolgokon. Képtelen vagyok dolgozni, tanulni (jó még dolgoznom nem kell, mert még suliba járok vagyok, és 16 vagyok). Csak a zene érdekel, de az folyamatosan, nem szeretek olvasni, sőt, még TV-zni is lusta vagyok. Régebben azt hittem gépfüggőség, mert sokat gépezek, de valójában, ha nem gépezek, akkor sem tudok tanulni. Tudom, hogy az az egyetlen megoldás, hogy leülök, és megtanulom amit kell, de nem tudom megcsinálni. Rohamosan romlanak a jegyeim, és ez megalázó, kezdek félni mi lesz ennek a vége. Meg akarok változni! Mit csináljak? Tényleg normális válaszokat, ha kérhetem! Kösz!

2014. jan. 12. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
sportolj, keress egy hobbit, valamit amiben le tudod vezetni a felesleges energiákat, amiben kiéllheted magadat és akkor a tanulás is könnyebben fog menni.
2014. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Feszült vagy, az a bajod, vagy csak olyan fáradt hogy egyszerűen nem tudsz koncentrálni semmire.

Én érettségi előtt voltam így ezzel túl hajtottam magam, mert hát alapból nagy volt a hajtás, és egy magántanár akihez jártam matekozni ő javasolta hogy pár napot vegyek ki és pihenjem ki magam, felejtsem el a tanulni valókat akár sürgős akár nem dobjak minden félre, és csináljam amit szeretek ami levezeti a stresszt amiben örömöm lelhetem, és pihenjek sokat.

Nekem ez bevállt.

Szóval amint teheted dobj félre mindent. És pihenj, keress valami elfoglaltságot. Egy a lényeg hogy ne agyalj mindenen hanem keress egy olyan dolgot ami leköt és arra koncentrálj ha így kipihented magad akkor már jöhet a tanulás. Ha érdekel a zene akkor hallgass nyugtató zenéket halkan akár tanulás közben is. Én utáltam hatalmas csendben tanulni mindig igényeltem egy háttérzajt.

2014. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Írj puskát és nem fognak romlani a jegyeid! ;)
2014. jan. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BalaZS7 válasza:
igen, írjon puskát, hogy 2 egyest kapjon...-.-"
2014. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Puskát xD. Nem csak a jegyeimmel van a gond, meg én már hosszútávon gondolkodom. Valószínű a puskához is lusta lennék :D.
2014. jan. 14. 20:15
 6/6 anonim válasza:
Történt valami változás az ügyben? :)
2014. máj. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!